Претседателски избори втор круг: Ѓорѓе Иванов е новиот претседател на Македонија!

Кој ќе биде новиот претседател на Македонија?

  • Ѓорѓе Иванов - ВМРО ДПМНЕ

    Гласови: 207 48,3%
  • Љубомир Фрчковски - СДСМ

    Гласови: 143 33,3%
  • Нема да гласам / сеуште не определен

    Гласови: 40 9,3%
  • Ќе го поништам ливчето, не сакам да гласам за ниту еден од кандидатите.

    Гласови: 39 9,1%

  • Вкупно гласачи
    429
Статус
Затворена за нови мислења.

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Почна шемата за бојкот.

План А, Бошковски неуспешен.
План Б, бојкот.

Фрчко може се залета што прифати, но неговиот елитизам не му дава да оди на бојкот.
Тој ќе одработи за цензусот.

Но Бранко има план Ц.
Пред некој ден го испроба и успешен е.

Тие од ДПМНЕ по никоја цена не смее да го потценат Бранко.
Тој ти е како четирите јавачи на апокалипсата.
Тој кога доаѓа имаш демонстрации, закани за војна, инфалции, пропаѓања...
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
Почна шемата за бојкот.

План А, Бошковски неуспешен.
План Б, бојкот.

Фрчко може се залета што прифати, но неговиот елитизам не му дава да оди на бојкот.
Тој ќе одработи за цензусот.

Но Бранко има план Ц.
Пред некој ден го испроба и успешен е.

Тие од ДПМНЕ по никоја цена не смее да го потценат Бранко.
Тој ти е како четирите јавачи на апокалипсата.
Тој кога доаѓа имаш демонстрации, закани за војна, инфалции, пропаѓања...
Веројатно не ти е јасно, дека луѓево не ве сакаат, ни вас ни нив.
Преку к.. сте ни !
Идете во неко поле и испоколете се.
Остајте не нас 50% да си тераме.
Вашите партии треба да се затворат и забранат со закон.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Почна шемата за бојкот.

План А, Бошковски неуспешен.
План Б, бојкот.

Фрчко може се залета што прифати, но неговиот елитизам не му дава да оди на бојкот.
Тој ќе одработи за цензусот.

Но Бранко има план Ц.
Пред некој ден го испроба и успешен е.

Тие од ДПМНЕ по никоја цена не смее да го потценат Бранко.
Тој ти е како четирите јавачи на апокалипсата.
Тој кога доаѓа имаш демонстрации, закани за војна, инфалции, пропаѓања...
Ја повеќе би се загрижил дека на следните избори никој од А,Б,Ц,Д,Е,Ф ќе немате доволна излезност за да можете да се крмите на маките на народот. Единствено што успешно го правите и едните и другите е поделбата на народот на плави,портокалови,патриоти,издајници,соросоиди,букефалисти,македоноиди,словени
гркомани,бугарофили,србомани(мада поретко последниве години) атеисти,крстоносци,верници,фироманци,шпиуни,удбаши,комуњари,фашисти....долга е листата.

Во неколку постови претходно најави као си партиски неопределен ,ама читајќи ти ги постовиве некако као да ти капнала малце боичка од кантата и тебе.
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
frckovski za pretsedatel da zivee evroatlantski intergrirana makedonija i daj oppustete se sto ste zapnale posto po to da bide toj ivanov narodot ke kaze ,a ednoumie ne ni treba so ednoumie ona vcera ke bide mackina kaslica .Ako pocneme da se tepame megu sebe za razlicito mislenje t.e poinakvo od vlasta togas turi i pepel na drzavata
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Нешто не ми е јасно во врска со избориве.Сите гласале за Фрчко кој и да прашам,а Иванов води,нешто матно ми е овде......
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Нешто не ми е јасно во врска со избориве.Сите гласале за Фрчко кој и да прашам,а Иванов води,нешто матно ми е овде......
Па излези малце надвор од штабот, дружи се и со други луѓе :smir:
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Па излези малце надвор од штабот, дружи се и со други луѓе :smir:
ЈАС СУМ СИМПАТИЗЕР НА ПОЛИТИКАТА НА СДСМ,НЕМАМ НИТУ ЧЛЕНСКА,НИТУ СУМ БИЛА ВО НИВНИОТ ШТАБ.И не се вади на тоа,нека ми објасни некој како е можно тоа????????????
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.474
Поени од реакции
47.438
^ те возеле за да не те удираат падавици...
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
ЈАС СУМ СИМПАТИЗЕР НА ПОЛИТИКАТА НА СДСМ,НЕМАМ НИТУ ЧЛЕНСКА,НИТУ СУМ БИЛА ВО НИВНИОТ ШТАБ.И не се вади на тоа,нека ми објасни некој како е можно тоа????????????
Па тесен ти е кругот на пријатели. Јас скоро сите што ги знам гласале за Иванов, Љубе, а 1-2 пријатели и за Селмани, никој за Фрчко.
И се прашувам, од каде дури 200.000 гласови за него.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Па тесен ти е кругот на пријатели. Јас скоро сите што ги знам гласале за Иванов, Љубе, а 1-2 пријатели и за Селмани, никој за Фрчко.
И се прашувам, од каде дури 200.000 гласови за него.
Ондак друштвото не ти чини освен за болдираните.А не е само мојот круг на пријатели,туку и кругот на пријатели на мојот круг на пријатели.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
947
Поени од реакции
99
Ондак друштвото не ти чини освен за болдираните.А не е само мојот круг на пријатели,туку и кругот на пријатели на мојот круг на пријатели.
Па ако на аватарот сликата е твоја, радо би го сменил друштвото и би се здружил со тебе. :smir: Ќе си прајме муабети за политика по цел ден.
 
Член од
24 март 2009
Мислења
22
Поени од реакции
1
Kolku sto vidov na poslednata anketa
25% VMRO
13% SDSM
50% ne glasaat.
12% neopredeleni

I sega vie 38% ke siluete narod.
Pa koj k.. Ste vie be mamu vi e..

So 25 % i 13 % ke mi solite li pamet goveda edni.
Ne ve biva!!!!
Nie sme vo mnozinstvo!

epa sto ne izlezete da glasate ...-da mi izvinis na izrazot - Da ti E..M neukiot...

da izlezat tie ( vie ) 50 % da preskrtaat da vidis koj,kako, komu ke soli pamet!!!
 
E

emission

Гостин
Нешто не ми е јасно во врска со избориве.Сите гласале за Фрчко кој и да прашам,а Иванов води,нешто матно ми е овде......
Не ми е јасно како Државната изборна комисија ништо не прави иако е очигледно дека на тебе ти е матно. Па зарем се слепи и не гледаат дека сите гласале за Фрчко а дури 6 други кандитати добиле гласови. Навистина нешто не штима. (Ама во нечија глава :tapp:)
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Не ми е јасно како Државната изборна комисија ништо не прави иако е очигледно дека на тебе ти е матно. Па зарем се слепи и не гледаат дека сите гласале за Фрчко а дури 6 други кандитати добиле гласови. Навистина нешто не штима. (Ама во нечија глава :tapp:)
Abe begaj tamu,sve toa partiski opredeleni se,denes nemas rabota ako ne si za vemero,se e povrzano preku Gvujo.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom