Силвана Бонева кандидат за градоначалник

За кој би гласале да биде градоначалник на Струмица?

  • Силвана Бонева

    Гласови: 176 51,2%
  • Зоран Заев

    Гласови: 168 48,8%

  • Вкупно гласачи
    344
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Д

Демијан

Гостин
Kade ste be vmrOVCInja kade ste kaj otidovteee :)))))

Auuu nogo mee maka za zicarata,a za Silveto pa da ne kazuvame hahahaha ne izgubiite nogoo pssttt aj nee :vozbud::vozbud::vozbud:

Еве за вакви дропам 5 години.За вакви безкичмењаци.Овој член е некое мало девојче со 15 години(во мозокот ако не и помалце).Таа партија се вика вмро ДМПНЕ.А со таа изреката вмрОВЦИ покажа на форумов до каде ти е капацитетот.Кажи ми ти дали воопшто имаш престава што значи ВМРО?
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
У Струмица изгубивте Фрчко има повеќе гласови од Иванов.:baeh::baeh:
Силвето саа веќе е на пат за Скопје,оти она тама си живее :)
Пази да не победи Фрчко у Струмица...
 
V

Viktoranius

Гостин
Еве за вакви дропам 5 години.За вакви безкичмењаци.Овој член е некое мало девојче со 15 години(во мозокот ако не и помалце).Таа партија се вика вмро ДМПНЕ.А со таа изреката вмрОВЦИ покажа на форумов до каде ти е капацитетот.Кажи ми ти дали воопшто имаш престава што значи ВМРО?
Знае она што значи ВМРО, колку што јас знам за квантната физика.

Иначе Столе, Иванов го уби во поим на Фрчко во Струмица.:)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Грешка сте.Во Струмица Иванов изгуби од Фрчко !
 

Betty Booop

You can be my fantazy...
Член од
19 февруари 2009
Мислења
100
Поени од реакции
8
Еве за вакви дропам 5 години.За вакви безкичмењаци.Овој член е некое мало девојче со 15 години(во мозокот ако не и помалце).Таа партија се вика вмро ДМПНЕ.А со таа изреката вмрОВЦИ покажа на форумов до каде ти е капацитетот.Кажи ми ти дали воопшто имаш престава што значи ВМРО?

Kako prvo ne sum ni 15 god..
Kako vtoro mojot kapacitet e na sigurno povisoko novo otkolku tvojot!
Kako treto ne me interesire nisto povrzeno so tvojata partija!!!:helou:
 
Д

Демијан

Гостин
Kako prvo ne sum ni 15 god..
Kako vtoro mojot kapacitet e na sigurno povisoko novo otkolku tvojot!
Kako treto ne me interesire nisto povrzeno so tvojata partija!!!:helou:

Првото:Може не си ама со постовите изгледаш на толкава

Второто:По што заклучи?По мојот пост кога те прашав зашто навредуваш и плукаш по некои членови кои отворено се изјаснуваат дека ја подржуваат владеачката партија?

Третото:Моја партија?Ете тука се гледа твоето познавање на историјата на Македонија.ВМРО не е партија,тоа е гордост на сите Македонцки.Не говорам за ДМПНЕ туку за Внатрешната Македонска Револуционерна Организација.:smir:


Земи прочитај едуцирај се малце во врска со историјата.И не треси зелени на форум за некои работи што и мајмун може да примети дека врска немаш.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Да да и Бонева го победи Заев нели ??
Сега се враќам од главниот штаб,пред мене ги пишуваа резултатите ти ли ќе ми кажеш на мене?Фрчко победи во Стрмица,пред Иванов и Бошковски.:baeh::baeh::baeh:
 
Д

Демијан

Гостин
Сега се враќам од главниот штаб,пред мене ги пишуваа резултатите ти ли ќе ми кажеш на мене?Фрчко победи во Стрмица,пред Иванов и Бошковски.:baeh::baeh::baeh:

А со 14 години можеш да бидеш член на некоја политичка партија па да киснеш по штабови?

Па и не е толку битна Струмица,ништо не го попречува Иванов да го акне Фр4ко од земја.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Сега се враќам од главниот штаб,пред мене ги пишуваа резултатите ти ли ќе ми кажеш на мене?Фрчко победи во Стрмица,пред Иванов и Бошковски.:baeh::baeh::baeh:
А во другиве градови што направи кажи ми една ластовичка не ја прави пролетта, ако тоа ви е утеха браво за вас уживајте со 3-4 општини :)
 
V

Viktoranius

Гостин
Мање битно, и да победил во Струмица (а не е) голем кур. Во вториот круг ќе биде 5-1 за Иванов. Фрчко сигурно знае дека нема теоретски шанси.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
А со 14 години можеш да бидеш член на некоја политичка партија па да киснеш по штабови?

Па и не е толку битна Струмица,ништо не го попречува Иванов да го акне Фр4ко од земја.
Не,не.Јас не киснам по штабови бев со тато на 30 минути таму и видов се..
Фрчко води убедливо пред Иванов во општина Струмица,тоа беше се.

Мање битно, и да победил во Струмица (а не е) голем кур. Во вториот круг ќе биде 5-1 за Иванов. Фрчко сигурно знае дека нема теоретски шанси.
Ај се кладиме дека е?:)
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Не,не.Јас не киснам по штабови бев со тато на 30 минути таму и видов се..
Фрчко води убедливо пред Иванов во општина Струмица,тоа беше се.


Ај се кладиме дека е?:)
земете си го за претседател а заев за премиер :pos2:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Значи денеска е поставен рекорд во Струмица , Зоран Заев освои 21 439 гласови од граганите, и приближно 10 000 гласови повеке од Силвана Бонева !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom