Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
Za memoarite na Kircho zboruva Ljubchovistichkata bagra,shto iskreno i ne ja smetam nekoja bagra na koja treba da i se obrne seriozno vnimanie tuku potsmev i nishto povekje,shto potochno da odgovoram,za toa kolku e Frchkoski vo pravo za toa deka Ivanov e shlaknat ili nedoveten?

Za Frchko zboruva nositelot na SDS-ovskata knishkata so broj 00001 i edno vreme narekuvan "NAJGOLEMA INVESTICIJA" i vash tatko.... A sega vie velite deka laze.!:pos2::pos2::pos2:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Зошто Фрч не одговореше само да вистина е не не е вистина Глигоров лаже и не трба ништо повеке
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Гледам дека највеќето од коментарите на оваа тема се за еден кандидат...а тоа знаете како викаат? - Позади добриот коњ, прашина се крева. Очигледно како што и самиот тој кажа дека противкандидатот му е личност без политичка историја, кој сака прво политичко вработување да му биде Претседател на држава.:pos2: Ако го пролистаме политичкиот учебник на Иванов...ќе го видите ова доленаведеново =>









































.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Za memoarite na Kircho zboruva Ljubchovistichkata bagra,shto iskreno i ne ja smetam nekoja bagra na koja treba da i se obrne seriozno vnimanie tuku potsmev i nishto povekje,shto potochno da odgovoram,za toa kolku e Frchkoski vo pravo za toa deka Ivanov e shlaknat ili nedoveten?
Одговор... си ебало мајката... :uvo:

Дај одговори ми конкретно човече... што мислиш, дали Киро лаже или пак Фрчкоски со тоа што „нема коментар“ го потврдува тоа што го кажува Киро?

Едноставно е, шо комплицираш.
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Значи битно е да се има политичка историја не е битна дали добра или лоша битно да се има.Изместени критериуми.Дали е добар коњ покажуваат сите анкети.Значи во политиката не требаат нови лица неизвалкани него тие што се тие да си бидат до смрт други не смеат да влезат и зошто ново лице се поистоветува се неспособно.Што ако Бранко е 18 години во политиката кога го следат само афери неуспеси ама зошто е долго е на политичката сцена дај пак ке си го ставиме за претседателСепак Иванов е доктор на правни науки што е далеку покомпактибилно од електроинжинер.На Иванов не може да му се најде дамка па ајде ке си копа по минато фамилија.Тоа е типична сдсовска психологија таму пробивот на ново лице е гаволски тешко затоа владее застој и младината е наклонета на десницата
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Одговор... си ебало мајката... :uvo:

Дај одговори ми конкретно човече... што мислиш, дали Киро лаже или пак Фрчкоски со тоа што „нема коментар“ го потврдува тоа што го кажува Киро?

Едноставно е, шо комплицираш.
И уште еднаш Јовче фала за бесплатните реклами :wink:
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Гледам дека највеќето од коментарите на оваа тема се за еден кандидат...а тоа знаете како викаат? - Позади добриот коњ, прашина се крева. Очигледно како што и самиот тој кажа дека противкандидатот му е личност без политичка историја, кој сака прво политичко вработување да му биде Претседател на држава.:pos2: Ако го пролистаме политичкиот учебник на Иванов...ќе го видите ова доленаведеново =>


.
да да ... знаеме дека фрчко има љубов кон коњите :pos2:

сепак и ти ги одбегнуваш фактите ... Лаже ли Киро ... еве и месија одбегнуе ..
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Значи битно е да се има политичка историја не е битна дали добра или лоша битно да се има.Изместени критериуми.Дали е добар коњ покажуваат сите анкети.Значи во политиката не требаат нови лица неизвалкани него тие што се тие да си бидат до смрт други не смеат да влезат и зошто ново лице се поистоветува се неспособно.Што ако Бранко е 18 години во политиката кога го следат само афери неуспеси ама зошто е долго е на политичката сцена дај пак ке си го ставиме за претседателСепак Иванов е доктор на правни науки што е далеку покомпактибилно од електроинжинер.На Иванов не може да му се најде дамка па ајде ке си копа по минато фамилија.Тоа е типична сдсовска психологија таму пробивот на ново лице е гаволски тешко затоа владее застој и младината е наклонета на десницата
Ако иднината ја градиме со личности на кои прво политичко вработување би им било претседател на држава тогаш нека ни е наздравје. А што е со високите политички цели и личностите од големата светска политичка сцена кои и се потребни на нашава земја во остварувањето на интеграција? Тоа може да се оствари само со личности во полна политичка зрелост, а не со анонимуси кои стекнале некој статус на правен факултет и дури и тоа преку моќта на овие првите. нечии асистенти, подоцна станати професори...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
544
Поени од реакции
18
Frchko megju Bitolskite dpBneovci


Хахахахаха кој сум јас кој сум јас а? Јас сум интелект, ајде покажи респект, вака во полн ефект. Дупешки до даска...али се надевам не ни сватија дека ги дупи, ја немаат таа интелегенција
:pos2:
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Го видов и се изнасмеав прееска, алал да му е, му пружам рака...

Туку дај одговор на прашањево со Киро
и ја се изнасмеав
него господине истражувачки новинар шо ќе ти е одговор од суасајд, еве ти тема за дипломска :wink:
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
ova ne se fakti ..ova e prenesena izjava od partiski stab na penzioniran politicar koj ja dal vo svoite memoari

ako izjavite vo memoarite se smetaat za dokazi i fakti togas 70 % od site politicari treba da se vo zatvor

drugo nesto so ne ti e jasno ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom