Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Не бе јас сакам и ценам доследност, онака ногу ми е ќеф кога некој е доследен на кажаното.
Тоа што не излегол кажува дека едини ебан од тоа негово појавување би бил само он.
pa ne sum siguren dali ke bide samo on eban .... so samoto toa sto povika pred nekoj mesec i spomna eden svedok u vrska so atentatot se dignaa mnogu glavi (i crveni i plavi ).
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Него Фрле нешто спомнуваше дека бил загрижен за затворањето на некакви ноќни клубови или барови....
Точно.И тие се луѓе и имаат право на клубови или забави.Тоа што го прави ДПМНЕ е буквално дискриминирање на човековите права.Така да логички е да се сложиш со таа констатација и забелешка.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Frle jasno i glasno kaza edna rabota samo koja e cista vistina

PARTISKITE ZAKANI I PARTISKITE VRABOTUVANJA koi se sproveduvaat od strana na vlasta za vreme na ovaa kampanja pa i pred toa
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Фрчко ке добие дебакл и брука по сите анкети на 22 март што е сосема немерливо со тоа дали Јанко бил срозан на свој терен.Ми се плачеше и ми се смееше кога Фрчко рече дека со тоа што сме се поврзувале со античкото културно наследство сме ги предавале Св.Кирил и Методиј на бугарите.Демек тоа не може да се поврзе.И после тоа е работа на науката и археологијата леле невидена конфузија во ставови.Значи Климент Наум Самоил ако ги славиме а не Филип Александар не сме ги провоцирале Грците а бугарите не ги провоцираме.Дај да се откажаме од се и никој да не провоцираме.еееј доктор на науки
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.467
Поени од реакции
47.376
pa ne sum siguren dali ke bide samo on eban .... so samoto toa sto povika pred nekoj mesec i spomna eden svedok u vrska so atentatot se dignaa mnogu glavi (i crveni i plavi ).
крик на леш по внимание ништо повеќе...Не одговори на сериозно обвинувње..тоа се толкува како да “крив сум’’.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
крик на леш по внимание ништо повеќе...Не одговори на сериозно обвинувње..тоа се толкува како да “крив сум’’.
dobro ..moze i taka da se sfati ...ama sekako toj ke si ja plati cenata za toa na krajot ako si ti vo pravo
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Точно.И тие се луѓе и имаат право на клубови или забави.Тоа што го прави ДПМНЕ е буквално дискриминирање на човековите права.Така да логички е да се сложиш со таа констатација и забелешка.
Фрле борец и за ГЕЈ права...:tapp:
Најверојатно му има поверувано на Кочо гејот дека ги има сто(или повеќе беа)илјади па сега сака да си спакува тие гласови.
 

кцхсхт

македоноид
Член од
4 февруари 2009
Мислења
341
Поени од реакции
9
Компромис со загарантирано зачувување на Македонскиот јазик и идентитет.
АБРЕ КОЈ Е ТОЈ КОМПРОМИС ЗА ИМЕТО!!! ОНИЕ ШТО НЕМААТ ОДГОВОР ИЛИ КРИЈАТ ТАЈНИ АГЕНДИ ГЕНЕРАЛИЗИРААТ БЕЗ ДА КАЖАТ КОНКРЕТЕН СТАВ. КОМПРОМИС МОЖЕ ДА БИДЕ СЕ И СЕ ШТО!!! Или така ве научија во Кумровец, врти као киша око Крагуевца...

А оние кои остануваат без одговор на реплика, кењат, в'тат, мрчат и пишуват за се'......само за она кое си ги прашал не.
ОВА ГЛЕДАМ СИ СЕ ДЕФИНИРАЛ САМИОТ СЕБЕ!!!
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
За оние кои до сега не се просветлија нема спас, Кумровец оставил големи последици, очигледно прочистил комплет...
Колку Вие новите во ВМРО да имате информација Иванов исто бил во тој Кумровец,бил висок функционер во Младината на КПМ заедно со сопругата му,каде што и се запознале.
Ова го изјави сопругата на Иванов.
Само Брат Љубе на овие избори е со десничарска идеологија.:uvo:
Иванов,Фрле и Нано се проверени комуњари.:nesum:
 
Член од
6 март 2009
Мислења
25
Поени од реакции
1
Колку Вие новите во ВМРО да имате информација Иванов исто бил во тој Кумровец,бил висок функционер во Младината на КПМ заедно со сопругата му,каде што и се запознале.
Ова го изјави сопругата на Иванов.
Само Брат Љубе на овие избори е со десничарска идеологија.:uvo:
Иванов,Фрле и Нано се проверени комуњари.:nesum:
Твојот Љубе Бошкоски е само обичен паљачо и голем предавник!
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Пробувам да се потсетам што тоа Љубе направил за Македонија, и никако не ми оди. Се уште не ми е јасно зошто резервистите пред парламент му ја уништија и превртеа службената кола за време на митингот за Арачиново 2001... Можда ти ќе ми одговориш???
Само тој имаше храброст да испадне пред народот.
Собирот не беше против него,туку против покојниот Претседател Трајковски,кој даде наредба да се прекине акцијата.
П.С.
Ако не знаеш,информирај се подобро.:toe:
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Иванов Анонимен
Бошковски Бранител (ги погоди новинарите со минофрлач)
Ружин Обичен пион во туѓи раце
Фрчковски По ранг втор мафијаш во РМ
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
На митингот кај нас Фрчко изјави:
-Еден за сите ,сите за Фрчко.Можеби не е најдобриот што го има РМ за претседател,но од овие другите подобар е .
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Ovoj komentar go napisav i na druga tema ali morase i tuka da go ostavam :D

еј абе го слушна ли некој Фрчко кај Јанко што тресеше ... за Грција вика... као у стил требаше да го смениме името и да им соберевме 68 милиони евра од нато и после пак ќе си го сменевме на старото. ... хахахах овој луд еј... лопов мисли ова е МК кога на времето ги опљачка македонциве .... си мисли туку така може и западњаците да ги опљачка... се лаже... а може и не, може до толку е умешен криминалец... хеххехее... абе и уште некој има да гласа за овој!!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom