Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
mislam deka ispod cest mu e na bratot da tuzi i da demantira.
zatoa velam dovolno e nie da sme svesni ,da razmisluvame sami kogo i za sto ke ocrnime ,a ne da cekame gruevski na site televizii da se fali kolku dobro ja vodi drzavata i deka on znae sto e dobro za nas.

pa nie ne sme maloumni !

vcera na sitel ,denes na A-1 ne ubeduva deka ke investira nasi pari i toa osum milijardi za izgradba na patista ,teatri ,sportski sali i uste mnogu gluposti

pa nie asvalt li ke jademe,gladni deca ke igraat li vo sportski sali,so koi pari ke odime vo teatar???
pa uste zgora na se vika ovie od mmf ne bile protiv takvi investicii oni od MMF demek glupi samo grujo e pameten
pa uste i ke se zadolzuval vo ovaa globalna svetska kriza vo svetska banka ke zimal krediti.bog da cuva.pa vo kriza koj dava krediti ,pa zar moze covekov da misli deka sme tolku glupi i da mu veruvame

najmalku sto mozam da napravam e toa sto ke glasam za BRAT LJUBE ,i na toj nacin ke mu se zablagodaram na nego i na negovoto semejstvo za se sto napravi vo 2001 ,i da mu pomognam na toj nacin da mu se namali bolkata i stradanjeto sto mu go napravia borcite za covekovi prava(teroristite koi uzivaat vo naseto sobranie i koi se poveke ceneti od premierot) otkolku nasiot BRAT.

LJUBE JA ZASLUZUVA MOJATA POCIT,a za vasata pocit sami razmislete komu ke mu ja dadete dali na kandidatite na dpmne sto koaliciraa so dui ,ili na samite clenovi od dui ke im go napravite kejfot em ne tepaa i ubivaa em ke gi glasate?
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Утре т.е денеска и официјално почнуваме:vozbud: ние утре сме во Охрид:wink:
бандава комунистичка во Прилеп така? не за случајно почнуваат од таму,почнуваат од таму зошто нивниот најактивен член е од таму:helou:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ од денес почнува официјално кампањата:(
кој ќе мора да ги слуша лагите, ветувањата што никогаш нема да ги исполнат и меѓу партиските кавги :toe: јбг наредниов месец не го пуштам телевизорот.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
е овој Иванов се фали
ас сум бил дете од провинција
сум досол у скопје
сум дипломирал
магистрирал
докторирал
сум достигнал врв у својата кариера
никому не сум должен
се сам сум постигнал

леле лжење
да не беше тито на шо ќе постигнеше
а со тоа сака да каже демек
сами снајдете се не сме ви ние цицка
ама затоа ние сме им цицка да не музат
море и сдс и вмпо нема луѓе
каков народ таква влада
нема луѓе да одбереш...
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
е овој Иванов се фали
ас сум бил дете од провинција
сум досол у скопје
сум дипломирал
магистрирал
докторирал
сум достигнал врв у својата кариера
никому не сум должен
се сам сум постигнал

леле лжење
да не беше тито на шо ќе постигнеше
а со тоа сака да каже демек
сами снајдете се не сме ви ние цицка
ама затоа ние сме им цицка да не музат
море и сдс и вмпо нема луѓе
каков народ таква влада
нема луѓе да одбереш
...

И јас се сложувам со твојата констатација и затоа од поодамна тврдам дека ние како народ во макеоднија сме принудени да две зла да го бираме подоброто.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Да можев да гласам ќе одев и ќе им напишев еден виц на ливчето да се изнасмеат од комисијата.Оти сите се катастрофи...Зини земјо лапни ги..срамота..
 
Г

Гоццццце

Гостин
убаво шо ти така кажа оти на врвот на јазикот ми беше.село гори баба се чашла...иста приказна секои избори.по се изгледа не гласам ни јас.
Да можев да гласам ќе одев и ќе им напишев еден виц на ливчето да се изнасмеат од комисијата.Оти сите се катастрофи...Зини земјо лапни ги..срамота..
Зошто сте глупаи да не гласате? За да им дадете сила на Албанците?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Братот Љубе во емисијата RRuga Drejt на Алсат ТВ велеше дека треба да попуштиме за името дека владата не го води спорот како треба ама идентични ставови со тие на СДСМ.Латас во емисијата на Томик кажа дека има сознанија дека братот се срекавал со Бане кај него у кабинет.Братот не демантираше.Самиот Љубе вели дека ги сака албанските гласови и дека има пријатели на Косово зошто хипотетички па јас да не гласам за Селмани
АМА извор латас и томик ЦЦЦЦ ГАЗОЛИЖАЧИ КОЈ ОД КОЈ ПОГОЛЕМ,,,

убаво му беше на Латас кога Брат Љубе им даваше пари за реклами и се и сешто,,,,,,,,,,,, како и џип или што беше ????сум заборавил,,,

и јас дасум како Брат нема да дематирам на вакви плукачи ... и дете во градинка знае кои се што се.....

единствено се добри за ЗАПЕК....:pos2:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Хахахаха, ти сакаш да бидеш бе цреп АХАХАХАХ
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
„Држење на Македонија во изолација, во сиромаштија, без влез во НАТО, на нашите сограѓани Албанци ќе им испостават сметка во Владата. Што ќе прават тие? Да не им влезат со тенкови пак во западна Македонија? Тие ќе си се издвојат како кантон ако ова продолжи. Тоа е најголемата одговорност и најголемата опасност на која можат да ја изложат Македонија. Не им е гајле за тоа.
http://a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=105181

Kako prvo kako e mozno vakvi lugje da postojat a drugo da bidat kandidat za pretsedatel na edna drzava a ima i makedonci sto glasat za covekot.
Uste eden bolen albanofil sto istovremeno rece ne mie gajle ako se odvoi zapadniot del.
Site sto ke go glasat isto taka spored logikata gi zabole i se drzavni neprijateli.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
ма пичку матер нека фатат од нив ништо не може да се види на тв.кој сака нека е исти курац
:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom