Семинарски, состави, есеи, задачи

Член од
14 март 2011
Мислења
4
Поени од реакции
5
Ми треба есеј за "Парадоксот на Диоген" и "Диво Месо". Ве молам, ако има некој за денес да ми прати утре правам писмена, а немав време да ги прочитам.
 
Член од
23 март 2010
Мислења
199
Поени од реакции
62
Ќе ве замолам за помош :)
ако има некој семинарска или материјал за МСС 7 - Извештај за парични текови нека ми пише ПП
 
Член од
5 април 2008
Мислења
24
Поени од реакции
1
Луѓе ве молам ако има некој семинарска за заседа, рација или слично нека ми пише во пп !!! Благодарам однапред
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Moже состав во врска со “Црнила“ , “Диво месо“ или “Парадоксот на Диоген“ ве молам за денес :))) особено за Црнила... по ПП ако може
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Не даваат за ДМ и ПнД а? Епа ништо ќе си мислиме на час што да пишеме. :pos2:
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
Некој за модата за време на ренесансата ама на српки јазик:?
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Дали има некој есеј за следниве теми:
1. Како до подобро функционирање на Собранието на Р.М.
2. Карактеристиките на Државата и општеството и релациите меѓу нив
3. Фактори за успешна кохабитација меѓу шефот на државата и владата
4. Релациите помеѓу законодавната и извршната власт во Р. М.
5. Улогата на бирократијата во создавањето и спроведувањето на правните норми
Темите се за есеј по социологија на правото, би ми помогнале и ако ми кажете од каде може да најдам материјал да си напишам сам :)
Фала, поздрав
 
Член од
3 октомври 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ми треба семинарска по органска хемија на било која тема
однапред ви благодарам (итнооооо е)
 
С

Спенсер

Гостин
БИло што за структура на супстанција?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај ако има некој состави за Јордан Хаџи Константинов - Џинот и Кирил Пејчинович

фала однапред :helou:
 
Член од
12 мај 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво:helou:, јас сум нова на форумов. Би ве замолила ако може некој да ми помогне за семинарска по информатика Примена на ИТалатките во секојдневната работа во земјоделието
За изработка на вашата семинарска работа најпрво треба да да размислете добро кој ИТ алатки (софтвер) што се користат во вашата струка ги познавате и да ги напишете на почетокот во оваа семинарска работа. Ако списокот е мал тогаш задолжително треба да извршите пребарување на интернет и да се запознаете со поголем дел од ИТ алатките што се покомерцијални и што најчесто се користат во светот, така да на крајот имате список од најмалку десетина алатки.
Потоа треба од овој список да одберете една алатка и за неа да пишувате во вашата семинарска работа. Најпрво треба да ја опишете алатката и да наведете некои технички карактеристики, а потоа треба да објасните како и каде истата би ја користеле во секојдневната работа во вашата струка.

Содржина на семинарската работа
Целта на оваа семинарска е да истражите кои се и како се користат ИТ алатките што можа да се применат во секојдневната работа во вашата идна професија. При тоа треба да се одговори на следните прашања:

1. Основни податоци и опис на апликацијата
Во овој дел треба да се дадат податоци за компанијата која ја произведува алатката, и да се каже нешто за нејзината еволуција т.е како оваа алатка се развивала и колку верзии од истата се излезени до денес.

2.Опис на алатката
Овде треба да се објаснат основните функционалности на алатката и начинот на кој таа работи. Значи треба слободно на начин на кој вие сте ја разбрале да ја опишете работата на оваа алатка. Постапно чекор по чекор објаснете како се извршува одредена функција во оваа алатка.

3. Како и каде ќе се примени оваа алатка
Обидете се да објасните како вие би ја примениле оваа алатка и што се би можеле да работите со неа за време на вашиот професионален ангажман во вашата стручна област.

4. Заклучок
На крајот треба да дадете комплетен заклучок од она што сте го напишале во вашата семинарска работа т.е. во неколку реда да ги издвоите најважните карактеристики и функционалности на опишаниот софтвер.

Се надевам на дружба на форумов
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Здраво !! Ќе ве замолам некој ако може да ми помогне со семинарска работа на било која тема од овие зададени теми :

1.Маркетинг на образование

2.Маркетинг на државата

3.Маркетинг во културата.

Однапред фала.
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ако може некој да ми најде есеј за Кирил и Методиј есеј за Климент и есеј за Црноризец Храбар. Било што да најдете поставете го овде на форумов или преку РМ пратете ми ги.
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Дали некој има семинарски за словенска митологија или некаков материјал? (може за било кое од овие: за божиците,за паганските култови кон растенија,животни,кон мртвите итн.. , синкретизам паганство-христијанство .. )

И друга тема, Едиповиот комплекс, кратка соджина од"Тотем и табу"?
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Дали има некој есеј за следниве теми:
1. Како до подобро функционирање на Собранието на Р.М.
2. Карактеристиките на Државата и општеството и релациите меѓу нив
3. Фактори за успешна кохабитација меѓу шефот на државата и владата
4. Релациите помеѓу законодавната и извршната власт во Р. М.
5. Улогата на бирократијата во создавањето и спроведувањето на правните норми
Темите се за есеј по социологија на правото, би ми помогнале и ако ми кажете од каде може да најдам материјал да си напишам сам :)
Фала, поздрав
Да не си случајно на универзитетот Гоце Делчев ?

--- надополнето ---

Да не му се наоѓа на некој случајно семинарска или сл. на тема: Секундарен Пазар (Берза) или пак Главен претрес - КПП ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom