Фан Клуб : Овче Поле

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.691
Поени од реакции
2.964
ABE AKO DOZNAAM KE PISAM UZIVAJ JA NE IDAM SIGURNOI POLAGAM UTRE A AKO DOZNAAM OD DRUGIVE KE TI PISAM :smir:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Oвче Поле - Работнички 74 - 93 .... честито заслужена победа .. најдобар поединец кај нас Марко Тодорович, во прво полувреме и новиот беше добар О`Галахер... кај Работнички Симич и Тасевски....:helou:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Под хитно да си иде Ангел Љутков...две утакмици поради него се губат во второто полувреме,со Пелистер води Овче Поле 11 разлика,губи на крај 18,со Работнички неизвесно до прво полувреме и второ потоп...се некој тактики вади "од ракав",а немаат никаков ефект...најдобри кај нас Ристич и Тодорович со по 21 поен,а супер беше и О'галахер со 14 поени...кај Работнички Тасовски,Симич по 18 и во последна 1/4 и Пачун со 10 поени најдобри...:smir:


П.С. До кога проблеми со полиција бе...неќна во Охрид,сега кај нас...го однесоа навивачот во станица зошто пцуел по судиите....крвта да им ја ебам :nenene:

Официјално

4.Тодор Ивкович 0 поени
5.Марјан Младенович 5
6.Марко Тодорович 21
7.Ристе Стојанов 0
8.Панче Нушевски 0
9.Трајче Караџов 2
10.Милутин Марјанович 3
11.Небојша Ристич 21
12.Николчо Струков 2
13.Јове Ќурчиев 4
14.Бошко Ивкович 2
15.Скот О'галахер 14
 
I

InF3cTeD

Гостин
а да поднесете барање да се игра во Велес....мислам дека Овче Поле ќе ја има најбројната публика како шо се Велешаниве загреани за навивање ќе биде доста интересно и во Велес...ама тоа е шо е
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
а да поднесете барање да се игра во Велес....мислам дека Овче Поле ќе ја има најбројната публика како шо се Велешаниве загреани за навивање ќе биде доста интересно и во Велес...ама тоа е шо е
Батко кај нас е супер,не е до публиката...а зошто не се организирате еден автобус и кај нас у сала на навивање,бидејќи првата утакмица со Поп Спорт се играше у Велес,ама како во Свети Николе да се играше,повише од Свети Николе одколку од Велес....:smir:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Под хитно да си иде Ангел Љутков...две утакмици поради него се губат во второто полувреме,со Пелистер води Овче Поле 11 разлика,губи на крај 18,со Работнички неизвесно до прво полувреме и второ потоп...се некој тактики вади "од ракав",а немаат никаков ефект...најдобри кај нас Ристич и Тодорович со по 21 поен,а супер беше и О'галахер со 14 поени...кај Работнички Тасовски,Симич по 18 и во последна 1/4 и Пачун со 10 поени најдобри...:smir:


П.С. До кога проблеми со полиција бе...неќна во Охрид,сега кај нас...го однесоа навивачот во станица зошто пцуел по судиите....крвта да им ја ебам
:nenene:

Официјално

4.Тодор Ивкович 0 поени
5.Марјан Младенович 5
6.Марко Тодорович 21
7.Ристе Стојанов 0
8.Панче Нушевски 0
9.Трајче Караџов 2
10.Милутин Марјанович 3
11.Небојша Ристич 21
12.Николчо Струков 2
13.Јове Ќурчиев 4
14.Бошко Ивкович 2
15.Скот О'галахер 14
posleto i Sam*****a brat ga odnesea hahhahahah inace ke gi boksaa sudiite :D :D
 

krkic

Boixos Nois
Член од
7 декември 2008
Мислења
237
Поени од реакции
5
abe ajde go odnesoa bez vrska kako samo toj da pcuese i plukase po sudiite ama toa e toa.a za vo veles da se ide toa ne biva pa zaso e napravena kaj nas salata ama moze da se organizirate so avtobus da doagate na sekoja utakmica ajde ja ke pravam muabet so popaj za da kaze na nekoj od upravata ako moze da vi se organizira eden avtobus za sekoja naredna utakmica doma...o'galaher e neviden sebicnak neznam dali imase asistencija:toe::toe::toe:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
abe ajde go odnesoa bez vrska kako samo toj da pcuese i plukase po sudiite ama toa e toa.a za vo veles da se ide toa ne biva pa zaso e napravena kaj nas salata ama moze da se organizirate so avtobus da doagate na sekoja utakmica ajde ja ke pravam muabet so popaj za da kaze na nekoj od upravata ako moze da vi se organizira eden avtobus za sekoja naredna utakmica doma...o'galaher e neviden sebicnak neznam dali imase asistencija:toe::toe::toe:
не бе брат ја си живеам со Караџов ке му кажам да казе там ама не е лошо и ти да му речеш на Попај ...... а иначе за инциденто вчера у полиција мн. голема гу направиле мош нема да ни дадат више да навивамо :toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe:
 

krkic

Boixos Nois
Член од
7 декември 2008
Мислења
237
Поени од реакции
5
не бе брат ја си живеам со Караџов ке му кажам да казе там ама не е лошо и ти да му речеш на Попај ...... а иначе за инциденто вчера у полиција мн. голема гу направиле мош нема да ни дадат више да навивамо :toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe:

ama ostaj ja ke mu recam na popaj on e poblizok so ljutkov ne pravi niso muabet so karadzata a za u policija slusna i ja deka gu napravile golema ama ne veruvam deka ke ni zabranat da navivamo
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.915
Поени од реакции
8.788
најватренио навивач ни го приведоа:pos2:
да живее црнио:pos2:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
ama ostaj ja ke mu recam na popaj on e poblizok so ljutkov ne pravi niso muabet so karadzata a za u policija slusna i ja deka gu napravile golema ama ne veruvam deka ke ni zabranat da navivamo
абе и јас не верував ама преска на татко ми му казал тој глупавиот командир ли е шо ли е .. дека тие правеле мн проблеми и можеби нема да ги пуштат нив .. ке останеме само ние по 17 - 18 години одвај 40 - 50 души со нив е мн појако .....:helou:
 

krkic

Boixos Nois
Член од
7 декември 2008
Мислења
237
Поени од реакции
5
абе и јас не верував ама преска на татко ми му казал тој глупавиот командир ли е шо ли е .. дека тие правеле мн проблеми и можеби нема да ги пуштат нив .. ке останеме само ние по 17 - 18 години одвај 40 - 50 души со нив е мн појако .....:helou:
ne mi se veruva deka nema da gi pustat ama se e mozno:nesvest::nesvest::nesvest:
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
абе ај нив, ама ке направат збрки пред сала па и нас нема да не пуштат ..........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom