Фан клуб: РК Пелистер

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.802
Поени од реакции
72.053
Протестот немаше организатор,воопшто и не беше протест, туку спонтано собирање на граѓани, односно собирање преку ФБ. Таков е македонскиот народ, и самите знаете дека се е партиско во оваа држава. Не само Скопје туку и во целата Македонија ако партијата нареди да нема протести нема да има. Наша работа си е зашто никој не излегол на протестот. Не е тоа минус за групата (не сме ние политичка партија) туку тоа е минус за Скопското население. Ние им дозволивме на Шиптариве да ја земат Струга со тоа што одредени партии забранија да се гласа, па вие се лудите зашто никој не дошол на некој ненајавен протест организиран од некојси на ФБ чиј профил и онака бил лажен.
Нема веќе да муабетам за песнава, пошто и самите знаете дека е жива глупост.
Позззззз
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Протестот немаше организатор,воопшто и не беше протест, туку спонтано собирање на граѓани, односно собирање преку ФБ. Таков е македонскиот народ, и самите знаете дека се е партиско во оваа држава. Не само Скопје туку и во целата Македонија ако партијата нареди да нема протести нема да има. Наша работа си е зашто никој не излегол на протестот. Не е тоа минус за групата (не сме ние политичка партија) туку тоа е минус за Скопското население. Ние им дозволивме на Шиптариве да ја земат Струга со тоа што одредени партии забранија да се гласа, па вие се лудите зашто никој не дошол на некој ненајавен протест организиран од некојси на ФБ чиј профил и онака бил лажен.
Нема веќе да муабетам за песнава, пошто и самите знаете дека е жива глупост.
Позззззз
Епа кога немал организатор протестот зошто прашувавте оти ние не дојдовме? Можи не ти, ама ете на ФБ сите скопјани викаат оти чкембари не дошле на протест. А тоа за минусот дека не е на вашата група туку на скопското население во право си.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.802
Поени од реакции
72.053
Епа кога немал организатор протестот зошто прашувавте оти ние не дојдовме? Можи не ти, ама ете на ФБ сите скопјани викаат оти чкембари не дошле на протест. А тоа за минусот дека не е на вашата група туку на скопското население во право си.
Никој не ви замерува дека не сте дошле, ама па неможете и вие да кењате зошто било вака а не така кога од Битола те уверувам дека немате појма што се случува во Скопје. Исто како јас сега да те убедувам за нешто што се случува во Битола :)
Батали ФБ, повеќето таму што пишуваат ниту одат со Комити нити ништо. Повеќето се некои напаленковци од 6 одд....
Исто како што и од секоја македонска група има дечурлана која треска без врска работи на ФБ.
Ајде ќе ставиме крај на муабетов, да не го вртиме во круг...
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.684
Поени од реакции
5.992
на кале се виде поделеноста на македноскиот народ на вмро и дпмне едните викаат ај бе ќе идам за груевски да се тепам другите викаат бранко сака да дојде на власт и си прави мучки и што е најжално на крај момците што отидоа на кале пред се како македонци ги искодошија дека биле партиски војници
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Ziko_bt препраја темата расправа за кале.
АБЕ ДОСТАТЕ МОРЕ ЕЈ ЗАСТАНЕТЕ ВМРО, СДСМ не мешајте политика во спортот отворете си нова тема!!!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Ziko_bt препраја темата расправа за кале.
АБЕ ДОСТАТЕ МОРЕ ЕЈ ЗАСТАНЕТЕ ВМРО, СДСМ не мешајте политика во спортот отворете си нова тема!!!
Кирче за модератор...але а Кирче за модератор.....:cug:
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Сега слушав на тера- за пелистер-вадрар се паднале да судат пак Начевски Ѓорги и тој другиот Николов шо е и од Пелистер барат да не судат тие да се сменат ако не можи нема да се игра утакмицата!!!:toe:
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Сега слушав на тера- за пелистер-вадрар се паднале да судат пак Начевски Ѓорги и тој другиот Николов шо е и од Пелистер барат да не судат тие да се сменат ако не можи нема да се игра утакмицата!!!:toe:
Исто ни се фаќа, и да ги сменат (што ќе биди светско чудо) пак ќе пуштат некој слични на нив :toe:
Ќе не кинат со секоја одлука дури не напрај Вардар едно 10тина разлика, и после то ќе бидат ангелчиња :pipi: дури и за нас ќе почнат да навиваат!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.202
Поени од реакции
7.946
Исто ни се фаќа, и да ги сменат (што ќе биди светско чудо) пак ќе пуштат некој слични на нив :toe:
Ќе не кинат со секоја одлука дури не напрај Вардар едно 10тина разлика, и после то ќе бидат ангелчиња :pipi: дури и за нас ќе почнат да навиваат!
Исто и јас мислам голем к*р кој ќе суди се знај дека нема шанси да ни дозволат да тепаме само ми е криво што рфм ен дозволе да се игра во сабота или недела да има поќе луѓе вака пак ќе има празни места
патем и да тепаме немаме никакви шанси за 2 место што значи сито ти се фаќа освен што ќе се порадваме малку и тоа :toe:
нека бараат спонзор салам а не да се позајмуваат играчи или праваат договори на 6 месеци па после вгодина пак стара песна да биди
За двата од тиквеш и лазаров има муабети дека имаат договори односно лазаров е позајмен само до крајот на ова првенство има некој сигурна информација како му се договорите ?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Среда 02.03...во 18 часот.....Пелистер-Вардар.....
Во 16 часот... играат младинците,таман со победа да го завериме првото место во младинската лига...

--- надополнето ---

tomas_bt напиша:
Среда 02.03...во 18 часот.....Пелистер-Вардар.....
Во 16 часот... играат младинците,таман со победа да го завериме првото место во младинската лига...
П.С.Глеам Комити најавиле присуство:zlo:
Иако се сомневам дека ќе дојдат(од фактор ACAB најповеќе)....итн...:blabla::zlo:
Ако по некоја случајност дојдат...е дури тогаш БИЧЕ ВАТРЕНО:party3:.....:cuc:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.202
Поени од реакции
7.946
П.С.Глеам Комити најавиле присуство:zlo:
Иако се сомневам дека ќе дојдат(од фактор ACAB најповеќе)....итн...:blabla::zlo:
Ако по некоја случајност дојдат...е дури тогаш БИЧЕ ВАТРЕНО:party3:.....:cuc:
Сега ако не дојдат никогаш ќе немаат повеќе шанса не за друго оти сега можеби ќе има место и празни места оти се игра во среда па кучината да му направат простор за 50 души
Инаку и јас видов на фб демек ќе иделе со воз тој филм не го гледаат кој ќе ги спроведе бе до салата ?кој ?
нека си фатат автобус ако идат и тоа еден оти за поќе ќе нема место и со рејзот до врата и пред да заврши назад се знај протоколот кој е 10 минути пред крај пакувај куферите и назад и да си носат знаме оти ќе ни треба некој успомен за нивното прво огнено крштевање во Битола :vozbud:
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
92
Поени од реакции
17
Еј немојте вакви работи не кажвајте да се штипнам сонвам изгледа нема да дојдат да ме вервате пак "нема да му дозволат"
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Еј немојте вакви работи не кажвајте да се штипнам сонвам изгледа нема да дојдат да ме вервате пак "нема да му дозволат"
Јас ќе те штипнам........:helou:
Реков јас,ако по некоја случајност влезат в сала....го претпоставувам со голема веројатност можното сценарио.:kajg:
+Типувам дека ако има Комити на утакмицата НЕМА ШАНСИ ДА ЗАВРШИ МЕЧОТ....:pishtoldz
Можам да замислам шо ќе се случва на трибината кај шо ќе ги сместат....(за инфо,на спротивната трибина од Чкембарите).....
Не е во Битола публиката СЕМКАРСКА како на Кале..:wink:
Ќе се уверат "граТските"само нека дојдат,да не им го расипувам изненадувањето....:xmas1:
А за на Чкембарската трибина....очекувам цела бригада на ACAB...можеби ќе викнат и засилување од Ресен(така правеа на времето,викаа засилување од Ресен):pos:
Како и да е,дај боже да дојдат:cuc:...ќе биди невидена журка.... :zlo:одамна се чека вакво нешто во Битола...(од 93та....):pipi:...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.449
Поени од реакции
28.659
Јас ќе те штипнам........:helou:
Реков јас,ако по некоја случајност влезат в сала....го претпоставувам со голема веројатност можното сценарио.:kajg:
+Типувам дека ако има Комити на утакмицата НЕМА ШАНСИ ДА ЗАВРШИ МЕЧОТ....:pishtoldz
Можам да замислам шо ќе се случва на трибината кај шо ќе ги сместат....(за инфо,на спротивната трибина од Чкембарите).....
Не е во Битола публиката СЕМКАРСКА како на Кале..:wink:
Ќе се уверат "граТските"само нека дојдат,да не им го расипувам изненадувањето....:xmas1:
А за на Чкембарската трибина....очекувам цела бригада на ACAB...можеби ќе викнат и засилување од Ресен(така правеа на времето,викаа засилување од Ресен):pos:
Како и да е,дај боже да дојдат:cuc:...ќе биди невидена журка.... :zlo:одамна се чека вакво нешто во Битола...(од 93та....):pipi:...
Во полиција најавено е наше присутво, ваше е дали ќе не бркате како порано... А ете гледаш колку си паметен ти текнува на 93та и што ви се деси сред бт..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom