Скопски фестивал 2009 - одбери го твојот победник (анкета)

Победник на Евросонг!

  • Сленг – Генгста оро

    Гласови: 127 48,3%
  • Ристо Самарџиев feat. Зоран Џорлев – 103 бели лебеди

    Гласови: 14 5,3%
  • Next Time - Нешто што ќе остане

    Гласови: 29 11,0%
  • Проект Македонија – Помалку наивно

    Гласови: 10 3,8%
  • Рок Агресори - Динг донг

    Гласови: 20 7,6%
  • Даниел – Сила на љубовта

    Гласови: 2 0,8%
  • Александар Белов - Застани

    Гласови: 9 3,4%
  • Костадин Папа – За неа постојам

    Гласови: 3 1,1%
  • Влатко Лозаноски - Блиску до мене

    Гласови: 20 7,6%
  • Верче Пандиловска – Северно од мене, јужно од тебе

    Гласови: 0 0,0%
  • Браво Бенд - Девојко

    Гласови: 2 0,8%
  • Влатко Илиевски - Најбогат на свет

    Гласови: 13 4,9%
  • Калиопи & Наум - Рум дум дум

    Гласови: 12 4,6%
  • Кристијан - Нема да зборам

    Гласови: 1 0,4%
  • Дејан Трифуновски - Љубовта доаѓа

    Гласови: 0 0,0%
  • Андријана Јаневска – Дрво без корен

    Гласови: 1 0,4%

  • Вкупно гласачи
    263
Статус
Затворена за нови мислења.

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Ти Евровизијата од Грузија дан ја гледаше?
Имаше убави композиции. За разлика од минатите македонски евровизии оваа е многу многу подобра.

Јас сакам Ристо Самарџиев да победи. Најубава песна според мене. И музиката и текстот... неверојатно добра песна.

Ама во реалноста, жал ми е што Некст Тајм ќе победи, затоа што 10 годишни тинејџерки ќе се обединат еуфорично да гласаат за нив. Песната немаше врска.
Мене па не ми е јасно како може Ристо Самарџиев да има фанови :pos:
Фацата неможам да му ја гледам:kesa:
И јас сум за Генгста Оро:pipi:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Ти Евровизијата од Грузија дан ја гледаше?
Имаше убави композиции. За разлика од минатите македонски евровизии оваа е многу многу подобра.

Јас сакам Ристо Самарџиев да победи. Најубава песна според мене. И музиката и текстот... неверојатно добра песна.

Ама во реалноста, жал ми е што Некст Тајм ќе победи, затоа што 10 годишни тинејџерки ќе се обединат еуфорично да гласаат за нив. Песната немаше врска.
nice one :)
Нажалост нашата ја глеав...Во споредба со тоа какви песни се презентирани од другите земји-учеснички, не сакам да помислам дека некоја од овие кои беа денес може да не претставува...
За тоа кого сакаме да видиме како победник е веќе прашање на вкус. Јас лично, имам многу подруги критериуми од твоите, и според мене ова денес беше онака колку да се пополни една вечер плус...Меѓутоа тоа е мое мислење.
Не би рекол дека НТ ќе победат. Колку и да има попалени тинејџерки кои ќе гласаат за нив, Скопје фест како Скопје фест ќе заврши со наместена победа...
Добро не би можел да речам наместена. Сакав да кажам, јасно ни е на сите дека утре Александар Белов ќе биде водечкиот, а со него не верувам дека некој би можел да се натпреварува во собирање на гласови (знаеш како идеше на ОТ тоа:)). Верувај дека него повеќе го сакаат отколку НТ.
 

Викиче

Sarcasm is my best friend
Член од
27 ноември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Нема врска..
Песната се вика Ma philosophie od Amel Bent
 
В

Вори

Гостин
Песната на Ристо е измислена за разлика од Дрво без камен,опрости ми што те волим,гледаш не сум сам,источно од мене...
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
мене па ганста орото ми беше нај тапа
шо знам
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
67
Поени од реакции
3
ужас !!!!
најлошо што може од македонија
не можам ни да ги гледам
ми се повраќа
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775
сите беа ТАПИ да се надеваме утре на поубај песни
:kesa::kesa::kesa:
 
В

Вори

Гостин
Повраќај бе...Лоши песни ама тоа е за нас..од овие песни ќе се избере некоја..сигурен сум дека ке биде подобра овааа песна од ланската,
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
кога се работи за еуросонг тапа песни а преку година се вадат прекрасни песни е тоа неможам да ги сватам музичариве
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Колку смао мизерни водители, подобра беше Живкица кога водеше на времето
За утре, разбирливо е дека Белов ќе победи со гласови од публика, али нормално Калиопи од жири
А за денес, ќе видиме, јас сум за Орото и секако за Ристо и Џорлев каде Копров се покажа уште еднаш како најдобар евровизиски хит мејкер
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
леле значи тапа песни!!!!!!!!!!!!!не ми е јасно што бараат Лили, Жармена и таа виолетовата цела:tapp:......зарем не сфаќаат дека се брукаат????а Ристо и Џорлев ептен ми беа имитација, на Дима со тој виолинистот лани!!!!!! Гангста оро беше нешто поуникатно, повесело и необично и мислам дека оваа година такво нешто треба а не балади пошо лани победи балада!!!!али има уште песни па ќе видиме:smir:
 
В

Вори

Гостин
Јас мислам дека Каролина ќе победи,убава песна има и е една од најпознатите и најдобрите певаљки на балканов..едноставно принцеза е..Шала на страна требаше да се пријави и она..да оди трет пат..што знаеш трета срека
 

**Buli**

засекогаш дете!!!
Член од
3 декември 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
дал да плачам од смеење ил од жал у што земја живеам.......си играат фестивалче бе, ко деца :pos2:

...идната година и ја ке се пријавам, бар ќе ме има на ТВ....
....фаворит ми е Игор Џамбазов сеа за сеа.....:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom