Најдолга DotA партија

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да видиме кој го држи приматот и рекордот за најдолга DotA партија...

Пишете и кој победил/изгубил,дали ви било интересно или мачно :)

Мојата најдолга е од времетраење од околу 110-115 минути,во тогашното интернет-кафе "4" (четворка),баш во моите почетоци во играње дота.

Партијата ја изгубивме,но мерак беше да се гледаат набилдани херои од двете страни,како се пукаат по мапа.
И да,се билдавме меѓу себе :)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ех јас кога бев бот имав една партија од 150 минути.Со компјутерот против други двајца херои на easy(така ли беше?).Победив ама душата ми испадна.:pos2:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Најдолга партија ми беше пред околку месец дена околку 100 мин. некаде , немав место за да склопам нешто плус и сите имавме пари и се купувавме ако не убиеа ... среќен си легнав зошто на крај сепак тепавме :nesvest:

Интересно беше зошто сите бевме со тенкови Ч)
 

Сапун

. . .
Член од
10 јули 2007
Мислења
1.642
Поени од реакции
4
90 минути ми е најдолга игра победивме ама стварно беше многу интересна игра
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
sum igral mnogu doti po 90min, i nekad sum tepal nekad sum gubel, i mnoooooogu se pizdam koa gubam partija vo koja iam nadez a 90 min trae,radi nekoja glupa greshka na member od timot.
Btw,nisto poveke od 90 min -.- mislam,moze 95-100min bila nekoja,ali poveke sigurno ne!
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
У просек играм игри по 85 минути ( ова не важи за гарена, у СС на батлнет ). Да, како што рече голд, секоја грешка на carry-то е фатална, затоа тоа не е за секој. Се нервирам кога на гарена некој ретарди ќе земат 5 агилити херое ( воид, боне, разор, мирана и гондар ), после плачат како тимот на сентинел бил прејак и како во 1в1 ќе ме посерат :uvo:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
У просек играм игри по 85 минути ( ова не важи за гарена, у СС на батлнет ). Да, како што рече голд, секоја грешка на carry-то е фатална, затоа тоа не е за секој. Се нервирам кога на гарена некој ретарди ќе земат 5 агилити херое ( воид, боне, разор, мирана и гондар ), после плачат како тимот на сентинел бил прејак и како во 1в1 ќе ме посерат :uvo:
Nema takvi na B.net? o.0 Nikad neam igrano na b.net -.-
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
една партија 5 в 5 лан со другарите...околку 2 саата и нешто повише....мерак да те е ама на крајо изгубифме па ебати пцувањето шо имаше
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Било је то давно некад во Gamezone, партија је трајела 160 минута и од две страни је имао суперкрипове и тако даље и тако даље...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
90 минути така нешто мислам и тоа пред некое време беше, толчење до крај :)
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
120 мин на бнет. Можеби уште ми стои риплејот на forums.dota-allstars.com каде што не се знаеше кој е победникот до последна секунда.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Па незнам мислам одприлика 150 минути сите се знаевне игравне 2vs2 од сите страни имаше mega crips и не се знаеше до крај победник али на крај изгубивне :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Nema takvi na B.net? O.0 Nikad neam igrano na b.net -.-
Ihmo, на бнет game lvl е барем 4 пати поголем за разлика од гарена. 90% знаат што е ласт хит и дену ( има нубови, ама тие се 10% и си креират игри за нив( dota -ap eu for noobs ) ). На гарена сите влегуваат секаде, а и оние " known Players ' 80% се нубови, не знаат да купат вард, земаат 4 кари у игра.
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
109min у лан а на гарена (ладдер строго играм) 123мин 5в5
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
150 min na eurobattlenet 5v5 nemase nieden liver se igrase do kraj vooedno i mojata najinteresna dota u mojot zivot dosega
 

Kajgana Shop

На врв Bottom