Црна Гора и Македонија го признаа Косово!

Член од
6 август 2007
Мислења
65
Поени од реакции
0
Bravo Grujo, Nie Sme Xristijani!!! alooo!!! Grujo!!!! ke ostaneme sami ke vidite, grujo e kako hitler !
 
А

Ајсшутер

Гостин
Зошто ние секогаш да бидеме послабите кои ке се молат дали да го признаат и слично кој фактор е Србија никој така да уживајте што не го признаа они МПЦ ако беа толку
 
D

DeviL_32`

Гостин
И сакам да ви се благодарам за вашите мислења на мојава тема...Сите сте искрени барем тоа го ценам од вас! ајт да не гњавам :)
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
све е џабе нема што да се збори,јасно беше,овој кретенов од америка зашто дојде у охрид.
да ни каже фино признајте го косово,што чекате,ебаго.
за Србија поштено ме заболе,уште и претат со санкции,кој курац се они не сме зависни од нив,од нив повише имаме увоз во земјава него извоз,така да повише губат они ако дојде до тоа.
20 год не ни ја признаваат црквата,после демек братски народ сме биле,какви браќа кога не ти признава црква и не те признава како православен народ со своја црква.
А за шиптаранава со сигурност ќе добијат многу, ќе се опуштат,а со нив искачање на крај нема:vozbud:
;) Tocno искачање на крај нема Koga ne se moze se Priznava:D:pos2:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Цццц...колку патите од комплекс кон Србија!Пола од вас што лаат тука немаат поима од ништо и од пуста мака само кажувате против Србија!Тоа ти е комплекс набиен!Некој ќе рече србомани!Не е тоа проблемот!Проблемот е колку сме плитки во мозокот како нација!Повелете збратимете се со шиптаранава
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па знам дека србите не третираат како добри пријатели (Бар ја така мислам) али они не ни ја признаваат МПЦ џабе е...изгледа е добро што го признавме Косово али неам добро чуство за тоа :nesum:
Па со џипови од 100 000 евра и јас не знам дали да си ја признавам црквата,а па камо ли Србите.:toe:
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Па знам дека србите не третираат како добри пријатели (Бар ја така мислам) али они не ни ја признаваат МПЦ џабе е...изгледа е добро што го признавме Косово али неам добро чуство за тоа :nesum:
Се правеше (после ова не знам дали ќе сакаат да чујат за нас) терен за СПЦ да ја признае МПЦ. Нешто Русите се умешаа за да им олеснат на Србите, нема везе.

Ќе беше добро што го признавме Косово да добиевме од Америка и Косово нешто за возврат. А што добивме - "граѓани на Северна Македонија", a допрва треба да го молиме Косово да го признае нашето уставно име. :tapp:
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
63
Цццц...колку патите од комплекс кон Србија!Пола од вас што лаат тука немаат поима од ништо и од пуста мака само кажувате против Србија!Тоа ти е комплекс набиен!Некој ќе рече србомани!Не е тоа проблемот!Проблемот е колку сме плитки во мозокот како нација!Повелете збратимете се со шиптаранава


ееее па ние веќе сме збратимени затоа и го признаваме косово...ќе ни ја расипат државава
 
Член од
3 март 2008
Мислења
831
Поени од реакции
31
Па види вака...има делумно вистина во тоа што го кажуваш.АМА не ми тврди дека во Струга нема(бар во градот) 50% македонци.Прво ова,второ дека ќе може некој мене да ме исели од моја куќа!?
Дај те молам лапај муви,без навреда ама врска немаш
Aha, a zgradite do Medicinski centar, i tie se albanski, a onie nasproti crkvata sv.petka kaj proaqua? Abe da vidis sto fasada kic imaat, odma ke gi poznaes deka se albanski...
I znaes koj ke kupi stan tuka? Ti ostavam sam da si podrazmislis...

I uste ulicata kaj Niko Nestor ja napravija ednosmerna za da moze od Velesta, bez semafor sto pobrzo da stignat Albancite na Ezero :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
359
Поени од реакции
4
Па знам дека србите не третираат како добри пријатели (Бар ја така мислам) али они не ни ја признаваат МПЦ џабе е...изгледа е добро што го признавме Косово али неам добро чуство за тоа :nesum:
Да и за тоа не викаат јужна србија !!!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Дајте една пачка бе, не бидете педери. Да го прославиме :)
Абе убаво за нив, ама лошо претчуство имам. На четирите гладни ртки на кои со години им покажуваме мевце им се приклучи и еден булдог. Кој ќе зарже прв? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom