Која музика не сакате да ја слушате воопшто?

Кој вид на музика не сакате да го слушате


  • Вкупно гласачи
    442
S

StormRage

Гостин
Турбо фолк... (со исклучок на одприлика 2-3 песни (со дејство на некое пиво се е ок :)) и срање од металот то долу ептен дерење
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.864
Поени од реакции
23.678
Нема таква. Има нешто што најмалку слушам а тоа е Блек Метал како екстремна форма и не по мој вкус и Рап. Драм ен бејс исто така слушам троа помалку како и тешки форми на транс и ацид џез. Тоа не значи дека не знам да улетам со по некоја песна ама ограничено.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Гласав за турбофолк, но и металот не можам да го слушам, сум пробала ама едноставно не е по мој вкус таква музика и готово.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Гласав за турбофолк а неможам ни Хип-Хоп да поднесам ...
Безсмислени жанрови без концепт и идеа ....
 

5pammeR

Love
Член од
24 август 2008
Мислења
338
Поени од реакции
9
Се што е убаво мислам што ми се допаѓа слушам, но претежно рок..
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Ја стварно би сакала да знам повеќе за синфоник метал.
И да,темава не знам зошто не се вика “Кој правец на металот не сакате да го слушате воопшто“.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Значи има појше жанроој не е само метал да каеш со дерење ти изглеа незнаеш како е подеелено тоа МЕтал.има разлика немоеш да каеш само дерење ти којзнае шо си слушал DEath i Black Па затоа викаш.Слушај моја препорука Maiden или нешо слично и за тоа кажи дерење па незнаем.
Хмм баш Maiden не ги сакам, многу дерење има во нив, што е тоа жити се музика ли е?!?! Мислам дека пејачот на овие да почне со некој бизнис како цвеќарство.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Хмм баш Maiden не ги сакам, многу дерење има во нив, што е тоа жити се музика ли е?!?! Мислам дека пејачот на овие да почне со некој бизнис како цвеќарство.
брат ако мејден се дерат на микрофон не знам шо праат дет и блек метал групите. хеви метал е ок. се разбира текстот и имаат мелодија. али од метал најмногу сакам њу (сеа металциве ќе почнат да мрчат :) ). :helou:
 
U

UnholY

Гостин
А, ја ќе предложам во средните школи да се воведе предмет Иронија и Сарказам.
Неопходна е едукација за младава популација која оди во страшен дефицит со IQ.

Марко, продолжи да ги вртиш и понатаму, одлично ти оди :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
metal i punk e najbolja muzika ama treba da se ima prefinet vkus za da se saka da se slusa toa, ne e za siroki narodni masi taa muzika, a najveke mrzam da slusam to est uopste ne slusam muzika samo za igranje bez ideja i poraka.
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
glasav protiv hip hop ama ne mozam da gi podnesam i rap, house, trans, pop, turbofolk.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom