Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
V

viktora

Гостин
Повторно, и повторно Шкендија е Албанска екипа,ова е албанско она е албанско,но кога ќе испаднат во европа ја претставуваат МАКЕДОНИЈА.Нема што, јак национализам има кај албанците а после се чудат зашто македонците се однесуваат така спрема нив.
Па уште кога ќе видам некој бапнал КОСОВА или ШЌИПНИА мислам дека го утнал форумов.САМО ЕДНО МИСЛЕЊЕ ИМАМ ЗА ТАКВИТЕ само друк пат.Единствен албански спортист кој што СТВАРНО го почитувам е АРБЕН ШАЌИРИ!Со срце и душа играше за Македонија и прв Албански спортист што го гушнал македонското знаме.И само за него ќе казам дека е АЛБАНЕЦ со патриотски дух кон МАКЕДОНИЈА(за патриот не треба да си етнички македонец).Барем 10 посто од Албанците да беа како него ни војна ни бутур па ни ВАКВИ ПОДЕЛБИ НА АЛБАНСКИ И МАКЕДОНСКИ екипи ќе НЕМАШЕ!!!И преку К.Р демек ШКЕНДИЈА ја зезнал некој од ФФМ.И Вардар е Македонски клуб сто не заслужува у 2 лига ама го БУТНАА.Ај сега и јас ќе казам АЛБАНЦИТЕ СЕ КРИВИ МОЖИ???
 
Член од
4 декември 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1

Za Site tie sto si jadat, i ke prodolzat da si jadat protiv Shkendija!:back:
 
B

Beck's

Гостин
Не сум јас толку низок како тебе да паднам на твое ниво и да чекам да ме победиш со искуство. Нити како останатите кои се служат со национална омраза ко тој што си го цитирал во истиот пост со мојот.
Никогаш не сум ги сакал скопските клубови, уште помалку па да навивам за нив. Но успехот и големината не можам да им ја негирам, а сум знаел да одам и да ги гледам. А не сум навивал ни за Пелистер. Јас навистина ве жалам вас фановите од Шкендија секогаш кога сакате да дискутирате за фудбалот во Македонија се браните на меѓуетничките односи и со тоа колку сте јаки во мизерна сезона :pos: А уште посмешни сте кога на некој за кој не знаеш чиј фан е му дробиш за маленкоста и мизерноста сезонава на Вардар и Пелистер :pos: абе дали да плаче човек или да ви се смее на паметот. Добивте шанса да следите прва лига и се вивнавте до облаци со паметот занемарувајќи ги сите офудбалот останати случувања околу фудбалот во Македонија.
a kade spomnav deka navivas za vardar ili pelister,sam pocna so toa deka ovie timovi se na dnoto,u vakov stil neso pa zatoa i ja gi spomnav.Toa sto skopje go spomnav,ne bese radi toa sto si bil ili ne od sk,nego toa e gradot kaj sto Shkendija ke te predstavi i tebe kade i da si,sakal ti ili ne,bile okolnostite kakvi sto ti posakuvas ili ne.Ne se branime so meguetnickite odnosi,posto toa e fakt i koj se pravi mutav pred takvo nesto,togas nesto ne e vred so nego.Klubot nekolku godini bese zgasnat od togasnit komunisticki sistem ama nikogas celosno,posto e nasata ikona vo drzavava.Znaci rekov da ne se praime na toso za slucuvanjata,i se i sesto pomegu nas i vas.Ama ova tematika nema da ja diskutiram poso mu nema kraj,svetci sme i dvete strani istovremeno zlostornici,zatoa nema da mesam politika ama gleam ti mi kazuvas neso za sto nie sekogas sme se branele.Sepak ova e fudbalski klub,se diskutira za mak fudbalsko prvenstvo,vo nea Shkendija e na dobar pat da stane sampion,novo izgradeniot stadion Filip 2 se ocekuva da grami na kvalifikaciite za LS,ako nisto drugo bar ke ostavime dobar beleg deka i vo ova drzava ima strasni navivac,super brojka,deka mozeme nie vakvo nesto i koga ne igra reprezentacijata so Spanija ili dr

--- надополнето ---

.Единствен албански спортист кој што СТВАРНО го почитувам е АРБЕН ШАЌИРИ!?
koj e toj Arben,sto mnogu si go sakas
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
a kade spomnav deka navivas za vardar ili pelister,sam pocna so toa deka ovie timovi se na dnoto,u vakov stil neso pa zatoa i ja gi spomnav.Toa sto skopje go spomnav,ne bese radi toa sto si bil ili ne od sk,nego toa e gradot kaj sto Shkendija ke te predstavi i tebe kade i da si,sakal ti ili ne,bile okolnostite kakvi sto ti posakuvas ili ne.Ne se branime so meguetnickite odnosi,posto toa e fakt i koj se pravi mutav pred takvo nesto,togas nesto ne e vred so nego.Klubot nekolku godini bese zgasnat od togasnit komunisticki sistem ama nikogas celosno,posto e nasata ikona vo drzavava.Znaci rekov da ne se praime na toso za slucuvanjata,i se i sesto pomegu nas i vas.Ama ova tematika nema da ja diskutiram poso mu nema kraj,svetci sme i dvete strani istovremeno zlostornici,zatoa nema da mesam politika ama gleam ti mi kazuvas neso za sto nie sekogas sme se branele.Sepak ova e fudbalski klub,se diskutira za mak fudbalsko prvenstvo,vo nea Shkendija e na dobar pat da stane sampion,novo izgradeniot stadion Filip 2 se ocekuva da grami na kvalifikaciite za LS,ako nisto drugo bar ke ostavime dobar beleg deka i vo ova drzava ima strasni navivac,super brojka,deka mozeme nie vakvo nesto i koga ne igra reprezentacijata so Spanija ili dr

Не мора да споменеш дека јас навивам. Тоа го правите секогаш кога се зборува за македонскиот фудбал. A меѓуетничките односи се неизбежни кога треба да се жалите.
А јас то што го сакам е само добар фудбал и нормална лига чии клубови еден ден ќе заиграат во ЛЕ или ЛШ и од која ќе излезат одлични таленти кои еден ќе играат за репрезентација и ќе донесат успех. Тоа сега го немаме.
 
B

Beck's

Гостин
Не мора да споменеш дека јас навивам. Тоа го правите секогаш кога се зборува за македонскиот фудбал. A меѓуетничките односи се неизбежни кога треба да се жалите.
А јас то што го сакам е само добар фудбал и нормална лига чии клубови еден ден ќе заиграат во ЛЕ или ЛШ и од која ќе излезат одлични таленти кои еден ќе играат за репрезентација и ќе донесат успех. Тоа сега го немаме.
samo da te nadopolnam kaj boldiranoto i da go zaokruzam mojot post pogore.Takvi talenti imas momentalno u Shkendija,ama dodeka se delat po nacionalnost ke se najdete na toa 85 mesto na fifa rang listata,a kolku samo takvi talenti se ispusteni radi ova so go kazav i denes igraat za Svajcaria i drugi zemji

tuka ja zatvaram ova diskusija od moja strana
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
samo da te nadopolnam kaj boldiranoto i da go zaokruzam mojot post pogore.Takvi talenti imas momentalno u Shkendija,ama dodeka se delat po nacionalnost ke se najdete na toa 85 mesto na fifa rang listata,a kolku samo takvi talenti se ispusteni radi ova so go kazav i denes igraat za Svajcaria i drugi zemji

tuka ja zatvaram ova diskusija od moja strana
Има таленти секаде, но не сите играат за репрезентација. А и немаат сите пари да платат толкави суми какви што им бараат од ФФМ за да можат да заиграат.
A за тоа дека се делат по националност што бараат тогаш во репрезентација албанцине? Или се пишуваат власи за да заиграат?
 
B

Beck's

Гостин
Има таленти секаде, но не сите играат за репрезентација. А и немаат сите пари да платат толкави суми какви што им бараат од ФФМ за да можат да заиграат.
A за тоа дека се делат по националност што бараат тогаш во репрезентација албанцине? Или се пишуваат власи за да заиграат?
nabroj gi,i kazi kolku od ovie igrale na oficialen natprevar
 

realMadridfan

Madridista
Член од
15 декември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
10
Мора и бројка да се задоволува? 25% ? Или треба сите да играат? :pos:
a eve ti eden primer Ferhan Hasani - Buba koj igra za Shkendija i toj e najdobar igrac vo naseto prvenstvo za koj site zboruvat deka e broj eden vo mak futbalot...i da ne go viknat da igra za reprezentaciata ....ova stvarno e sramota najdobriot igrac vo ligata da ne go viknat vo reprezentacijata
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
a eve ti eden primer Ferhan Hasani - Buba koj igra za Shkendija i toj e najdobar igrac vo naseto prvenstvo za koj site zboruvat deka e broj eden vo mak futbalot...i da ne go viknat da igra za reprezentaciata ....ova stvarno e sramota najdobriot igrac vo ligata da ne go viknat vo reprezentacijata
Од првенството нема никој, последниот натпревар дури ни Богатинов не бранеше кој беше најдобар во есенскиот дел. Не е тоа до националноста.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
^^
Хасани изигра една пријателска утакмица... после тоа за квалификации не беше викнат како што не беше никој викнат од Македонско првенство, има време за него и сеа плус игра У21, когај тогаш ќе се префрли у прв тим.
п.с. Мило ми е што потврди дека лигава НИ Е МИЗЕРНА и во какво првенство сте шампиони каде што репрезентацијата е 85 место, а и плус од домашно првенство нема ни еден, со тоа се покажува колкав е квалитетот...
 

realMadridfan

Madridista
Член од
15 декември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
10
da be da samo ti kako ke kazes taka e ......site vo makedonija kazuvat deka Buba e najdobar samo ti ne...ovde se gleda kolku gledas mak-prvensto caoo ne se zborva so vakvi kako tebe
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
samo da te nadopolnam kaj boldiranoto i da go zaokruzam mojot post pogore.Takvi talenti imas momentalno u Shkendija,ama dodeka se delat po nacionalnost ke se najdete na toa 85 mesto na fifa rang listata,a kolku samo takvi talenti se ispusteni radi ova so go kazav i denes igraat za Svajcaria i drugi zemji

tuka ja zatvaram ova diskusija od moja strana
А тие албанци што играат у репрезентација викаат ќе се најдеТЕ?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
da be da samo ti kako ke kazes taka e ......site vo makedonija kazuvat deka Buba e najdobar samo ti ne...ovde se gleda kolku gledas mak-prvensto caoo ne se zborva so vakvi kako tebe
Смешка си бе :pos: Демири што е? Добро се покажа и сигурен сум дека и понатаму ќе игра.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Некој се радува на мизерна титула у мизерно првенство..и мисли дека се качил на Марс и се сити на 85 место на Македонската репрезентација,а уствари не знае како е да се учествува на светско,европско првенство..освојување на медали..па ова држава бе драги сограѓани има толку мн на спортски план остварено..(мислам..на ракометот,кошарката,ватерполо,одбојка)што вашата права татковина(читај Албанија) нема да го оставари наредни 100 год...и додека некој се радува на најмизерното нешто на свет...некој бил горд..си ја пеел химната,веел знамето насекаде низ светот...е ова ова чуство пријатели...тешко дека знаете како изгледа...едноставно оваа мала Македонија за вас е измислена! :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom