Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Тешка работа, сезонава први се во катастрофална лига и сега цел свет се гордее со нив... АЛООО вие сеа почнавте да полните стадиони, што ако Тетекс го полнел стадионот кога играл во највисокиот тогашен ранк? Треба сега да се палим на тоа? Шкендија била гордост на градот... ма немој и град сте имале...
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Многу го тупите околу Тетекс и Шкендија и сите мора да ги читаме вашите комплекси кон градскиот ривал.
Факт е дека нашава лига имала посветли моменти, дека фудбалот бил на повиско ниво, дека народот повеќе се интересираше за фудбал, кога едно полнеа стадиони други немаа ни навивачи, нити клуб. Факт е дека нема спонзори, најголем факт е дека македонскиот фудбал ги доживува своите најмизерни денови.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Тешка работа, сезонава први се во катастрофална лига и сега цел свет се гордее со нив... АЛООО вие сеа почнавте да полните стадиони, што ако Тетекс го полнел стадионот кога играл во највисокиот тогашен ранк? Треба сега да се палим на тоа? Шкендија била гордост на градот... ма немој и град сте имале...
Море нубче...зошто не сте вие први во оваа "катастрофална" лига.

И да не јади безвезе за тоа време...сите знаеме каков бил односот на Југославија кон албанците.

Шкендија откога е формирана секогаш имал публика,Шкендија во 3-та лига кога играл го наполнил стадионот.Ако не знаеш за ова тогаш ќути си!
И добро кажаа другата страна секој си има своја гордост...поделени сме албанци и македонци така да на нас тетекс не ни значи ништо како вас што не ви значи Шкендија!

За болдот...хахах море дете море....
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Море нубче...зошто не сте вие први во оваа "катастрофална" лига.

И да не јади безвезе за тоа време...сите знаеме каков бил односот на Југославија кон албанците.

Шкендија откога е формирана секогаш имал публика,Шкендија во 3-та лига кога играл го наполнил стадионот.Ако не знаеш за ова тогаш ќути си!
И добро кажаа другата страна секој си има своја гордост...поделени сме албанци и македонци така да на нас тетекс не ни значи ништо како вас што не ви значи Шкендија!

За болдот...хахах море дете море....
Што за болдот, Македонија пред 10 години подели 200.000 државјанства на косовари, кај се тие населени денес знаеш?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Што за болдот, Македонија пред 10 години подели 200.000 државјанства на косовари, кај се тие населени денес знаеш?
Абе мрсулко не е темата овде за тоа!

Ајде кажи ми на ПП каде се населени тие!
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Абе мрсулко не е темата овде за тоа!

Ајде кажи ми на ПП каде се населени тие!
Еј полека малу ја не те навредив тебе за да збориш Мрсулко, ова, она, ни за тоа не е оваа тема...
- Знаеш ти самиот кај са населени...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Еј полека малу ја не те навредив тебе за да збориш Мрсулко, ова, она, ни за тоа не е оваа тема...
- Знаеш ти самиот кај са населени...
Ајде бе мали ако имаш нешто кажи ми на пп да не се расправаме овде!
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Toni не ја дрви и ти и така другарите ти станаа како дијареа ми ги избричаа јајцава,барем пена ми заштедија.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Toni не ја дрви и ти и така другарите ти станаа како дијареа ми ги избричаа јајцава,барем пена ми заштедија.
Море кога веќе сите се смирија он пак почнува на таа тема.

А тебе никој со сила не ти вика да читаш што се пишува овде...така да нема потреба да кажеш што,како... :smir:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ А ако сакам да читам не сум должен вашите простотилоци да ги читам.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
^ Кој сите? Тие “Балистите“ што после првиот пост тука имаат 1 мислење?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom