Груевски во напад!

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Imeto sekako nema da go menuvame,ako se prasuva narodot.Dali toa zavisi od nas?
Народот беше прашан во 1992 на референдум...Гласаше за независна Република Македонија...Народот го кажа своето од дамна!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
?????? а тогаш зошто преговараме?????
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
?????? а тогаш зошто преговараме?????
Е тоа ќе си ги прашаш сите премиери и претседатели што биле до сега!
.....и тие што ги почнале и тие што ги продолжуваат преговорите!
 
H

HITCH

Гостин
Интересен пристап има Груески ШТО ЈАС ДА СЕ НЕРВИРАМ НЕКА СЕ НЕРВИРААТ ПЕРДЕРЧИЊАВА..... Е ОВА ВЕЌЕ МИ СЕ ДОПАЃА ВАКВА ИГРА ПОДДРЖУВАМ ...... НАПРЕД НИКОЛА
П.С. Ај и мене прати ми едно писмо за у историја е не за да се фалам у маало ветувам дека ќе ќутам на никого нема да кажам
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Интересен пристап има Груески ШТО ЈАС ДА СЕ НЕРВИРАМ НЕКА СЕ НЕРВИРААТ ПЕРДЕРЧИЊАВА..... Е ОВА ВЕЌЕ МИ СЕ ДОПАЃА ВАКВА ИГРА ПОДДРЖУВАМ ...... НАПРЕД НИКОЛА
П.С. Ај и мене прати ми едно писмо за у историја е не за да се фалам у маало ветувам дека ќе ќутам на никого нема да кажам
Gwujo ima samo edna zsdaca: da ja nema Makedonija....za razlika od prethodnicite vo istata dobro platena rabota , a verojatno spored sovetite na nekoi novo angazirani spin-eri, angazirani od strana na producentite na komedijata... prakticira eden nov pristap: DUENJE NA malata MAKEDONIJA vo GOOOLEM BALON, koj kako stanuva pogolem, biduva pofragilen...so tendencija da pukne ko meur od sapunica...
se na se, mnogu interesen pristap...:)
 
Член од
30 мај 2008
Мислења
830
Поени од реакции
27
G-dinot Premier zboruva so argumenti,no dali toa ker naide na pozitiven odziv? Ili se ke pukne kako meur od sapunica.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
What is next ? Писмо до непознато другарче ?:back:

Шала на страна, ама не гледам поента во писмава многу...Прво сите се прогласија за ненадлежни за решавање на статусот на едно малцинство во една европска држава, демек не се од тука, а сега некој ке се заинтересирал за признавање на МПЦ од страна на Грција ? Не верувам. Веднаш сите ќе се оградат и ќе бидат секуларци до гроба... Не верувам ни дека овие барања евентуално би ја подобриле нашата преговарачка позиција во спорот со името... Можеби само дефокусирање на јавноста ќе е целта, имајќи предвид дека сите некако најавуваат решение во Септември... Или пак, барањата кои за грците се нереални, за цел имаат одржување на статус кво ситуација на подолг период...Но, на кого му одговара статус кво ?:nesum:
 
Член од
16 март 2008
Мислења
33
Поени од реакции
0
Koga ke svatish so taa kasandra antena deka ne se raboti dali sakam ili ne...normalno deka sakam...ama ima povazno prasanje pred toa so crkvata...a uste ova ako go spomni tamu toa mu e plus problem nemu ai plus toa na nimic tuku prasanjeto prasanjeto so crkvata ne e rabota za sporot so imeto..toj so eden nema na kraj da izlezi pa so 2 nevozmozno...misli malku i probaj da vidish sho i kako e naokolu...razlikuvaj nekoj raboti.
Siguren si?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Незнам зошто волку глупави реакции, ко поголемиот дел од вас да се Грци па вам ви се адресирани писмава.

Дали некој може да најде нешто негативно во овие писма?

Намерата на Груевски претпоставувам е да ја натера Атина на повлекување, со актуелизирањето на сите овие прашања.

Тука ништо не е смешно.

Моја забелешка е дека пребрзо отвара многу фронтови,се надевам имаат некоја стратегија.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Незнам зошто волку глупави реакции, ко поголемиот дел од вас да се Грци па бам ви се адресирани писмава.

Дали некој може да најде нешто негативно во овие писма?

Намерата на Груевски претпоставувам е да ја натера Атина на повлекување, со актуелизирањето на сите овие прашања.

Тука ништо не е смешно.

Моја забелешка е дека пребрзо отвара многу фронтови,се надевам имаат некоја стратегија.


И јас мислам така. Ако игра убаво и ја добие битката за името на државата, нема никаков проблем со името на црквата.

А инаку мене ме боли „ќошак од лакта„ што грците не ја признавале МПЦ. Во неа сум крстен јас и сите мои, па и без нивното признавање попот ме бањал...Кој ги љуља ?

Ние имаме проблем со заспаната ни дипломатија, која како да е на распуст, додека грците не штедат на убедување на странските држави ние ни на отварање на олимпијадата во Пекинг не најдовме кого да пратиме....Ги навредуваме и оние кои не поддржуваат.:kesa:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Моја забелешка е дека пребрзо отвара многу фронтови,се надевам имаат некоја стратегија.
Стратегијата во моментов е целосно компатибилна со онаа што ја обелодени Едвард Џозеф во неговата статија во Der Spiegel:

Only by introducing the full dimension of the problem, including the question of the Macedonian minority in Greece, will Athens have an incentive to compromise -- and will more instability be averted.
Во секој случај, крајната цел на притисокот врз Грција е:

Only a fair compromise, one that minimally protects the Macedonian identity while addressing the core Greek demand for a name change serves the cause of European stability.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Напишано од Павел Липранди:
Стратегијата во моментов е целосно компатибилна со онаа што ја обелодени Едвард Џозеф во неговата статија во Der Spiegel:
Мислам дека си целосно во право, и јас имам таков печаток, доколку се читаат изјавите на Џозеф од 2000 па навака, во 90% од предвиденото се потврдува.

Куклен театар си играат.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Груевски бара Атина да го смени името на аеродромот во Солун :pos2:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Стратегијата во моментов е целосно компатибилна со онаа што ја обелодени Едвард Џозеф во неговата статија во Der Spiegel:
Во секој случај, крајната цел на притисокот врз Грција е:
Мислам дека си целосно во право, и јас имам таков печаток, доколку се читаат изјавите на Џозеф од 2000 па навака, во 90% од предвиденото се потврдува.

Куклен театар си играат.
Kако ли само се погоди и Џозеф да биде Еврејско Хазарче,може ли некој од вас да ми објасни,дали е случајно,зошто толку многу го интересира Македонија и зошто барем досега се остваруваат во 90% неговите приказни по весници и медиуми,дали врапчето му ги кажува?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom