Матура...

  • Креатор на темата Ханзо
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Abe zaso ne mi dava rezultati pisuvam korisnicko ime i maticniot broj vo pole lozinka?
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
HAHA jako ej!!! makedonski 4 - 80,26%
angliski 5 - 81 %
Pa i ne e taka cudno ako znaeme deka makedonski bese potezok zatoa sto imase trik prasanja + so temata na esejot bese nevidena:wink:, a angliski bese epteeeeen lesen!!!
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
korisnickoto ime treba da e zapisan na vakov nacin Ime.Prezime. Probaj i vaka ednuska.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Kaj мене неќе ...латиница или кирилица???
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.400
Поени од реакции
5.953
Со кирилична поддршка пишувајте и Име.Презиме. Не ја заборавајте точката помеѓу.

Инаку, многу слаби резултати по македонски, навистина не ми е јасно по кој критериум оценувале, изгледа најмногу заради есеите не намалија, ама тоа е.

Македонски положив со 3, англиски со 4.

Помина и ова, конечно.
Среќно на сите што положија, па да успееме да се запишеме на факултетите каде што сакаме.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ИМЕ.ПРЕЗИМЕ со голем со кирилица двете 4ки топ:helou:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
еее ви реков ли дека денес има резкутати,абе слушајте ме мене:star::helou:
иначе македонски 4,никој во нашево школо нема 5,а француски исто 4,ама добра е оти само јас француски имам4,другите 2,3.А,вака ли ке ни попуштеле,прва генерација,сите ке поминеме,бла,бла не лажеа,требаше да бојкотираме матура,ама џабе не прелажаа,колку има паднато само,еее ич не ни попуштиле,ѓубриња!!!!!!!би ги убила:violent1:
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Makedonski ne imaat skinato so esejot. Eseite ne se nesto sto moze da se pregleduva objektivno, so kluc... Zavisi dali na pregleduvacot mu se dopadnal sostavot, koncepcijata, recnikot, stilot. 100% na toa imam izgubeno poeni, oti drugovo znam deka mi e tocno. :D :D :D
Точно, најмногу бодови имаат сечено на есејот. Јас и еден другар пред мене имавме исто решено, јас имам 82,77% а тој има околу 90%. ЈБГ тапа сум за состави :tapp:
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Мене не ми дава резултатити на оваа странава:toe:Секако пробав.
Инаку си отидов до гимназија и си видов.Математика 5 и македонски 4.
Помина и ова дечки,сега факултет иде:smir:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Со кирилична поддршка пишувајте и Име.Презиме. Не ја заборавајте точката помеѓу.

Инаку, многу слаби резултати по македонски, навистина не ми е јасно по кој критериум оценувале, изгледа најмногу заради есеите не намалија, ама тоа е.

Македонски положив со 3, англиски со 4.

Помина и ова, конечно.
Среќно на сите што положија, па да успееме да се запишеме на факултетите каде што сакаме.
ej а,каде тоа гледате,на која страна????
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
еее ви реков ли дека денес има резкутати,абе слушајте ме мене:star::helou:
иначе македонски 4,никој во нашево школо нема 5,а француски исто 4,ама добра е оти само јас француски имам4,другите 2,3.А,вака ли ке ни попуштеле,прва генерација,сите ке поминеме,бла,бла не лажеа,требаше да бојкотираме матура,ама џабе не прелажаа,колку има паднато само,еее ич не ни попуштиле,ѓубриња!!!!!!!би ги убила:violent1:
Епа во техничкото училиште во Струмица, ми се чини дека беше по англиски, имаше пријавено околу 130 души, се појавиле на испит 100 и неколкумина, а поминале 80-90 души. А за математика да не зборувам. А за убивањето може ќе треба да побрзаш оти ќе има многу такви, па да не ти го земат редот :pos2:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
А влијае оцената или процентите за на факс?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Македонски оценка 3
Англиски оценка 5

хаха малку нелогично за мене ама ај.
Фала му на Бога пројде и оваа долго зборувана матура, честитки за оние кој положија и среќно на факултет, исто така среќно на оние кои за жал ќе полагаат во Август.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom