Кој ја создаваше „бугарштината“ во ВМРО

Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Kopaj ushte malku Trnu. Redno e da izleze na povrshina chivi igrachi se Ljubcho i negoviot togashen uchenik.:tv:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Kopaj ushte malku Trnu. Redno e da izleze na povrshina chivi igrachi se Ljubcho i negoviot togashen uchenik.:tv:
Колку што се СДС со пост-УДБАши, толку се и ДПМНЕ...Инфилтрирани при самото создавае на истата...и не случајно го наметнаа „ВМРО“ делот од името на партијата...

А Груевски не е ученик на Љубчо, туку на Циле...а Циле е цијаш...
 
N

n/a

Гостин
Сега ќе ти кажам отворено:
Ти си толку многу партиски обоен,што полека ти се суши мозокот и многу брзо ќе станеш само еден партиски апаратчик,без памет,без право на избор,без право на глас.
И тоа е многу жално.


А ова ти го кажувам затоа што сите оние бугарски свињи од твојата партија сакаш да ги амнестираш цитирајќи вистински автор и досие,меѓутоа намерно преминувајќи преку ФАКТИТе кои што покажуваат други работи.

Имено,за што станува збор?
Досието Радојчич,(кое што бу тхе вау ми е на маса од пред неколку години) е на 241 страна и `тежи` 50.3 мб. содржи внатрешни информации за службата на КОС и за УДБА,а во него интересните страни за Македонија се измеѓу 90-100 и 180-90.
Има многу информации,од кои што Трнот во желба да ги амнестира своите сопартијци бугари не цитирал ниту една единствена од значење.
Јас сум подготвен да го испратам комплетното досие на секој еден од вас кој што сака сам да го види.
И во исто време сум спремен со факти да покажам дека во дпмне СМРДИ од бугарофили.
Кој сака...може да добие и едно и друго.

И нема амнестија.
Ниту за едните,ниту за другите.
(А овој текст на `другар ми` Трн... сам по себе говори дека заштитувајќи ги своите сопартијци бугарофили се повеќе и повеќе свири на бугарска жица).
 
B

Borg_Drone

Гостин
Добро бе Бошко Периќ што се нервираш толку
Смири живци....

Знаеш како викаат

Секој коментар што ќе те вознемири значи има и вистина во него:smir:
 
N

n/a

Гостин
Пропустите на Македонија се на друго поле....
и се внатрешни предавства и изневери.

И во повеќето ситуации се дело на Киро Глигоров.
Последниот шеф на КОС се вика Туманов...
и по потекло е од Струмица.
Едни од најперспективните генерали на екс ЈУ беа Рожаровски и Бошковски.
Плеада на дипломати од кариера...
(да не спомнувам на брзина имиња)...

Сите тие беа заобиколени и отфрлени од системот на Македонија при осамостојувањето.
Луѓе со искуство и командна одговорност,такви кои што со ништо не и нашкодиле на Македонија и кои што учествувале во нејзиното осамостојување.
Сите се ишутирани на клоци надвор од Македонија:
-што од службите околу Глигоров кои што тенденциозно продолжија да работат на разнебитување на државата,а нивните дела се и те како познати и и ден денес мака имаме заради тоа...
-што од тоа татарите околу Љубче.

И нема амнестија како што кажав.
Ни за едните ни за другите.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Сега ќе ти кажам отворено:
Ти си толку многу партиски обоен,што полека ти се суши мозокот и многу брзо ќе станеш само еден партиски апаратчик,без памет,без право на избор,без право на глас.
И тоа е многу жално.

И нема амнестија.
Ниту за едните,ниту за другите.
(А овој текст на `другар ми` Трн... сам по себе говори дека заштитувајќи ги своите сопартијци бугарофили се повеќе и повеќе свири на бугарска жица).
Не те разбирам зашто таква омраза кон Македонците?
Место да коментираш на темата одма се фаќаш за ситници.
Незнам што има србин да се меша во Македонските работи.
Трн го напаѓаш за заштитување на бугарските интереси навистина без основа, мислам дека да не беше дел од администрацијата треба да си баниран зашто напаѓаш луѓе цело време, обоен си српски и неможе на крај да се искочи со тебе.
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Не те разбирам зашто таква омраза кон Македонците?
Место да коментираш на темата одма се фаќаш за ситници.
Незнам што има србин да се меша во Македонските работи.
Трн го напаѓаш за заштитување на бугарските интереси навистина без основа, мислам дека да не беше дел од администрацијата треба да си баниран зашто напаѓаш луѓе цело време, обоен си српски и неможе на крај да се искочи со тебе.
I ti gi preskokna argumentite so koi Zevsus se sprotivstavi. Ili mozebi veruvas deka 'bugarskiot karakter' e celosno nametnat?:toe:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
'bugarskiot karakter' e celosno nametnat?
Не е наметнат. Напротив, имаме директни УДБА-ши во ДПМНЕ, а и ете го Грујо како претседател на таа партија. Оној истиот кој го цинкареше Љубе Бошковски во ЕУ за да го шибнат во Хаг затоа што ако Љубе дојдеше на чело на таа партија, ќе се играше многу друга песна. Таа песна меѓудругото, ќе ми беше омилена како близок на тој блок што беше од ДПМНЕ.

Најголем број статистички на бугарофили има во Охрид, а се запрашал некој зошто во Охрид стално на избори победува СДСМ? :)

Јас одамна напишав за кризата на идентитетот, за Македонците кои својот национален идентитет го основаат на партиската определба а тоа е многу погрешно.

Штета што немаме сеуште трет блок во Македонија, кој сепак ќе ја добие почитта.
 
Член од
6 април 2006
Мислења
972
Поени од реакции
11
Shteta shto Lubcho ne otide vo Belgrad, i shto ne zema srpski pasosh. Togash pogolema masa na lugje ke ja provalea 'komunjarskava' zavera.:tv:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
:mist: Интересни документи... само што “бугарштината“ во ВМРО може комотно да се поистовети со самото македонско револуционерно движење. Бугарите од старт се инфилтрираат во него и веројатно најголемиот дел од него и сами го водат. Нивните планови никогаш всушност и не престанаа, па и денес се дел од нас. Почнувајќи од докажаниот пробугарски (бугар маме му ебам) полтрон Тодор Александров до моменталниот министер за надворешни работи Милошовски. :wink:

Ебате, шо вика Зеко, тоа партиите и на нас обичните ни го препраа мозокот а не на оние кои се директно инфилтрирани во нив. Со сета почит Трн, но за активистите на ВМРО се чини дека секој проблем е од српски карактер а овие другиве секе решение го гледаат во елиминација на бугарската пропаганда.
 
B

Borg_Drone

Гостин
:mist: Интересни документи... само што “бугарштината“ во ВМРО може комотно да се поистовети со самото македонско револуционерно движење.

Читај ја Стамболовштината во Македонија и нејзините претставници и ќе видиш дали на почетокот дејствувале бугарски.....
Таа книга е сепак напишана по барање на МРО и таму се и изнесени ставовите на МРО
Книгата е всушност ставот на МРО за Македонија.......
Инаку подоцна да....ќе има доста такви кои ќе преминат на темната страна...
И Петар Поп Арсов пишува дека Македонците во Македонија викале
"Дај ми пари и ќе се чинам Бугарин"
Како и да е мора да се земе предвид дека на почетокот не дејствувале како Бугарски комитет...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Не само „Стамболовштината“ од Арсов, туку и Арсени Јовков пишува за истото...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom