Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
Член од
22 август 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
ми треба некој да ми помогне со проект по биологија, тема фотосинтеза. Ако има некој нека пише....однапред многу благодарам
ima mnogu za fotosinteza,ali mi e vo kniga,rastitelna biohemija,
 
S

smart ass

Гостин
Лажов!!

Ми треба процесот(ако е легално:smir:) од 3 чекори за добивање на тринитротолуен т.е.нитризација со азотна и сулфурна киселина ама објаснет со хемиска реакција,на википедија е само со зборови објаснет,а професорката ми бара и реакција.

Чекај ммкалце-стварно на 16 години професорката од тебе бара да шлапаш за тринитролуен(толуен е метилбензен) па и да ГО ПРОИЗВЕДЕШ. наместо да пресметувате енергетски нивоа....јас имам литература и тоа не само за ТНР=Т...туку петн и другиии....инаку ова не е играчка ракцијата има над 5 бај продукти ако реакторот не е чист...ако е чист...нема да има проблем.


Може ли да ти ги пратам само формулите но не и текстот/..Имам доволно литература од барут до најјаките експлозиви,но тоа е за едукативни цели-не за лажење професорката ќе ти барала.
 

Attachments

  • 116,6 KB Прегледи: 10
Член од
22 август 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Чекај ммкалце-стварно на 16 години професорката од тебе бара да шлапаш за тринитриоолуен(толуен е метилбензен) наместо да преснетувате енергетски нивоа....јас имам литература и тоа не само за ТНР=Т...туку петн и другиии....инаку ова не е играчка ракцијата има над 5 бај продукти ако реакторот не е чист...ако е чист...нема да има проблем.


Може ли да ти ги пратам само формулите но не и текстот/...
ako sakas moze da ti dadam cela postapka :D,inaku mi se motka po knigista neso i za ova ali koj ke bara sea :D
 
S

smart ass

Гостин
Абе ја имам...не само,таа..имам и за IED(Ирачки,афгански и виетнамски бубитрапс:vozbud:)...за мастард(хемиско оружје синтеза) за ракети правење и тоа над 7 гига материјал(уствари да не те лажам 1340мб се економија,а еден гига книги од австриската психолошка школа:)...ама чуму ми се,а не е добро да се праќаат на млади такви рецептури..ќе се самоповредат....

Како прво не ги знае ни неопходните мерки кои трев=ба да ги пфеземе уште пред да почне реакцијата:smir:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.966
Поени од реакции
12.497
Абе некој проект по гегорафија? Која било тема можит, ама во рамки на Македонија да е.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
Чекај ммкалце-стварно на 16 години професорката од тебе бара да шлапаш за тринитролуен(толуен е метилбензен) па и да ГО ПРОИЗВЕДЕШ. наместо да пресметувате енергетски нивоа....јас имам литература и тоа не само за ТНР=Т...туку петн и другиии....инаку ова не е играчка ракцијата има над 5 бај продукти ако реакторот не е чист...ако е чист...нема да има проблем.


Може ли да ти ги пратам само формулите но не и текстот/..Имам доволно литература од барут до најјаките експлозиви,но тоа е за едукативни цели-не за лажење професорката ќе ти барала.
Знаев дека ваква реакција ќе има...
Значи во втора година хемија материјалот ни завршува со проект,бидеќи учевме индустриска употреба на хемијата или така нешо...
Требаше да си одбереме некој елемент или соединение и да направиме проект за него.Јас бидеќи се интресирам во експлозиви,одбрав да направам проект за тринитротолуен(повеќето прават за по едноставни работи-па си реков што комплексно нешо тоа подобра оцена).Фино си го преведив текстот од википедија( http://en.wikipedia.org/wiki/Trinitrotoluene )види preparation делот-но во него нема никакви реакции(само една,ја објаснува експлозијата или сл.нешо)а професорката рече да имало во проектот реакции бидеќи хемија се учело преку реакции бла,бла да не било само текст и тн.

Не се секирај не планирам да дигам ништо во воздух,а ако планирав не сум толку ретардиран да побарам начин за изработка на јавен форум под изговор дека ми е за на школо...

И да форумулите се сосем доволно текст имам од wiki...
 
S

smart ass

Гостин
Добро...хемиско учиш.

Знаев дека ваква реакција ќе има...
Значи во втора година хемија материјалот ни завршува со проект,бидеќи учевме индустриска употреба на хемијата или така нешо...
Требаше да си одбереме некој елемент или соединение и да направиме проект за него.Јас бидеќи се интресирам во експлозиви,одбрав да направам проект за тринитротолуен(повеќето прават за по едноставни работи-па си реков што комплексно нешо тоа подобра оцена).Фино си го преведив текстот од википедија( http://en.wikipedia.org/wiki/Trinitrotoluene )види preparation делот-но во него нема никакви реакции(само една,ја објаснува експлозијата или сл.нешо)а професорката рече да имало во проектот реакции бидеќи хемија се учело преку реакции бла,бла да не било само текст и тн.

Не се секирај не планирам да дигам ништо во воздух,а ако планирав не сум толку ретардиран да побарам начин за изработка на јавен форум под изговор дека ми е за на школо...

И да форумулите се сосем доволно текст имам од wiki...
Ок пратено + учебник....чим те интересира:)

Абе некој проект по гегорафија? Која било тема можит, ама во рамки на Македонија да е.
Можит можит...:wink:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ми треба проект на тема:

Напредок на технологијата-предност или не во заштита и спасување

Фала:helou:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
МИ треба или готов проект или пак било каков матерјал за следниве теми :
1.Процес на создавање на производи
2.Формирање организациона структура
3.Билбордот како поддршка во продажбата
4.Тим и тимско работење

Ако може само побрзо .Фала однапред
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Треба да правам проект по Мир толеранција и заштита...Првпат правам,и не ми стиза А4 формат..Која големина на страната би била доволна?доколку некој правел..нека пише........
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Линеарни равенки ! Било што само да биде за Линеарни Равенки !
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
некој нешто за кирил пејчиновиќ - слово за празниците
што е можно побрзо
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Некој бизнис план за 3та година средно? Ми треба чисто да видам како и што се пишува пошто сум изгубен случај... ;)

Фала унапред.
 
S

smart ass

Гостин
Треба да правам проект по Мир толеранција и заштита...Првпат правам,и не ми стиза А4 формат..Која големина на страната би била доволна?доколку некој правел..нека пише........
Добра тема.(леле терминов ПРОЕКТTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT=Забобол УПМ:vozbud:)

Има повеќе....од една страна и така треба:)

Датум пиши па ќе направам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom