Што мислите за Битолчани?

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ej ja cuv i deka vo toa Bair ili kako go vikate i vo Karpos mnogu Skopjani bile tepani a? :pos2: zWobi ste :P
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Абе се ни е супер ама премногу оговарање има то нечини само, а најглупо од се е шо на кафе се оди во определни темини од 12 негде поручекта до кај 2 и во то време паѓат нај тешки оговарања кој како шо оти вака така. А па дури женската ако легни со дечкото ќе ја оговарат ко кузнеј шо да напрајла и каде после се разбира дека ќе бидат тешки за да ги легниш битолчанки. То е глупи битолски кремој.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
a bre, nemoj da vadite muabeti za bitolskite chupina, matufi edni! Najdobri se, e sega bitolchani malce se ...taka poNEdobri, ali dobro kako inaku ke ima za nas togash. Ne za drugo sefte tamu sum napravil vo zivotov.
Aj da kazam edna glupost, muabet megu dve drugarki pred staklenata:
-so sho dojde le?
-so avtobus.
-imashe guzva?
-pa sedev prostum cel pat! :pos2: :pos2:
 

Wannabemceez

Welcome to my WORLD!
Член од
17 јули 2007
Мислења
909
Поени од реакции
20
:pos2: :pos2: :pos2: Abe bitolchanki spored mene se za nigde a bitolchani chat pat ima nekoj aren,ama onie puflite mn me nervirat ko kravi se glupi :pos2:
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Wannabemceez ja davam garancija deka si najAREN megu Bitolcani :PPPPP
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Битолчанки...

Хм...се од типот ...не знам што сакам...и да го сакам некој МНОГУ...ќе чекам тој да ми се пушти...а јас само ќе го погледнам и..толку!

DUMB!
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Битолчанки...

Хм...се од типот ...не знам што сакам...и да го сакам некој МНОГУ...ќе чекам тој да ми се пушти...а јас само ќе го погледнам и..толку!

DUMB!
E bash taka ...ama super se devojchinjata :smir:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Пуфки не пуфки секогаш има такви,не може да генерализираш,секогаш има исклучоци.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Po po se isforsira sega Tamara :) se znaj deka bitolcanki se naj pufli vo cela mk :) naj izfilmani ste nema so ustvari pola bt e vo nekoj tezok film. Se razbira ima isklucoci koj se za postovanje. :smir:
БО колку влегваш во филм ти бе Филип. Како прво..поголеми пуфли од СКопјанки јас неам видено! Самите кажват дека се најголеми пуфли(со чест на исклучоците)Дај молим те..Дали ние иаме фрази како шо имат скопјанки, како шо викат..МИСЛАМ ХЕЛОУУУУ..И такви мити некој работи. Како шо се виличат ко ќе одат, ко ќе зборат. Неам ништо против скопјанки, ама дека се тие најголеми пуфли, се.

Ќути ти бе!
И не, не се дотерваме нон-стоп. Едноставно, знаеме да ја погодиме пригодата и да се облечеме соодветно. :wink:
Можеби треба да прошетате низ Источна Македонија. :icon_roll

Баш добро кажано. ЕПтен знајме да ја погодиме пригодата и да се облечиме соодветно. И глупости се тие работи дека премногу се шминкаме не знам шо.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.433
Поени од реакции
47.185
хехеех тоа ''Мислам Хелооуууу'' го кажуваат ко заебанција мислам дека,највеќе ме нервира а бајаги популарно беше ''Лилааееааеа'sd
Али ај да не е толкав оф-топик ова,сигурно и во Битола има некоја бесна фраза што ја користат пуфли/шмизли/тушли-те па ако може баш би сакал да ја долови некој од вас
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
~*TамарЧе*~ nemozelo da se generalizira a ti toa go pravis za Skopjankite.. Sigurna si deka sme najLET's SAY smizli? Aj we barem ednas priznajte nesto.. Sfe so vidof zensko niz Bt so nosot gore Pfff Isto cest na isklucocite.. No ako spagas vo tie ISKLUCOCI samo toa naglasi ali priznaj deka podignati devojcista i pojse ozboruvanje od toa po kaficite niz Sirok Sokak ne se naoga..
Edit: Lazam.. Se naoga u Tetovo :pos2:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Tamara jas nemam videno sekoja vo Sk da odi od sabajle na kafe po stikli picnata kako za vo disko i slicno, da stavat po kilo sminka samo za do prodavnica. Kaj mozi deka sme pomalku luge i se znajme poketo taka izgleda.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
~*TамарЧе*~ nemozelo da se generalizira a ti toa go pravis za Skopjankite.. Sigurna si deka sme najLET's SAY smizli? Aj we barem ednas priznajte nesto.. Sfe so vidof zensko niz Bt so nosot gore Pfff Isto cest na isklucocite.. No ako spagas vo tie ISKLUCOCI samo toa naglasi ali priznaj deka podignati devojcista i pojse ozboruvanje od toa po kaficite niz Sirok Sokak ne se naoga..
Edit: Lazam.. Se naoga u Tetovo :pos2:
Jас не реков дека НЕМА. Јас реков дека во Ск има многу појќе шмизли отколку во Бт. Ете ако сакаш на прсти ќе ти ги набројам шмизлите во Бт. Се на се, ете, грубо речено 20тина души се. И како мислиш “Со носот горе“..? Не велам дека нема озборвање. То да. Ама то сегде го има. Низ цела Македонија. Ете, некој од Струмица нека кажи колку многу кај нив се озборва. Озборувањето е присутно насекаде.

Tamara jas nemam videno sekoja vo Sk da odi od sabajle na kafe po stikli picnata kako za vo disko i slicno, da stavat po kilo sminka samo za do prodavnica. Kaj mozi deka sme pomalku luge i se znajme poketo taka izgleda.
Филип средвањето и дотервањето е шмизлинска работа?!?!?!?!АЈде молим те. Ене ги во Скопјето, не знат да се средат, не се облекват убо па пак шмизли невидени се. Сегде има шмизли, пуфли.. Само Скопје се најмногу. И не, немаме такви фрази како шо имат Скопјанки.
Кој клава кило шминка за до продавница? Ајде, една кажи ми.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Тамарче не се нервирај сите машки во галерија ти велат еј колку си убава сега тука ти вртат филм,за да привлечат внимание
 
Член од
7 октомври 2007
Мислења
38
Поени од реакции
0
EMI SO GI ZNAM VIKAT OTI SE UBAVI BITOLCANKIITE AMA SEPAK NEE SE ZABORAVAT I STRUMICANKITE :tapp::eek:jea:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom