Што мислите за Jaнко и емисијата "Јади Бурек"?

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Мене ми се допаѓа тој човек, многу се разликува од другите "досадни" водители. Ако не ви се свиѓа емисијата, имате уште 50-60 канали на кабловска можете слободно да го смените.

P.S. Ја и он го имаме истото мислење за МИЛАН.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Дискусијата не е за менување канали, туку мислења за таа емисија
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Подобро него ќе го гледам отколку таа педерастијата на А1 Боки 13
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Подобро него ќе го гледам отколку таа педерастијата на А1 Боки 13
Ама концептот е сосема различен на двата програми. Не е за споредба.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
259
Поени од реакции
4
Искрено не го гледам многу, ама според мене емисијата е некад многу добра и корисна. Знам се погоди да ја гледам емисијата каде јанко отвори апел да се испопраќаат e-mail-ови до Нокиа за да се смени GPRS -от (не пишуваше ко грција) и после некој ден го сменија....Има некои такви ситни примери каде што е доста корисна емисијата. Инаку е монотона кога ќе се јават некои старци или некои што незнаат што да кажат, јанко само ги гаси и такви некои ствари. Кога нема некој интересен гостин или дешавка ондак ептен е досадна...
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Досадна ми е таа емисија а водителот Јанко ме потсеќа на една глупа професорка така да не гледам Јади бурек!
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Искрено не го гледам многу, ама според мене емисијата е некад многу добра и корисна. Знам се погоди да ја гледам емисијата каде јанко отвори апел да се испопраќаат e-mail-ови до Нокиа за да се смени GPRS -от (не пишуваше ко грција) и после некој ден го сменија....Има некои такви ситни примери каде што е доста корисна емисијата. Инаку е монотона кога ќе се јават некои старци или некои што незнаат што да кажат, јанко само ги гаси и такви некои ствари. Кога нема некој интересен гостин или дешавка ондак ептен е досадна...
Ova so GPRS-ov ne sum go znael bravo za Jane Ludak e!! by the way (za Milan naviva)!!!!Moj coek
Edinstvena emisija so trocifrena gledanost vo mk!!
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Многу ми е смешен тој човек.. Малку му треба да се изнервира !!:pos2: Нонстоп го заебаваат
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Има добар гостин Јанко вечерва , гледајте
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
По онаа несреќата во Хрватска, луѓето неколку дена донираа по телефон пари за изградба на манастирот во Крушево, и покрај најавата до ден денес не е објавено колку средства се собрани, или попапала маца...
 
Член од
11 март 2008
Мислења
5
Поени од реакции
1
Janko kako covek ,ne tolku kako novinar go cenam i mislam deka negovata emisija koncepciski e mnogu dobro postavena-ti dava prilika da si go kazes misljenjeto za aktuelnite slucuvanja vo naseto opstestvo.Bev negov golem fun se do momentot koga primetiv deka i nego go prifati onoj virus na politikata.Mislam deka politicki e pristrasen i toa se primetuva vednas.Mislam deka si ja rasipa idejata na emisijata,a kaj nas koga ke se vmesa politikata vo bilo kakov proekt,spored mene istiot e osuden na monotonija i propast.Mozam uste dosta raboti da pisam no toa e toa.Za mene vistinski recept za dobra emisija e Milenko Nedelkovski-emisijata mu e top.
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Многу се курчи на гледачите и е премногу суетен. А на гостите секогаш им лиже гз.... :):):):);)

Најинтересен беше, на времето кога водеше „Гутенбергова Галаксија“ на ТВ4, сега некако изгуби шмек.
 

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
mnogu dobra mu e emisijata na janko ama najjako e ko e iznerviran togas mnogu e interesen.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom