Продавам - Купувам

Член од
8 август 2008
Мислења
73
Поени од реакции
0
Подарувам маченце. Не е расно, но е од мојата Беба е и домашен мачор-Силвестер-Сивче. Старо е месец,црно бело, машко, терминаторче е и се вика Мацол. По можност да дојдете да го земете од Штип, зашто имам едномесечни неодложни обврски,па неможам јас да Ви го донесам. Пишете ми на ПП
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Луѓе сакам кученце,,ама некое слатко убаво,,пред некој ден ако сте ја гледале емисијата на Мелита,,ќе знаете да ми кажете какви беа тие,,зошто не се разбирам,,штознам слатки ми беа,,и плус бели...Па нека ми каже некој ако знае...Исто така кажете некој предлог,,какво куче да си земам,,само не некое големо што расте поточно огромно:pos2:,,а ни пекинезер не сакам,,:helou:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
49
Поени од реакции
2
Дали знае некој каде би можел да најдам Англиски Булдог и од прилика за колку пари???

моментално нови легла нема во македонија, а во србија има а цената на еден булдог е од 400 до 500 евра. и јас сакам англиски булдог али на поклон хахахах
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.579
Поени од реакции
2.564
Барам било какви животинчиња,малечки да се,нема врска што се,само да не се отровни...Имам питон,па за храна ми се:wink:



Се шалам!!!:pos2:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
моментално нови легла нема во македонија, а во србија има а цената на еден булдог е од 400 до 500 евра. и јас сакам англиски булдог али на поклон хахахах
хехе, ако дават некаде на поклон нека дадат и на мене, баш пред недела дена се јавував у Бруно Пет Шоп и ми рекоа дека цената е 500 евра, кога одиш таму даваш 250 евра и за десетина дена коа ќе стиге кучето доплаќаш :)
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Барам на подарок Golden Retriever. Изгорен сум по оваа раса! :vozbud:
Знам дека скоро е неверојатно да поклони некој вакво нешто, ама се надевам дека правите љубители на кучиња повеке сакаат да најдат некој што ке го сака и чува кученцето, отколку да гледаат да заработат на него.

 

BUCH

---
Член од
4 мај 2008
Мислења
616
Поени од реакции
20
бара 2 чистокрвни питбула по можност помали:vozbud:
контакт на мсн или пп
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Ако има некој што сака да поклони волчјак (германски овшар)
со раширени раце ќе го пречекам... Во германски овчар сум заљубен до крај! Ако има некој што би поклонил може да ми пише пп :smir:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Кој дава Сибирски Самојед Контакт на МСН или преку ПП
LuDiDiX@hotmail.com
EНТЕР..Ке почекаш малце са Сибириски Самојед / Поклон.
Ти знаеш ли оти едно маленко Сиберски Самојед е 450 евра како што знам..А за големо Сиберски Самојед е 800 евра .. и повеке..
Мисли малце:smir:
Бтв ако е за поклон .. се извинавам
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
luge baram Angliski bulldog po moznost i cena da mi kazete ke vi bidam mnogu blagodaren ako mi pomognete posto prosto sum zaljuben vo vakvi kuchinja
pomagajte ve molam
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
86
Поени од реакции
3
Еј знаете ли за расата бултериер. Мноху убафки кученца.
Да не знаете каде ги има во државава и отприлика колку е цената.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom