Чао НАТО, Русиjа не чека!

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Колку да се надоврзам на темава,можевме да го имаме и ова:

Вкупниот аранжман, со цената за 51 отсто од акциите на НИС и вложувањата во гасоводот, би изнесувала над две милијарди евра, што е повеќе од проценката на министерот за економија Млаѓан Динкиќ. Практично гледано, Србија со зделката за НИС и гасоводот, би добила цена од 150 долари за илјада кубни метри гас, што е двојно помалку од цената што ја плаќаат другите земји. Тоа би бил огромен поттик за српското стопанство, кое со помалите трошоци за енергија би било значително поконкурентно на европскиот и светскиот пазар. Покрај ова, Србија ќе има и пет "вентили" за испорака на гас во земјите на опкружувањето, што само по себе има големо економско и геостратешко значење.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Со таква цена, ништо чудно да почнат и да го препродаваат...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Со таква цена, ништо чудно да почнат и да го препродаваат...
Па затоа се и "петте вентили",всушност нема да важи таква цена и за нас оти ние ќе бидеме во земјите на Албанска(Косово) страна,нели?А тоа е и дел од тајниот план на Србија.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Temata shto si ja postavil ne e za ruskite isprdoci na Balkanot tuku deka navodno Rusija ne chekala.

Na takvoto tvrdenje, ona shto celo vreme mi se vrti vo glavata e izjavata na Putin (vednash otkako dojde na vlast) i togash se sretna so grchkiot premier. Vo zaednichkata deklaracija se veli: "dvete drzhavi najdobro gi poznavaat potrebite na narodite na Balkanskiot poluostrov..."

Prvata pretendira da bide Tret Rim, vtorata da ja nasledi Vizantija...
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Temata shto si ja postavil ne e za ruskite isprdoci na Balkanot tuku deka navodno Rusija ne chekala.

Na takvoto tvrdenje, ona shto celo vreme mi se vrti vo glavata e izjavata na Putin (vednash otkako dojde na vlast) i togash se sretna so grchkiot premier. Vo zaednichkata deklaracija se veli: "dvete drzhavi najdobro gi poznavaat potrebite na narodite na Balkanskiot poluostrov..."

Prvata pretendira da bide Tret Rim, vtorata da ja nasledi Vizantija...
Aми ако ги земеш во обзир дека "настојувањата" што ги прави НАТО и ЕУ да станеме нивна членка се малку анемични,скоро никакви,ни останува единствената опција да паднеме во Руски раце,без разлика на нивната наизглед поврзаност со Грција каде одсекогаш па и во моментов преовладува друг газда кој не е баш толку Русин.Темава е соодветно поставена и во вистински момент кога се кршат копјата кој е исправниот пат што треба да го "возиме",со оглед на се понападното присуство на "Белата мечка" на овие простори.

A sepak, Makedonija da ne ja chepnat, ili ? :P
Македонија мора да ја чепнат,без разлика дали ќе биде во НАТО или ЕУ под уставно име или не,таа им е единствениот пат за стабилна врска.
Или мислиш дека се толку морони колку овие од запад што не ја оцениле вистинската вредност на овој "Гордиев јазол",за навреме да завземат посигурни позиции доколку не сакаат да го загубат целиот Балкан.
 
Член од
21 декември 2007
Мислења
168
Поени од реакции
1
Ni od edni, ni od drugi sme videle arno. Rusite bar imeto ne ni go cepkaat.
Moze ne e prakticno so niv da odime ko sto nekoi zborat, no ako od nisto drugo od INAT!!!!!!!

Ma ovde neka gorat site sto sakaat da ni go menuvaat imeto!!!! :





L O N G
L I V E
T H E
G E M I D Z I I ! ! !


 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
само Русија бе човеци :) каква ти Америка каков ти Нато каков ти незнам шо ... сите се неранимајковци со високи штикли и кус пендрак :pos2:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
134
Поени од реакции
0
NATO = Америка
Америка не не Распарчи
Русија да жалосно али не сме ние словенци па да не сакаат
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
NATO = Америка
Америка не не Распарчи
Русија да жалосно али не сме ние словенци па да не сакаат
Aмерика само за прв пат ги испроба напалм бомбите во 1948 година врз Македонците од егејскиот дел на Македонија.Подоцна одкако ги усоврши Америка масовно ги употребуваше истите бомби и врз Виатнам.Не знам дали Русија употребила бомби врз Македонците.
 

The_Dzo

FIELD MARSHAL
Член од
3 февруари 2007
Мислења
256
Поени од реакции
2
abe ni vo NATO ni vo pakt so Rusija ke sme nekoj faktor, ali mislam podobro ke ni e so Rusija, neznam zasto ali sloven se i tie a i del od nas pa taka da nesto zaednicko ke najdeme
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Aмерика само за прв пат ги испроба напалм бомбите во 1948 година врз Македонците од егејскиот дел на Македонија.Подоцна одкако ги усоврши Америка масовно ги употребуваше истите бомби и врз Виатнам.Не знам дали Русија употребила бомби врз Македонците.
полошо русија употреби перо!!! но јас кога одбирам страни гледам кон иднината
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Русија нека чека...и нека..чека...и дај Боже никогаш да не дочека.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Русија нека чека...и нека..чека...и дај Боже никогаш да не дочека.

Стрпливи се Русите,ќе дочекаат,само ние за тоа време ќе го "кркаме стапот" од САД и ЕУ.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Стрпливи се Русите,ќе дочекаат,само ние за тоа време ќе го "кркаме стапот" од САД
објасни како бе..дај факти еднаш!!! аман со таа русија..жива голтаријакоја не само што ве душчела 200 години наназад туку и нема перспектива за самата себе и ништо ама баш ништо не направила до ден денес.

п.с. фала за пустец Бушко!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom