Чао НАТО, Русиjа не чека!

Член од
14 септември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
така

`Daskale` moj...pameten i prepameten...:pos2:
Daj kaj sto ke pomines da pocneme da sobirame pamet...posto od tebe pamet prosto `blika`...pa nie so kofata po tebe...:toe:...jebi ga...da sobereme malku.
Od sto imas mnogu pamet...mesto za kosa ne ti ostanalo...pa svetis navecer na mesecina!
Ali cek Zeko `prostiot` da ti objasni kako stojat rabotite...i kako se postaveni kockite na kurvata sudbina na balkanot:
Vie (bugarite),rumunite,madjarite,hrvatite i taka na zapad...ste so germancite. не е баш тако, зошто твите бракја ми зборуват сите дека сме со русите, ама ок.
Srbite,crnogorcite...a i grcite nesto stojat na dve stolici...se so rusite!
Nie...definitivno vleguvame zaedno so albancite so jenkite (shtatite)...!
е тоа ни е проблемот, па сите сме со русите и сите со американците, ама прво сме един против друг.
Na Kosovo i u mojata Bosna e tablata...zarovite se frlaat od okolnite zemji...:toe:...Nazalost drugar moj...taka stojat rabotite na tablata na kurvata sudbina!
Ами другар Босна го знаш дека никогаш не е била нормална држава, тамо проблемите су уште после турците, а насилното зедништво знаш што спровоцира
Da ti `crtam`mozni zaebancii i razvrski...:toe:...ne treba neli?
Bitno e edno...nema nesto mnogu mnogu da se naziveeme u blizina na tablata za igra...se nekoj zar ke padne kaj sto ne treba.:vozbud:
Па добро, да пада за нас нема што да губим, само може да добием, ама мислам дека веке нема шанс да се случи ова.

Za max. 20 god. od sega,onaa fasistickata tvorevina na svabite vikana E.U(jebi ga...sto nikogas ne uspeaa so puska...so politika i so pari privremeno go sklepaa) nema da postoi vise...ke se skrsi po dolzina i po sirina pod naletot na ludite rusi i kaubojski raspolozenite jenki.

Грешиш, ама тотално, види дека Герм и Фран сега су многу близки со Русија, и САшт су мало паниковани

E ako togas `drugar moj`...ne podmine `golemata igra` ...ke mi ostane zelbata pusta da ti go okacam skalpot na bajonet...:toe:...pa mozda i kako isluzeni i umorni vojnici ke sedneme u kafana da pieme zaedno po `edna`...i ke se inatime tamu stvarno po drugarski.

Пак грешиш, читај го Вазов - "Новото гробише крај Сливница" - то мож да биде, ама ти го кажувам дека нема да се деси


p.s Ocekuvaj ostar demarsh u skoro vreme od jenkite `drugar`...za specijalnata vojna koja sto ja vodite kon Makedonija.
Valjda citas megju redovi...da te e..m...valjda ne mora da preveduvam.:smir:
Добили сме го веке, много е добар и пишуват дека због касарните и летиштата баш ги е.. шо ке правим и шо нема да правим.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Добили сме го веке, много е добар и пишуват дека због касарните и летиштата баш ги е.. шо ке правим и шо нема да правим.

Го добивте викаш?Е па време е Македонија да побара "ракетно-заштитен чадор" од Русија како што се спрема Србија,Белорусија,Украина и уште неколку земји.Мислам дека НАТО тоа одлично го знае доколку има само еден стратег во своите редови,добро знае што би значел еден Руски ракетен чадор во Македонија која слободно може да си го бара "чарето" ако не биде примена во НАТО на следниот самит во Букурешт.Ќе излезе очигледно дека Американскиот чадор прокиснува точно во средината токму поради Грчко-Бугарските национални претензии кон еден народ што сака да си се вика Македонски како што со векови си се викал.
 
Член од
14 септември 2007
Мислења
145
Поени од реакции
0
е стига ве

Го добивте викаш?Е па време е Македонија да побара "ракетно-заштитен чадор" од Русија како што се спрема Србија,Белорусија,Украина и уште неколку земји.Мислам дека НАТО тоа одлично го знае доколку има само еден стратег во своите редови,добро знае што би значел еден Руски ракетен чадор во Македонија која слободно може да си го бара "чарето" ако не биде примена во НАТО на следниот самит во Букурешт.Ќе излезе очигледно дека Американскиот чадор прокиснува точно во средината токму поради Грчко-Бугарските национални претензии кон еден народ што сака да си се вика Македонски како што со векови си се викал.
Е сега пак сам обркан. Зевсот-српски ми зборуа, дека сте другар број 1 на САшт, сега ти, пак српски кадар ми даваш руски чадор. Ама пак ви кажувам дека мај сите проблеми сами си ги правите, ама на, пак си губја времето со такви глупости. Ама разберете се, да не стане накраја дека со кинезите (те п'к бева наша рода) ке правите оризова супер бомба:kesa:
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
Што ти е бе? Кај нас имало многу анти татарски ставови. Па како да нема кога вие доаѓате тука и млатите празна слама за теми кои не ве засегаат. Па ете имате историја па како нај компетентна нација за историја ако толку ви е ќејф идите таму(а зошто пак и таму?). Кај нас по дифолт има анти грчки ставови, али тоа ние само дискутираме(обичната раја) за некои постапки, ако би дошле грците тука на нашиве форуми и тие дискусии би ја изгубиле смислата. Што например не се јават кај нас тики-туку-така антиСловенски ставови, или антиЧешки, или антиРомански. А што не идете вие по Словенските форуми? Или не ве ебат два посто. Ко што вас не ве ебат два посто ни Хрватите, ни Србите, Словенците па ич, па дури и Босанците не ве е*ат зашто и покрај војната која ја имаа од 5 години тие во менталниот склоп се 1000 години пред вас, па и во стандардот не заостануваат(и покрај војната), а вие сте во ЕУ. И бркај си бизнисот, ѓоа компјутерот ти бил уклучен, па и мене ми е али имам попаметни работи од тебе. Али стварно сте големи газолижачи и полтрони. По полтронска нација одамна лицето на Земјата не е видело. Кој има маст тој е откај нас-тоа ви е животната филозофија. Само во последните 100 години неколку пати го менувате дресот за појакиот тим , а ако губи одма му лупате нож у грб. И да, у кој сојуз влеговте одма или барем за неколку години се распадна.
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Россија как заштитница славјанској борьбеној Македонии

 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
а . што може човек да очекува од бугарски памет?
апсолутно ништо ... паметно .
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
Пирамидата на Путин

Во март 2008 година Русија ќе има нов претседател и нов парламент. Власта сепак ќе остане во рацете на ист човек - Владимир Путин. По многу размислувања, Путин решил да ја задржи власта, на еден или друг начн.

.......

Независно тоа, Путин и луѓето околу него изгледаат притеснати. Зошто инаку Кремљ би испраќал војска да задушува опозициски протести што не претставуваат закана? И зошто државните компании, кои неодамна добија многу приватни активи, горат од нетрпение да ги продаваат акциите на меѓународни берзи? Одговорот е дека системот, кој се изгради во Русија за време на Путин, е исклучително нестабилен.

Осумте години власт на Путин не го озаконија имотот што го натрупаа неговите верни пријатели, кои контролират најголемите компании во Русија. Поткопувајќи го правото на сопственост, како и се друго што би можело да игра улога на противтежа на власта на Кремљ, Путин изгради политичка структура, слична на превртена пирамида, која стои на врвот, а не врз основата. Префрлање на власта, дури и врз грижливо одбран наследник, би ја нарушило рамнотежата и би ја довело во прашање безбедноста на пријателите на Путин. Заради тоа, тој реши (или се мисли) да остане.

Краткорочно, тој план може да ги успокои најблиските сојузници на Путин, како и некои инвеститори, Но, тоа нема да ја направи Русија постабилна и само ќе ги зајакне постоечките тензии.

Целиот текст ваму...

http://www.idividi.com.mk/vesti/evropa/408891/index.html
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Сепак огромно мнозинство од народот е задоволно со владеењето на Путин и не би рекол дека тоа е само од лични суети и гордост особено доколку се согледа колку падна сиромаштијата и колку порасна БДП по глава на жител а невработеноста се сведе на само 7%.Можеби истиот Путинов режим би бил добар за Македонија каде невработеноста галопира кон незадрживи 40% од работоспособното население.
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
Русија откако дојде Путин се дигна на нозе. а сега богами ќе почне и да маршира, а на западот нормално дека тоа му смета, кога сакаат сами да ја владеат, колонизраат и цедат цела планета.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
A toa nas kolku ni se "FAKJA"????....verojatno isto kolku soznanieto koj sedi vo bordot na Coca Cola...: dali Kurto ili Murto ?????
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
НЕКОЈ ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ОБИДУВА ДА ШИРИ ДЕЗИНФОРМАЦИИ

дјче веле даде информација дека владата во македонија соработува
а на А1 се пласира сосем нешто друго
до Велија

МИСЛИ ЗА МАКЕДОНИЈА А НЕ ЗА ТВОЈАТА ФОТЕЉА
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
РУСИЈА Е ПРЕКРАСНА
нејзината политичка и воена моќ се надевам нема да ја злоупотребат
ЕУ почна да дава сигнали на несигурност
почна да води дневна политика
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
36
Поени од реакции
0
РУСИЈА Е ПРЕКРАСНА
нејзината политичка и воена моќ се надевам нема да ја злоупотребат
ЕУ почна да дава сигнали на несигурност
почна да води дневна политика
хаха, е ова е веке сталинистичка пропаганда.. во русија е мед и млеко, а на запад умираат од сиромаштија :)) ми раскажуваше дедоми за овие прикаски хаха..

Македонија ќе биде членка на ЕУ и НАТО, го сакале тоа или не комуњарите..
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
хаха, е ова е веке сталинистичка пропаганда.. во русија е мед и млеко, а на запад умираат од сиромаштија :)) ми раскажуваше дедоми за овие прикаски хаха..

Македонија ќе биде членка на ЕУ и НАТО, го сакале тоа или не комуњарите..
Koj rece deka morash da bidesh komunjar ako ne si za nato i eu?:tapp:
Zapadot se plashi od Rusija, taa ista Rusija sto go unishti Hitler, Napoleon i otomanskata imperija.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Koj rece deka morash da bidesh komunjar ako ne si za nato i eu?:tapp:
Zapadot se plashi od Rusija, taa ista Rusija sto go unishti Hitler, Napoleon i otomanskata imperija.
Само ограничените ја поистоветуваат Русија со комунизмот,забораваќи при тоа да се подсетат кој ги стопира диктаторите и императорите.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom