LHC Судрувач на честички (Церн, Божја Честичка, Бозон, Хигс)

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Како и да е џабе сеирите овде, гледав интервју на еден од научниците, никој конкретно не знае што ќе се деси, нема да се сруши светот кога ќе се стартува, впрочем и сметаат дека нема ништо да се случи, проблемот е што всушост возможно е да се случат некои ствари понатака, шо уствари и они неможат да го објаснат, непозната област за сите.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Како и да е џабе сеирите овде, гледав интервју на еден од научниците, никој конкретно не знае што ќе се деси, нема да се сруши светот кога ќе се стартува, впрочем и сметаат дека нема ништо да се случи, проблемот е што всушост возможно е да се случат некои ствари понатака, шо уствари и они неможат да го објаснат, непозната област за сите.
А што да се случи што не можат да објаснат? Крај на светот?
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
А што да се случи што не можат да објаснат? Крај на светот?
Па не пишувам шпански, значи никој незнае, може кај на свет, појава на нова димензија од кај знам јас, останува да се чека и да се виде. Јас искрено се надевам дека нема да има никакви последици од експериметот, негативни нормално, и се надевам дека ќе се дознаат некои нови работи кои ќе бидат доста значајни за нас. Тоа е уствари битното овде а не некоја пропаганда како крај на светот енд шит.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Ummm...dude ,na onoj linkot sto go dade G e G o :wink:
Кажува дека главната цел на проектот била да откријат од каде доага масата, антиматеријата, како дошло до Биг Бенгот, како се создала црната материја, зошто има толку малку антиматерија etc.
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Кажува дека главната цел на проектот била да откријат од каде доага масата, антиматеријата, како дошло до Биг Бенгот, како се создала црната материја, зошто има толку малку антиматерија etc.
Sve edno isto zborat.

Tnx anyway.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
на тој зракот шо знам јас ... ете гледај сеа ке видиш , еден час траел експериментот и баш во моментов заврши
 

bojan_reddevil

Господар (MASTER)
Член од
18 јуни 2008
Мислења
21
Поени од реакции
1
ме интресира што сакаат да докажат со експериментот дека светот се создал сам и дека господ не постои ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom