Помош и совети

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Кога пробувам да ја пуштам GTA 4 го добивам следниов ерор: "xlive.dll is either not designed to run on Windows or it contains an error. Try installing the program again using the original installation media or contact your system administrator or the software vendor for support."

EDIT: Користам Vista Ultimate SP1
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Aj aко може некој кодот да ми го даде за Pes6 ?!
Ги имаше следниве кодови: J52F,7366 Инт..
Aj ако може некој да ми го каже за брзо време, ве молам !
Ти го пратив по пп.

Кога пробувам да ја пуштам GTA 4 го добивам следниов ерор: "xlive.dll is either not designed to run on Windows or it contains an error. Try installing the program again using the original installation media or contact your system administrator or the software vendor for support."

EDIT: Користам Vista Ultimate SP1
1. Инсталирај Vista Ultimate SP2.

2. Инсталирај ја играта од поново.

3. Инсталирај Games for Windows Live од поново.

4. Пробај со чистење на registry. Симни CCleaner оди во Registry таб-от, стисни "Scan for issues", и коа ке заврши, стисни "fix selected issues". Па пробај уклучи ја играта.
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Ја симнав STALKER 3 најновата но иако кажуваат дека само се инсталира и одма се пушта, кај мене несака... Кажува дека фали "d3dx9_41.dll" и играта не се пушта... ПОМОШ...!!! Знае ли некој за овој проблем...???
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Ја симнав STALKER 3 најновата но иако кажуваат дека само се инсталира и одма се пушта, кај мене несака... Кажува дека фали "d3dx9_41.dll" и играта не се пушта... ПОМОШ...!!! Знае ли некој за овој проблем...???
Ако имаш Виста, инсталирај DirectX 10.0, а ако имаш ХР инсталирај DirectX 9.0.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Некој пач да не има за Балканските Лиги за Фифа Менаџеро 10!
Ке му бидам ногу благодарен!:smir:
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
dan znajt nekoj kako se rezet igrine za ps2 od ko ke gi odzipovas
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
dan znajt nekoj kako se rezet igrine za ps2 od ko ke gi odzipovas
Зашто ги одзипуваш?
Сигурен си дека се ставени во ZIP а не во ISO формат???

Ако се во ISO, отвори го фајлот со PowerISO или директ со NERO и само намести си со која брзина да режа и тоа е тоа.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Зашто ги одзипуваш?
Сигурен си дека се ставени во ZIP а не во ISO формат???

Ако се во ISO, отвори го фајлот со PowerISO или директ со NERO и само намести си со која брзина да режа и тоа е тоа.
ama mene vo zip papka mi gi spustat i ja odzipvam i posle nz koj vajloj so od papkava za gi stam na cd
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ama mene vo zip papka mi gi spustat i ja odzipvam i posle nz koj vajloj so od papkava za gi stam na cd
Ај пак... дали си 10000% сигурен дека фајлот/екстензијата е ZIP???

Јас мислам дека е ISO фајл, а тој само го отвараш или со PowerISO или со NERO и директ си режаш, само местиш брзина на режање.
 

Ace CFC

KTBFFH
Член од
15 октомври 2009
Мислења
362
Поени од реакции
22
Зашто ги одзипуваш?
Сигурен си дека се ставени во ZIP а не во ISO формат???

Ако се во ISO, отвори го фајлот со PowerISO или директ со NERO и само намести си со која брзина да режа и тоа е тоа.
ej brat fala mn za so mi kaza go spustiv poweriso i naprajv edna igra mn lesno bilo jas neznaev zs go nemav power iso, i ubo vikas ti samo samo ojs kaj igrata stegas na nejze i ti se pustat power iso i stegas brzina na kolku i resis
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ај мала помош!!!

Треба ми регистрациски код за Фифа Менаџер 10 за играње Онлајн!
Значи Fifa Manager 10 online registration code!

Зашо коа сакаш да играш на Интернет ти бара да си анправиш акаунт доколку нема, а потоа ти бара код, дали може да се најде од некаде?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Ај мала помош!!!

Треба ми регистрациски код за Фифа Менаџер 10 за играње Онлајн!
Значи Fifa Manager 10 online registration code!

Зашо коа сакаш да играш на Интернет ти бара да си анправиш акаунт доколку нема, а потоа ти бара код, дали може да се најде од некаде?
Друже не е така лесно како што мислиш. Не знаеше до сеа дека за СИТЕ игри што се направени од 2001 па навака (оваа година мислам беше), треба registration code за да се игра онлајн, кој го содржи САМО ОРИГИНАЛОТ, и го нема на никое друго место. Така да ако ја немаш оригинал - нема играње онлајн.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Друже не е така лесно како што мислиш. Не знаеше до сеа дека за СИТЕ игри што се направени од 2001 па навака (оваа година мислам беше), треба registration code за да се игра онлајн, кој го содржи САМО ОРИГИНАЛОТ, и го нема на никое друго место. Така да ако ја немаш оригинал - нема играње онлајн.

Значи сеа нема шанси да најдам таков код?

Зашо тај шо и е првио шо го траже за инсталација, прима го ама сега овај, траже ми акаунт, па унесе акаунт, па после ми пиша дека ке испрат на Мејло. А на мејлот дури после еден ден ми пишаа:

ПС. Не знам дали ке можеш да забележеш шо пише таму после она за профилот, она ситното со мали букви!
 

Attachments

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Значи сеа нема шанси да најдам таков код?

Зашо тај шо и е првио шо го траже за инсталација, прима го ама сега овај, траже ми акаунт, па унесе акаунт, па после ми пиша дека ке испрат на Мејло. А на мејлот дури после еден ден ми пишаа:

ПС. Не знам дали ке можеш да забележеш шо пише таму после она за профилот, она ситното со мали букви!
Ова е акаунт за нешто, али не е за онлајн играње, пошо, ти реков, ти треба код за да играш онлајн, кој го има само во оригиналите. На друго место нема да го најдеш. А ти ли прашуваше дали може да се нарача играта од нивната страна, или сум те помешал со друг форумџија?
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ова е акаунт за нешто, али не е за онлајн играње, пошо, ти реков, ти треба код за да играш онлајн, кој го има само во оригиналите. На друго место нема да го најдеш. А ти ли прашуваше дали може да се нарача играта од нивната страна, или сум те помешал со друг форумџија?


Не си ме смешал, јас сум!

Него тоа шо ти го приложив, беше повратен мејл, од регистрацијата и во тој мејл требаше да го добијам кодот за регистрација.

А до тоа стасав од коа од самата игра одбереш опција Онлајн и таму има да внесеш акаунт или да се регистрираш по кој ке го добиеш тој регистрациски код.
Точно дека пишува дека можеш да го внесеш тој код од играта ДОКОЛКУ ЈА КУПЕВ (не ја купи), но тоа го пишува доколку не сакаш да го чекаш регистрацискиот код.

Е сеа тоа ме буни шо они треба да ми испратат, не е битен тај од играта, или па можеби јас сум грешка?:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom