Помош и совети

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
ја симнав Prince of Persia вчера, денеска ја инстелирав и кога ке ја шуштам цела слика трепери...што и е маката???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ја симнав Prince of Persia вчера, денеска ја инстелирав и кога ке ја шуштам цела слика трепери...што и е маката???
Слаба графичка...
Лоши драјвери....
Сјебан windows....

Нешто вакво...
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
знае некој како може да се игра Call of Duty 4 на интернет??иначе играта ми е симната од торенти.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Decki zaso koa ke instaliram framework 3.0 ili 3.5, kompjuterov mi se ukocuva, i niso drugo nemozam da praam, osven da to restartiram od dole od kukiste. Ja instalirav i fallout3, i poso i treba framework 3.0, se instalira aftomacki, i pak mi se ukoci pc-to (pc freezes) samo mozam da go popravam ova so system restore. Vaka bez framework nema da mozam da gi igram novive igri poso site barrat framework! Help!!!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
OS: microsoft windows xp professional service pack 3

Znam deka sp3 prai nekoi programi da ne rabotat, ali ne e mozno da go prai frameworkot da ne raboti, poso na GTA IV i treba i framework i sp3 da raboti. Se utepav po baranje po forumi, i pak niso.. Gleav i drugi luge imaat vakov problem, ali nikoj ne znae kao da go naprai..Ja sea ustvari dzabe me mi e volku dobro pc, koa nema da mozam da gi igram latest games, site baraat frameworks 3.0/3.5 :uvo:

Duri i go reinstallirav windows-ot, instalirav nov, i pak se prai vaka so frameworks....wtf? o_O
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Eve ti ja konfiguracijata:

Intel Core 2 Quad Q9400 2.66GHz 6mb cache
NVIDIA GeForce 9800GTX+ 512MB
ASUS P5QL Pro motherboard
Seagate 500GB HDD SATA II 32mb cache
Spire 650W PSU
3.3GB RAM
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
OS: microsoft windows xp professional service pack 3

Znam deka sp3 prai nekoi programi da ne rabotat, ali ne e mozno da go prai frameworkot da ne raboti, poso na GTA IV i treba i framework i sp3 da raboti. Se utepav po baranje po forumi, i pak niso.. Gleav i drugi luge imaat vakov problem, ali nikoj ne znae kao da go naprai..Ja sea ustvari dzabe me mi e volku dobro pc, koa nema da mozam da gi igram latest games, site baraat frameworks 3.0/3.5 :uvo:

Duri i go reinstallirav windows-ot, instalirav nov, i pak se prai vaka so frameworks....wtf? o_O
Го реинсталираше windosot или форматираше па инсталираше?
ГО ИНСТАЛИРАШЕ ОД ИСТОТО ЦД?????????

Најди друго цеде, поново некое, со вграден SP3 ама гледај да е нормален ХР а не да е некој Crystal, Black, Dark...... Edition.

И на ваков компјутер не би ставил ХР. Би одел директ на Windows 7, чуда прави. Ако не сакаш да тестираш BETA, одма ставај VISTA, тргај тоа ХР.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Ne od istoto cd, spustiv drugo od inet so vgraden SP3,a pred toa go formatirav C. A da, ke instaliran windows7 pa ka vidam dali ke raboti

i sakav da znam so e razlikata megu BETA i "normalniot"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom