Помош и совети

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
Секако дека можеш.
Ваљда знаеш како? :)

Е сеа,лошото е што ќе мораш потоа тие 4 рар-фајла да ги ставиш во 1 фолдер,за да можеш да ги екстрактираш iso фајловите.
Значи ќе ти треба минимум 26 гига место на диск за да инсталираш,плус 13 за играта = 39 гига.
Добро де ја после ке си ги избришам тие парт 1 парт 2 парт 3 парт 4 на играта откога ке ја инсталирам и ке иам простор инаку иам простор 100 и нешо гига но... за жал незнам како да праам part1 part2 .... ако не те мрзи казими или пратими сајт на кој пишува како... :D :salut::jaj:

:toe::toe::jaj::toe::toe::jaj::toe::toe::jaj:
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
А бе добро знам дека преку винрар алиииииии каде треба да идеш ? да не пробам сам да не поебам нешООО..
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Еј ај ако знае некој како се оклучува PES 2008 да се игра со џојстик и со тестатура
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Ke otvoris kade sto e snimena igrata imas settings.exe, uklucuvas i gore imas tab keyboard tamu mestis za tastatura i imas Player 1, go menjas toa Player 1 vo Player 2 i si mestis imeto na gamepadot i kontrolite. Stiskas OK i igras
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Ако може малце помош околу Cod 5..Ја инсталирам играта го копирам кракот и коа идам нова игра ништо не се случува...Пробав неколку пати али не ме пушта во игра...Ова за прв пат ми се појавува претходно кога ја играв немав вакви проблеми...
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Играта не е рипувана..Кога ја играв пред еден месец немав ваков проблем..
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Ако може малце помош околу Cod 5..Ја инсталирам играта го копирам кракот и коа идам нова игра ништо не се случува...Пробав неколку пати али не ме пушта во игра...Ова за прв пат ми се појавува претходно кога ја играв немав вакви проблеми...
Broo, Ако користиш Vista инсталирај Dx9 ама од оригинал CD од графичката. Па после го рестартираш PC-то. После ја исталируваш играта додаваш крак. Ако пак не бива од кракот е. А за нов крак оди на странава Cod5-крак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom