Помош и совети

А

Ајсшутер

Гостин
Помош
Blizzard PrePatch v2.70 compiled on Jul 7 2003
This program patches Warcraft 3
Log created at 10:47 pm on 09/21/2008
Registry error loading key 'Warcraft III\InstallPath'
The system cannot find the file specified.
RESULT: Prepatch failed
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
?

Дај реинстал на wc3 и после стај го 1.22а пачот, и не стави кракови.

Patch од blizzard/support
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе симнав 5-6 игрици за Сони 2че. Ама све исо. фајлови се. Да ми каже некој како да ги стаам на цд за да можам да ги играм на плејката го частам :)
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Абе симнав 5-6 игрици за Сони 2че. Ама све исо. фајлови се. Да ми каже некој како да ги стаам на цд за да можам да ги играм на плејката го частам :)
Да не се пакувани,ако се пакувани отпакувај во посебен фолдер и изрежи ги така пробај. :toe:
Помош
Blizzard PrePatch v2.70 compiled on Jul 7 2003
This program patches Warcraft 3
Log created at 10:47 pm on 09/21/2008
Registry error loading key 'Warcraft III\InstallPath'
The system cannot find the file specified.
RESULT: Prepatch failed
и мене тој проблем се јавуваше, избриши ги сите фајлови од пачот и поново го доунлоадири ама доунлоадири го ФУЛЛ ПАЧ без Упдејт и гледај таму пач на Фрозен Троне не на Реинг оф хаос, и потоа само еднач пачот го инсталирај не пробувај по 100 пат.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Абе симнав 5-6 игрици за Сони 2че. Ама све исо. фајлови се. Да ми каже некој како да ги стаам на цд за да можам да ги играм на плејката го частам :)
А така скрин да дадаш?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе симнав 5-6 игрици за Сони 2че. Ама све исо. фајлови се. Да ми каже некој како да ги стаам на цд за да можам да ги играм на плејката го частам :)
1) Симнуваш PowerISO
2) Инсталираш PowerISO
3) Идеш на фајлот, десен клик, open with..., PowerISO
4) Горе имаш копче BURN
5) Селектираш брзина и селектираш дали ќе режеш DVD или CD
7) Режеш и играш на Sony 2че
8) Го частиш Корун комбиниран со сланина од 7ца!
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.835
Поени од реакции
10.198
Ve molam nekoj neka kazi kako mozam da ja instaliram LADA RACING CLUB?!!!!!!!!!!!!!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Двоклик на setup.exe
После идеш next, next, next, чекаш малку, next, finish.

:tapp:
да, едноставно ..
и да надополнам кога ке одаш финиш ако не ти се оклулува тогаш крак најдеверојатно бара, одаш го копираш кракот во фајловите на играта и то. :helou:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
да, едноставно ..
и да надополнам кога ке одаш финиш ако не ти се оклулува тогаш крак најдеверојатно бара, одаш го копираш кракот во фајловите на играта и то. :helou:
Абе он незнае да ја инсталира, крак ќе става :pos:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.835
Поени од реакции
10.198
Fala mu na gospod imalo nekoj

De malce podetalno objasni vo so e problemot
Vaka brat. Igrata se instalira regularno preku Deamon tools. Ja instaliram i poocnuvaat zaebanciite. Zavrsuva instalacijata i ja startuvas igrata(nema crack) i izleguva Starforce protection system. Go skenira DVD romot i proveruva dali e DVd to original. E sega toa demek se sreduvalo so toa sto ke go isklucis romot od maticnata i od napoojuvanje i vo device manager isklucuvas BUS magistralata. Toa go napraiv ama pa isto protection system ne dava da se startuva igrata. Ako znaes dr resenie pisi. POZZ!
 
B

Blacks

Гостин
Vaka brat. Igrata se instalira regularno preku Deamon tools. Ja instaliram i poocnuvaat zaebanciite. Zavrsuva instalacijata i ja startuvas igrata(nema crack) i izleguva Starforce protection system. Go skenira DVD romot i proveruva dali e DVd to original. E sega toa demek se sreduvalo so toa sto ke go isklucis romot od maticnata i od napoojuvanje i vo device manager isklucuvas BUS magistralata. Toa go napraiv ama pa isto protection system ne dava da se startuva igrata. Ako znaes dr resenie pisi. POZZ!
E sega vaka ako znaes angliski odi na ovoj link http://www.scribd.com/doc/429468/Three-Ways-of-Bypass-Starforce-CD-Protection
a ako ne pisi za da ti prevedam poso momentalno me mrzi 120% :D
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Ај ако може помош за Воркрафт со новава дота што ја симнав на пр. коа играм сд не ми ги покажуе хероите шо ги иам заа да ги одберам или за некоја спојка што ми е потребно ај ако знае некој како да го поправам ! Има зеленко од мене ! :smir: :helou:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Vaka brat. Igrata se instalira regularno preku Deamon tools. Ja instaliram i poocnuvaat zaebanciite. Zavrsuva instalacijata i ja startuvas igrata(nema crack) i izleguva Starforce protection system. Go skenira DVD romot i proveruva dali e DVd to original. E sega toa demek se sreduvalo so toa sto ke go isklucis romot od maticnata i od napoojuvanje i vo device manager isklucuvas BUS magistralata. Toa go napraiv ama pa isto protection system ne dava da se startuva igrata. Ako znaes dr resenie pisi. POZZ!
На интернет побарај најнов крак за играта, би требало да има и да не ти праи проблеми со тоа StarForce
 

Kajgana Shop

На врв Bottom