Фан Клуб: ФК Металург

B

Beck's

Гостин
^ za Napredok misli.Inaku ne ste bas gostoprimlivi,za vrsenje pritisok ve biduva,osobeno ciganot vo vasite redovi Kralevski,koj na 4 min mu udri boks na nasiot kapiten,voedno najdicipliniran fudbaler,koj vazi kako primer za site drugi.Ali siguren sum deka naredna nedela,ku mu bidat naplateni starite dolgovi
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Металург добивал помош од судии? :)

Или мислиш за Напредок?

Металург... не им е добро кога ќе судат една утакмица против нив, а кога секоја друга за нив судат добро им е...затоа треба да траат а не да јада гомна у спорт... пример на двапати до сеа Металург одвај извлече нерешено во Тетово со Тетекс со помош на судиите...:toe:
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Металург... не им е добро кога ќе судат една утакмица против нив, а кога секоја друга за нив судат добро им е...затоа треба да траат а не да јада гомна у спорт... пример на двапати до сеа Металург одвај извлече нерешено во Тетово со Тетекс со помош на судиите...:toe:
:pos2:
Едвај извлекол нерешено два пати во Тетово? Судијата да не бранел?
Тетекс гол му нема дадено на Металург, а тоа два пати по ред во Тетово. А во Железарница прими 4-5 парчиња. И тогаш судиите му помагаа?
На Металуг никогаш не му помагале судии, ниту пак суделе нешто многу на штета на Металург. Ова во саботата беше one and only случај.
Премногу поклопени работи има за да биде случајност судењето на Ставрев.
Прво не ми е јасно зошто скопски судија судеше, кога се знае кај нас како одат делегирањата. До сега мислам дека немало судија од ист град како некоја од екипите (освен ако двете се од ист град).
А натпреварот не го гледав и не ја префрлам вината на Ставрев. Тие што гледаа викаат дека црвениот на Ејупи во 3та минута е виновен за целата нервоза. Тој картон не морало да биде црвен.
Иначе првиот пост ми беше за Напредок, тоа што се жалеа за приемот и за наводниот притисок од домаќините. Па и физички напади спомнаа. Тоа го нема кога Металург е домаќин.
 
B

Beck's

Гостин
:pos2:
Едвај извлекол нерешено два пати во Тетово? Судијата да не бранел?
Тетекс гол му нема дадено на Металург, а тоа два пати по ред во Тетово. А во Железарница прими 4-5 парчиња. И тогаш судиите му помагаа?
На Металуг никогаш не му помагале судии, ниту пак суделе нешто многу на штета на Металург. Ова во саботата беше one and only случај.
Премногу поклопени работи има за да биде случајност судењето на Ставрев.
Прво не ми е јасно зошто скопски судија судеше, кога се знае кај нас како одат делегирањата. До сега мислам дека немало судија од ист град како некоја од екипите (освен ако двете се од ист град).
А натпреварот не го гледав и не ја префрлам вината на Ставрев. Тие што гледаа викаат дека црвениот на Ејупи во 3та минута е виновен за целата нервоза. Тој картон не морало да биде црвен.
Иначе првиот пост ми беше за Напредок, тоа што се жалеа за приемот и за наводниот притисок од домаќините. Па и физички напади спомнаа. Тоа го нема кога Металург е домаќин.
osobeno ciganot vo vasite redovi Kralevski,koj na 4 min mu udri boks na nasiot kapiten
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
^ za Napredok misli.Inaku ne ste bas gostoprimlivi,za vrsenje pritisok ve biduva,osobeno ciganot vo vasite redovi Kralevski,koj na 4 min mu udri boks na nasiot kapiten,voedno najdicipliniran fudbaler,koj vazi kako primer za site drugi.Ali siguren sum deka naredna nedela,ku mu bidat naplateni starite dolgovi
Не зборувам за дуели на терен и во игра. На Железарница гостински играч НИКОГАШ нема да е нападнат од неслужбено лице (нема такви на терен) или од гледач. Култура на ниво има во Металург. Ова во саботата да се случеше на некој друг терен, 100% ќе имаше прекин. Среќа за Металург што колку толку се присебни и намаат индијанци или каубојци во управата на клубот.
А Кралевски мавал боксови во игра или не мавал, тоа си е негов имиџ. Има судија за тоа. Тепајте го во сабота колку сакате. АМА НА ТЕРЕН И ВО ИГРА. Не во соблекувални и не некој од публика.

--- надополнето ---

osobeno ciganot vo vasite redovi Kralevski,koj na 4 min mu udri boks na nasiot kapiten
Затоа сега пуштете му 2-3 ца „службени лица“ пред наптревар во соблекувална. А може и за цела екипа да направите „пречек“ во ваш стил.
Што мислиш што ќе се случи ако Шкендија добие дома 3 црвени картони до 35-та минута???
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
ИДМАК...... Илија Китановски..... и се е можно!

Неговот одкажување од ФФМ е само маска!

Ние исто така бевме оштетени во Куп натпреварите и дома и во гости!

Дома при примање на топката со рака и потоа додавање во празно за 1-0, толку и заврши!

Во гости..... досуди непостоечки пенал.... пак заврши 1-0!


Мислам дека оддамна е докажано дека во Македонија нема вистински фудбал...... ниту една екипа не е чиста!
Сепак едни има шо ги држе Дон Хари, а другите се држат мегу себе (популарно -нати го-дај ми го)!
Затоа нема да имаме ние фудбал во Македонија...... а ова што се случило на мечот во Железара, а слично нешто и кога играа со нас во Купот, ке ни биде нешто неизбежно, патем речено регуларно! :)
 
B

Beck's

Гостин
a u teren znaci moze da frcat boksovi,vikas ima sudija za toa,a kade bea sudiite vo toj moment,cim se zalis deka ne vi pomagaat sudiite.Toj mec bas tie sudiite ve spasija.A i znaes kako ide toa,ke gi precekame kako sto ne pricekale.Taka da toj Kralevski podobro da ne igra toj mec,posto ke go jade na golemo.Ne na tunel,ne od publika,tuku od igrac
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
a u teren znaci moze da frcat boksovi,vikas ima sudija za toa,a kade bea sudiite vo toj moment,cim se zalis deka ne vi pomagaat sudiite.Toj mec bas tie sudiite ve spasija.A i znaes kako ide toa,ke gi precekame kako sto ne pricekale.Taka da toj Kralevski podobro da ne igra toj mec,posto ke go jade na golemo.Ne na tunel,ne od publika,tuku od igrac
Ако е толку будала Сали да добие црвен и да не игра неколку утакмице...слободно нека го удри...судијата свекако ќе види.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
a u teren znaci moze da frcat boksovi,vikas ima sudija za toa,a kade bea sudiite vo toj moment,cim se zalis deka ne vi pomagaat sudiite.Toj mec bas tie sudiite ve spasija.A i znaes kako ide toa,ke gi precekame kako sto ne pricekale.Taka da toj Kralevski podobro da ne igra toj mec,posto ke go jade na golemo.Ne na tunel,ne od publika,tuku od igrac
Не ме сфати изгледа што сакам да ти кажам. Каква врска има клубот со боксовите на Кралевски??? Мислиш дека некој од Металург му вика на Кралевски да ги мава играчите? Мавал боксови, сега ќе му маваат боксови. Така иде тоа.
Ако Кралевски мава боксови во соблекувална тогаш другите одма ќе го сопрат. Кај Вас еден ако почна да мава по гостински играчи, и сите други ќе почнат да маваат.
 
B

Beck's

Гостин
Ако е толку будала Сали да добие црвен и да не игра неколку утакмице...слободно нека го удри...судијата свекако ќе види.
abe ke ja najde povolnata prilika on,a i tamu u zelezara go fati za vrat dodeka se igrase natprevarot,odkako Vajs dobi crven pak pocna Kralevski da se filma neso,i togas Sali reagirase i se smiri Kralevski,taka ide toa,gleal deka nikoj ne mu vraka i se prai nekoj
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
:pos2:
Едвај извлекол нерешено два пати во Тетово? Судијата да не бранел?
Тетекс гол му нема дадено на Металург, а тоа два пати по ред во Тетово. А во Железарница прими 4-5 парчиња. И тогаш судиите му помагаа?
На Металуг никогаш не му помагале судии, ниту пак суделе нешто многу на штета на Металург. Ова во саботата беше one and only случај.
Премногу поклопени работи има за да биде случајност судењето на Ставрев.
Прво не ми е јасно зошто скопски судија судеше, кога се знае кај нас како одат делегирањата. До сега мислам дека немало судија од ист град како некоја од екипите (освен ако двете се од ист град).
А натпреварот не го гледав и не ја префрлам вината на Ставрев. Тие што гледаа викаат дека црвениот на Ејупи во 3та минута е виновен за целата нервоза. Тој картон не морало да биде црвен.
Иначе првиот пост ми беше за Напредок, тоа што се жалеа за приемот и за наводниот притисок од домаќините. Па и физички напади спомнаа. Тоа го нема кога Металург е домаќин.
Дечко те молим немој да се срамиш. Беше ти на Тетекс - Металург во Тетово па што тврдиш дека Тетекс не беше оштетен??? Па 3 офсајди без врска досуди помошникот, што и слеп ќе видеше дека нема никаков офсајд. Два чисти пенала (не дека навијам за Тетекс и дека ги браним), ама и повеќе од очигледни пенали не досуди, сите ги видоа само судиите се правеа будали. Металург све на све само 5-6 пута пројде центар у цела утакмица, и уште збориш дека Металург не се спасил у Тетово.

А тоа дека не ви помагаат судиите годинава, можеш да му кажеш на некој што нема појма од Мак.Лига. Се уверив против Тетекс што е и како е работата, и кој се мести да биде шампион.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Дечко те молим немој да се срамиш. Беше ти на Тетекс - Металург во Тетово па што тврдиш дека Тетекс не беше оштетен??? Па 3 офсајди без врска досуди помошникот, што и слеп ќе видеше дека нема никаков офсајд. Два чисти пенала (не дека навијам за Тетекс и дека ги браним), ама и повеќе од очигледни пенали не досуди, сите ги видоа само судиите се правеа будали. Металург све на све само 5-6 пута пројде центар у цела утакмица, и уште збориш дека Металург не се спасил у Тетово.

А тоа дека не ви помагаат судиите годинава, можеш да му кажеш на некој што нема појма од Мак.Лига. Се уверив против Тетекс што е и како е работата, и кој се мести да биде шампион.
Металург можеби поминал центар 5-6 пати, и се бранел цело време на двете утакмици со Тетекс ама на крај успеал да се одбрани. Тетекс од овде си замина со цела рака голови. А не знам дали еднаш поминаа центар. Сигурно судијата не им дал да поминат центар.

Си го завршил постот а ти фали една реченица? Си се уверил кој ќе биде шампион, ама не сакаш да ни кажеш а? Металург случајно да не го местат да биде шампион?
Уште тоа да го слушнам и ќе се смеам цела недела.
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Кралевски не е пожелен у Тетово...Како и да е ќе го лапне еден ден тој...
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Металург можеби поминал центар 5-6 пати, и се бранел цело време на двете утакмици со Тетекс ама на крај успеал да се одбрани. Тетекс од овде си замина со цела рака голови. А не знам дали еднаш поминаа центар. Сигурно судијата не им дал да поминат центар.

Си го завршил постот а ти фали една реченица? Си се уверил кој ќе биде шампион, ама не сакаш да ни кажеш а? Металург случајно да не го местат да биде шампион? Уште тоа да го слушнам и ќе се смеам цела недела.
Ти го кажа тоа, не ја :smir: А ако се праемо будали, во Македонија у никој случај однапред не се знае шампионот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom