Primera Division

Кој е најдобар фудбалски тим во Шпанија?


  • Вкупно гласачи
    293
Статус
Затворена за нови мислења.

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Лам велиш а? Бравооо со 20 утакмици во кариерата. Лам е добар ќе биди супер, ама сеа не е ни приближно добар колку Киву. Не е темата за нив знаеш дека не си во право, зошто напинаш?

Не реков гол разлика велам шо одбрана види имаа? Една од најдобрите ако не и најдобра. Каква формација играа?-одбрамбена. Не е важно колку му шибнаа на Барса не се гледа една утакмица се гледа цела сезона, ако е така колку му шибнаа на Реал Мадрид Сарагоза?
и самиот шустер рече,со гетафе успехот му е базиран на одбраната,но со реал ќе биде сосема нешто друго.и ја колку што знам сарагоза му дае на реал 2 гола.така да муабетот не ти држи вода
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:а тоа 6-1 не се важи? Тренинг беше го тренираа Касиљас:pos:


Гледаш сепак сум во право, таква беше неговата тактика во Гетафе(ДЕФАНЗИВА). Ако изјавил дека во Реал дека ќе користи поофанзивна формација тогаш ОК, со среќа нека му е(јас за оваа изјава не сум слушнал, не ме интересира толку Шустер)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
тоа 6-1 не се важи? Тренинг беше го тренираа Касиљас:pos:
toa bese pred dve sezoni .Ti glej fo inter od Roma kako papase vo segasno vreme.
A pederce kako Kivu ne ni treba
 
F

fantomX

Гостин
Сакаше 5.2 м годишно а реал му нудеше 4.5
Таму настана збрката, сега нека си остани во Рома.

Иначе пријателски кога има Реал? и со кој

За Барса знам дека игра со Интер, негде августот.
Барселона игра и со Баерн Минхен на 15 август, и тоа е простување на Мемет Шол од фудбалот
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Real kako sto znaem ce odigra 1 ili 2 priatelski! nema da odi na turnea vo Kina! na Calderon konecno mu tekna da ja otkaze bidejci fudbalerite tamu zarabotuvaat mnogu poveke pari i se koncentrirani samo na taa turnea! saka da se odmorat dobro za narednata sezona i mislam deka ova mu bese najpametniot poteg do sega!
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Barca i Real imaat podednakvi sansi za titulata a vo trkata se i Sevilja i Valencija !!!!
FORVER REAL MADRID
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
mmmm! jas tuka bi go vklucil i Atletiko Madrid! so zasiluvanjata imaat dobri sansi za uspeshna sezona.
 

ToX!c

JuVeNtUs FaN
Член од
20 јуни 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
Јас мислам дека доаѓањето на Henry во Barcelona и дава големи можности на Barca да оосвои Champions League а се разбра и Primera Division!! I posakuvam na Barca mnogu dobra sezona od srce so Gospod Napred odime kon podobro :toe:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе трката за титулата во Шпанија следнава сезона ќе биде меѓу Реал и Барса. Не гледам кај другите потенцијал кој ќе ги запре составите на Барса и Реал. Најблиску до тоа се Валенсија и Севиља.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Реал,Барса,Валенсија,Севиља а може и Виљареал да се умеша малце
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Им кидна Торес,не праат ништо без него
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
mu zamina tores, ama gi zedoja simao, reyes, luis garca, forlan, go imat agero (najnogu goloj dade na u20 world cup za argentina) i mislat da go zemat quaresma i mozi ke go zemat za brzo. bi trebalo da se pojaki od valensija i sevilja ama sekogas vaka pred da pocni sezonata site gi falat i posle zavrsvat 10ti
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom