Направи сам!

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па 15 евра како и како се крка (грешка во мојата математика):) Ама кој да ти донесе од србија... А ако се бели треба да ставиш сијалички во боја така?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Да, де си ставаш сијалички во боја :) интересно изгледа, ама на 101...што знам...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Интересен линк за „направи сам“ мајстори!!!
Има затемнување стакла со фолии, Angel Eyes...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Angel Eyes стварно ме бендисаа... Само не ми е сватливо цревото каде што влегуваат диодите од што матерјал е?
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Од венецијанките што ги имаме низ дома. Тоа стапчето што ги вртиме. Е од тоа.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Обично пластично црево, нарежано заради рефракција на светлината, а желевцето е од венецијанките...
 

McQ

McQ
Член од
15 мај 2008
Мислења
208
Поени од реакции
28
чепкајте учете се и запомнете со волан и кочници нема зезање,за тие работи терај ауто на сервис!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Имате возило од поновите со пластични фарови...
И, со текот на времето, фаровите пожолтеле, ја немаат она кристална провидност...изгледаат грозно, никакво, и ве фрла тоа во очај...
Има спас, а да не се тоа купување нови (или половни!)
Си земате водна П2000 (или прво П1000, ако се многу оштетени, т.е. пожолтени) и стругате со многу вода се додека не добиете мазна бела површина. Многу време треба, и многу стругање...
Кога ќе добиете проѕирна површина, (т.е. ќе видете како изгледа фарот однатре) ќе си земете Пурол паста и ќе си ги исполирате фаровите до висок сјај.
Можеби нема да се како нови, но ќе бидат блиску до нови, и секако многу поубави!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Еј стварно колку е тоа одвратно... Мислам дека најмногу тоа се дешава на Citroen Xantia. Низ битола 90% од сите што се возат имаат такви задни светла.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
И фарови и штопови, се се работи на истиот начин.
Ксантиите имаат такви мизерни штопови...побелени, никакви...ојдени...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Струмикс, да не знаеш чаре за изгребена шофершајбна? На Кадетот ми е изгребана, највероватно од користење на дотраени бришачи и кога ке удри сонце директно во неа од гребаниците е тешко да се вози.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Струмикс, да не знаеш чаре за изгребена шофершајбна? На Кадетот ми е изгребана, највероватно од користење на дотраени бришачи и кога ке удри сонце директно во неа од гребаниците е тешко да се вози.
Хммм...не сум работел такво нешто досега...
Ми се мота по умот една идеја, ќе пробам викендов ќе кажам...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Струмикс, да не знаеш чаре за изгребена шофершајбна? На Кадетот ми е изгребана, највероватно од користење на дотраени бришачи и кога ке удри сонце директно во неа од гребаниците е тешко да се вози.
Nova sofersajbna...:) moze so akrilna smola i valuum blank da se popolni prsnatina, ama da se ispolira STAKLENA sofersajbna...neznam... :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Со полирање ништо не бива.
Само некои слаби ефекти.
Не пробав да шмирглам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom