Манијаци за џипови

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ги има на форумов, јас сум луд по џиповите... посебно по
Гранд Чироки Ларедо


исто така ми се допагаат и новите модели од БМВ т.е. Х5 и Х3



и Ауди Ку 7 кој најверојатно за некои 10 години - кога ке биде и поефтин ке си го купам.


татко ми порано имаше Гранд Чироки В8, и затоа сум заљубен во џиповите... мислам се чувствуваш не само безбедно туку и како во авион да си и да можешда ги газиш останатите..


а дедо ми има Доџ од 50`
моментално неможам да најдам слика али стварно огромно чудовиште е и мокна машина само премногу троши некои 12/13 литри на 100км.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Зависи за шо ти користи џипот. Имав Лада Нива и старио ми ја продаде пред 3 месеци... Уште сум болен по неа. И за снег, камења, дупки по улициве, и паркирање. Не треба пази тротоар или си ја обесил колата овде онде. Џипот според мене е незаменливо возило без разлика на марка и модел.
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Samo ova go sakam: Escalade



i eventualno ova: Hummer H2

 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Volkswagen напиша:
Dodge од 1950?!

Го продава ?:)
има два од кои еден му го дава повремено на вујки ми, едно време сакаше да го продаде тој помалиот али татко ми го предомисли, иначе не верувам дека испод 7-800 евра би го дал помалиот, знам поголемиот за жива глава не го дава еднашка се има истумбано со него и ептен му беше жал што го уништи и татко ми му позајми едно 4-5000 евра за да го реновира и топ го напраи.
Иначе на прв поглед изгледаат како оние војничите од втора светска војна само што има гуми ко на трактор и е долг некои 4/5 метри сигурно башка 4х4 е.
ај некад кога ке идам на село ке го сликам, порано нон стоп идеше во град со доџот и беше атракција али моментално не планира од планина да се симне... хихаихахаа
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Dzish напиша:
Зависи за шо ти користи џипот. Имав Лада Нива и старио ми ја продаде пред 3 месеци... Уште сум болен по неа. И за снег, камења, дупки по улициве, и паркирање. Не треба пази тротоар или си ја обесил колата овде онде. Џипот според мене е незаменливо возило без разлика на марка и модел.
па тоа ми е и поентата на темава, дали некој што претходно имач џип жали за тоа што го продал оти според мене не постои џип со мани.
макар и да е од онаа лименката Дајхатсу Териос.



Volkswagen напиша:
Dodge од 1950?!

Го продава ?:)
тој помалиот е нешто слично како ова


а големиот е нешто како комбинација од хамер и ова.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Имав две Лади. Едната беше дизел (јас со стариот му стававме мотор од фиат 1.7) едната бензин. Дизелот беше ѕверка. Не признаваше угорница , удолница, снег... Појке одеше од бензин во максимална. Ама беше 82-ра и ја шитнав. За неа не ми е криво пошо си ја спремав другата за возење. Ама бензинската беше катастрофа (за мотор и одење правиме муабет) во споредба со дизелот. Па нарочно на плин... Она нешто не ми се вруваше. А сите викаа нечини дизелот бензинец е подобар. Дизелот незнаеше да застани никаде по какви не терени беше возен. Бензинецот малку угорнина ке папса, па ајде спора (и некако ме разочара)... А ке има прилики... Ке најдам пак Лада или било што само да е џип.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
јас мислам дека бензинците се бољи, на дедоми доџот е бензинец и побрз и појак беше одколку на татко ми чирокито.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Штознам. За други марки незнам ама за Лада доктор сум... И финти за ислегување ако не сака да излегува и се знам и имам испробувано испробувано.... А тие може имаат јаки мотори. Нивата фабрички е 1600 кубици 75 коња. Дизелот беше 1700 со 84 коња.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
А како направи за а-тест на дизелот?
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Volkswagen напиша:
А како направи за а-тест на дизелот?
мене ако ме прашуваш појма неам у такви работи.
само знам дека доџот е за ц-категорија оти има појке седишта мислам и има за влечење...
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
134
Поени од реакции
6
Од џипови само ова поштуем:
Мерцедес Г 55 АМГ!
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
од мерцедес џипови Мл400 само скапичко за наши услови, тука кај нас ги има малце послабите верзии МЛ350, 300, 230 итн..

 

Coca-Cola1981

uzivaj vo nepovtorliviot vkus Always CocaCola
Член од
27 јануари 2007
Мислења
417
Поени од реакции
1
неможам да ја закачам сликата ме зеза нешо тоа сајтот али ко lexus rx700 мхмхмхмх да не кажам шо ми се дешава ако видам таков џип, среќа овде ги нема иначе..........................
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Колку што знам не постои РХ 700 Лексус...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom