Помош, софтверски проблеми и совети

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
ти сакаш product update
на авирава моја си има посебно product update и обичен update(за дефиниции)
ама за есетов ко шо глеам, нивните product update-и не може да се прават директно од антивирусот туку треба да отидеш на нивната страна... ама таму па ќе ти бара usernamе и password кои најверојатно ги немаш пошо ти е кракнат

така да едино шо ти преостанува е да си ја најдеш кракната најновата верзија... друг начин, не верувам.
Е да, добро бе му нема текнато дека треба Product Update или од инает, глупости жими се.....ќе му направам вака, ке го симнам најновата верзија и ќе ја инсталирам на веќе постоечката, па ако не може ќе одам на KIS или Avira. :smir:
 
Член од
23 јануари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Imam problem:Jas vo particija C kade sto mi e smesten windowsot imam 7.80 Gib, i znaci widowsot program file i my documents sevkupno tie mi zafakjaat 6 Gib so znaci deka treba da imam uste 1,80, ama mene mi varira inekogas mi prikazuva 400 Mb nekogas 600 Mb, so e rabotata moze li nekoj da mi pomogne pred dve nedeli go formatirav.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.715
Поени од реакции
27.688
Imam problem:Jas vo particija C kade sto mi e smesten windowsot imam 7.80 Gib, i znaci widowsot program file i my documents sevkupno tie mi zafakjaat 6 Gib so znaci deka treba da imam uste 1,80, ama mene mi varira inekogas mi prikazuva 400 Mb nekogas 600 Mb, so e rabotata moze li nekoj da mi pomogne pred dve nedeli go formatirav.
жити се, со кој памет си стаил толку мал простор на партицијата каде што си инсталирал windows?
ај форматирај пак и стави барем 2 пати повеќе место

се разбира дека ќе варира, windowsot си зачувува temporary files за најразлични срања.. + може и pagefile-от да ти е наместен да ти зима ~1GB.
 
Член од
23 јануари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
жити се, со кој памет си стаил толку мал простор на партицијата каде што си инсталирал windows?
ај форматирај пак и стави барем 2 пати повеќе место

се разбира дека ќе варира, windowsot си зачувува temporary files за најразлични срања.. + може и pagefile-от да ти е наместен да ти зима ~1GB.
ok fala ti samo mojot pc ima samo 40 Gib i e podelen na 3 particii na c 7 gib i na D i E po 15 ti kako predlagas

--- надополнето ---

i kako da napraam pagefil ot da ne mi zima 1 Gib
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ај помош ако знај некој! Имам тв картица lifeview FlyVideo 3000+ и ми излегва ова откако инсталирав се.




п.с. неколку страни наназад го имам истиот проблем само што сега ставив Windows XP и спуштив други драјвери од нет и ова ми го вади :(
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.715
Поени од реакции
27.688
ok fala ti samo mojot pc ima samo 40 Gib i e podelen na 3 particii na c 7 gib i na D i E po 15 ti kako predlagas

--- надополнето ---

i kako da napraam pagefil ot da ne mi zima 1 Gib
1. 2 партиции, едната за windows 15 другата 25
2. клик

--- надополнето ---

ако ти е релативно нов лаптопот тоа е најверојатно баг
занемари го и фурај
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Тргни го од полнач, и остај го да испразни скрос. После пак на полнач и види дали ќе мрднат процентите.
Ако од 100% паѓа многу брзо надолу, тогаш дефинитивно е проблем со напојувањето или батеријата.
Можно е и да е ОС проблем.
 
Член од
23 јануари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
Симни си partition wizard и ќе средиш
a particion wizard toa e nekoja programa da ja simnam od net ili

--- надополнето ---

vlegov vo virtual memory i vo particija C kaj so mi e windowsot stiklirano mi e na custom size ako go stikliram na "no pading file,, dali ke prestane da mi varira windowsot
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445

Kajgana Shop

На врв Bottom