Фан клуб: Струмица

Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Утре ќе ги кажат казните шо и како ќе бидат. А натпреваро 100 пати ли треба да кажам дека се игра утре во 20:00 и ќе ја дават на МТВ пренос.
аа оК оК ...
не се нервири де :..:DD:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ремо Добар Пост.Респект.Значи утре кошарката да се спремаме за да гледаме.Значи ке има струмичани? хм... може да се прошетаме
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ти читаш ли оти ке одат на сопствена режија?ако одам ке одам со другари.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ќе биде лошо у Кавадарци.. ако изгубат ќе сакат да ни се одмаздат за тва шо и го направииме у сабота :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Дојди во недела со нас на баражот на беласица ке видиш кој се правите ајдуци ... Од овие сега што навиваат за КК Струмица нема 30% од вистинските ајдуци , Ако сакаш да ни ја видиш правата екипа ела во недела и ке не видиш ... а за тоа дали биле нови деца па нормално дека ке бидат нови , ти имаш ли слушнато за смена на генерации ? неможат постарите кој се сега по 40-45 години да идат да се надвикуваат со млади деца , во секоја група има криза и постои смена на генерации ама вие обичните фанатици не свакате многу работи во ултрас светот затоа не се замарам со вас ... Ете радикал сега е баниран инаку и тој ке ти се согласеше со овој пост , можеби сега ајдуците не се на ниво , но ако се земе предвид минатото оваа навивачка група заслужува респект , ако се земе предвид дека отидовме 11 автобуси и 3 комбиња на гостовање у Скопје на натпреварот Работнички - Беласица , тогаш ке почнат друго да размислуваат , ама сега овие што пишуваат тука се обични мали дечиња што немат појма од македонската навивачка сцена и само глупости пишат ... јас знам дека радикал добро знае каква навивачка група бевме пред 5-6 години додека беласица беше во прва лига , и дека секој натпревар во струмица беше прогласен за натпревар од висок ризик , кога на секоја утакмица се собираа над 800 вистински навивачи , ако лажам ете Струмикс нека ме исправи дали не беше така .
Ок, ок...
Во ред е работава...на една друга тема со тебе ли со Виктораниус зборевме за некоја подгрупа на Ајдуци...
За почеток, ќе го потврдам она што го кажа, за натпреварите од висок ризик, дека е така...(таму бев тогаш :))
И јас сум само обичен гледач, по стадиони, по сали, по штознам каде...насекаде...тоа ултрас вие си знаете и не ви се мешам.
Факт е дека ме нервираше кога и суво и сурово, обично деца од 13-14 години идеа со Ајдуците. Разбираш што сакам да кажам?
Јас сум носталгичен по оние времиња кога Беласица играше во Втората сојузна лига, и кога се знае кои беа Ајдуци, кои стекнаа име на тогашната сцена. Не беше секој еден, па макар и дете, Ајдук.
Па времињата на првите првенства на независна Македонија во фудбал и кошарка, градското дерби Неметали - Македонија `91...
Постарите сигурно ќе се сетат на заедничкото навивање со Комити сезоната `92-`93 во Струмица, кога сите беа против Чкембари... времињата на огромни пиротехнички спектакли на „Младост“...кога се навиваше од срце за тимот, и Ајдуци ја анимираа целата публика...
Макар и времето од 2000-2003 кога Беласица имаше дрим - тим...
Еееее, тоа беа времиња...забегав ептен, ама ајде...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ахх..тие времина 2000-2003 спијаах шо се вика на стадионо.се живееше за фудбало.. ајдуци атмосфера не видена.. сри за офтопик.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
ЛОЛ ...
Забегавме..... Струмица Кошарка
ние отидовме беласица ајдуците ...
ххах било што било поминало ....
сега што ке биди ?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Марјан Мицевски, Александар Милојевиќ и Игор Митровски(судии), а делегат ќе биде Антонио Угринов.
Колку толку треба да бидеме задоволни и да се надеваме на победа.
 
Член од
2 јуни 2008
Мислења
89
Поени од реакции
1
kako prvo dali nalikuvase na nesto incidentot sto nastana vo sabotata.i kako vtoro dali ke ima ajduci utre vecer vo kavadarci?
pozz
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Виктор утре нема пак да игре а ? :( толко е мотивиран а неможе да помогне.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.831
Поени од реакции
492
utre Utre Utre Utre ce Place Place Place Place Place Place Place Place .........................................................Strumicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
utre Utre Utre Utre ce Place Place Place Place Place Place Place Place .........................................................Strumicaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Мале,мале немаш појма какво задоволство ке ми да победи утре Струмица и после да ве видам...Зошто јас ја научив лекцијата и никогаш повеќе пред утакмица не се силам а и нема да се силам...Само најголемо задоволство ќе ми е да си го видам Амирчето как плаче пак у Спорт...Сега само очекувам од играчите игра со срце,кога ке играат да се сетат на нас на Струмичани и да се вратат со брејк од Кавадарци и во Струмица да стане фешта.:helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Е тама утре ако тепаме верувајте тука кее ватрено и тва ного..не мислам как некни така у навиване и викане X) само да не казнат со празна сала.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom