Фан клуб: Струмица

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Еве ви тема за Ајдуците.....зборете тука:vozbud::vozbud::vozbud:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Вечерва очекувајте клипчиња:vozbud:
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Podobro da se zatvori temata zosto na ovoj forum neznam nekoj od ajducite sto fleva na forumot kajgana , btw porano da si otvorime strumcia fans
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Пишувај тука. Може само да се смени името на темата.
Сакав само да ви докажам колку се "аткраттивни" ајдуците
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Ај да смениме името на темата...
А кои се сегашните Ајдуци? Од оние на времето кои беа што има останато? Ништо! Врска нема...туку, ај, чим се решиле Ајдуци да се викаат...
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ја се согласувам со Струмикс ја дури не ни знаев дека постоелеto e to
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Billa Bong напиша:
Ја се согласувам со Струмикс ја дури не ни знаев дека постоелеto e to
Кога 1987 се формираа Комитите, како навивачи на Вардар, ФК Беласица играше во Втората сојузна лига тогаш...
Некаде тој период се формираа и Ајдуците...и во тој период беа респектабилна група, со транспаренти знамиња, тапани, пиротехника... Збратимени беа со Комитите, во првото првенство на Македонија имаше фантастична атмосфера од двете навивачки групи на натпреварот во Струмица, ја бодреа и екипата на КК Неметали Огражден која беше ривал на денешната Струмица 2005, тогаш Македонија `91, кои беа крвни непријатели на теренот, и воопшто, како и ОК Струмица...
Од тие луѓе кои тогаш ги створија Ајдуците денес никој нема таму. Се се некои нови деца изгледа...
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Радикал кажа дека биле се деца:pos2:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Епа затоа и јас не ги признавам како Ајдуци...
А, прочита во врска со кошарката за кого Ајдуците навиваа, па сега таков пресврт одеднаш?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Струмикс, многу ми се свигаат твоите ставови и мислења. За сегашните навивачи на Струмица, како што кажав, немам многу високо мислење затоашто тоа што го видов два пати кај нас, беше во најмала рака разочарувачки. Мислам дека како прво не се прави навивачи, зашто како што рече Струмикс, повекето Струмичани навиваа за Неметали додека постоеше (незнам сега дали се распадна или игра во втора лига) и имаат уште многу фурни леб да јадат додека стекнат навивачка култура. Иако не ги сакам баш многу, ама Џкембари (за кошарка зборувам) се многу подобра навивачка екипа, која има култура и искуство да се нарече навивачка група (барем од она што го видов во Скопје) Се надевам купот ке се игра на неутрален терен, некаде каде што ни Битола, ни Скопје, ни Струмица нема да биде домакин и Мзт ке помине 1/4 фианлето, па ке има можност да се покаже кој колку вреди на навивачката сцена во кошаркава
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Radical Boy напиша:
Струмикс, многу ми се свигаат твоите ставови и мислења. За сегашните навивачи на Струмица, како што кажав, немам многу високо мислење затоашто тоа што го видов два пати кај нас, беше во најмала рака разочарувачки. Мислам дека како прво не се прави навивачи, зашто како што рече Струмикс, повекето Струмичани навиваа за Неметали додека постоеше (незнам сега дали се распадна или игра во втора лига) и имаат уште многу фурни леб да јадат додека стекнат навивачка култура. Иако не ги сакам баш многу, ама Џкембари (за кошарка зборувам) се многу подобра навивачка екипа, која има култура и искуство да се нарече навивачка група (барем од она што го видов во Скопје) Се надевам купот ке се игра на неутрален терен, некаде каде што ни Битола, ни Скопје, ни Струмица нема да биде домакин и Мзт ке помине 1/4 фианлето, па ке има можност да се покаже кој колку вреди на навивачката сцена во кошаркава
Радикал уште прашуваш па нормално навивачите на Мзт ке вредат повеке како и секогаш :helou:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Јас колку што знам, Радикал, Неметали Огражден не постојат веќе. Фабриката дигна раце од нив и толку... Остана, нели, Македонија `91, која подоцна беше Поло Трејд, и сега, Струмица 2005.
Генерално, во Струмица веќе подолго време не постои вистинска навивачка група.
Сепак, сум имал прилика да ги гледам Ајдуците на времето, така да ова сега нема врска...Далеку се децава од тоа...
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Струмикс напиша:
Јас колку што знам, Радикал, Неметали Огражден не постојат веќе. Фабриката дигна раце од нив и толку... Остана, нели, Македонија `91, која подоцна беше Поло Трејд, и сега, Струмица 2005.
Генерално, во Струмица веќе подолго време не постои вистинска навивачка група.
Сепак, сум имал прилика да ги гледам Ајдуците на времето, така да ова сега нема врска...Далеку се децава од тоа...
фала богу ја ги гледав на клип на обилен кај другар дека тој е за Струмица и ми вика е ова е публика кога ке видам колку мене 8 навиваат не за далеку далеку се од тоа што биле ама ни тогаш не биле толку познати како на Мзт сеа to e to
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Повеќе по фудбалот беа тогаш... Оригинално, беа навивачи на Беласица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom