Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
8.757
Окака изгледа ќе си оди чим бориело дојде :(:(:(
е тука лошо постапија,Окака остана во Рома и веројатно ќе си одседе до Јануари.... треба да се мисли на време за овие работи, една позајмица во Болоња супер ќе му дојдеше, сепак 20год. е има време за него во Рома!!!
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
прв тим ќе игра додека не се врати Адриано во форма... фала на честитките!!!

еве и јас да ви го честитам Робињо!!!
vo forma? nema da se vrati bre boki :)
ako mislis na taa forma vo inter prvite godini zaboravi na toa
moze da bide samo prosecen igrac
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
окака сигурно ќе оди на позајмица во јануари....вучинич игра лево крило тоти полушпиц менез десно крило,адриано е повреден што значи дека окака ќе е втор напаѓач нормално ако замине баптиста
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
Протестот на Curva Sud против Tessera del Tifoso, на мечот против Чезена, гледајте го навивањето во под- трибинскиот простор и влезот на Curva Sud во второто полувреме.
 

v140

giallorosso
Член од
26 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
5
А преодниов рок до кога трае ??
мисла ми е за Бехрами сакаше да дојде човекот :raz:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
8.757
vo forma? nema da se vrati bre boki :)
ako mislis na taa forma vo inter prvite godini zaboravi na toa
moze da bide samo prosecen igrac
просечноста на Адријано Борило никогаш нема да ја достигне, значи доволно е Адриано да игра просечно за да биде пред Бориело, ме капираш?? а да не правиме муабет доколку се врати во формата кога играше во Интер,ма да е тешко за верување!!!

--- надополнето ---

до полноќ е мислам.....
заврши во 19 часот!!! Сисињо,Дони и Баптиста остануваат.... добра работа во ова е што ќе имаме дебела клупа, тоа ме многу радува, вака нема да се случи како пред две години на мечот против Јуве резерви да ни бидат си младинци и двајца во прв состав!!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.885
Поени од реакции
23.257
А преодниов рок до кога трае ??
мисла ми е за Бехрами сакаше да дојде човекот :raz:
Заврши!

До 19.00 беше !

Пупињо - Адриан некогаш бил во форма , па да се врати ???

Ако тие 6 месеци во Парма ги сметаш форма, ондак свака част, или неколку натпревари во Интер !
Бориело ќе ви биде покорисен од ракометарот дебел 100 пута појќе сезонава ќе видиш ;)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Заврши!

До 19.00 беше !

Пупињо - Адриан некогаш бил во форма , па да се врати ???

Ако тие 6 месеци во Парма ги сметаш форма, ондак свака част, или неколку натпревари во Интер !
Бориело ќе ви биде покорисен од ракометарот дебел 100 пута појќе сезонава ќе видиш ;)
не беше -.- да те прашам од кога гледаш фудбал?


и да напоменам можно е бехрами да има договор но утре да биде објавен
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
8.757
Заврши!

До 19.00 беше !

Пупињо - Адриан некогаш бил во форма , па да се врати ???

Ако тие 6 месеци во Парма ги сметаш форма, ондак свака част, или неколку натпревари во Интер !
Бориело ќе ви биде покорисен од ракометарот дебел 100 пута појќе сезонава ќе видиш ;)
ќе видиме Марли, знам дека на сите ќе ви дувка од Императорот, али ај да не се фрлам пред време
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.885
Поени од реакции
23.257
не беше -.- да те прашам од кога гледаш фудбал?


и да напоменам можно е бехрами да има договор но утре да биде објавен

Гледам доволно да знам, дека од повремени блесоци тој тип ништо не прикажал. А Интер му даде безброј шанси !
Го имаше талентот, или барем сите мислеа дека го има, но тој тип никад не бил во форма па да очекувате од него да ви носи титули. Никад не бил у формата на еден Тоти еве ви е најблизок пример, па Ибра, Дел Пиеро, Шевченко, Батистута.... !

Обичен ебан просек. Солиден играч, но вие го ставивте у 10 најдобри напаѓачи у свет со муабетов. А типот има едно 30 килограми и светлосни години од тоа ниво !



Пупоне ќе видимо, дај боже, би сакал повеќе Рома да заврши втора позади Милан сезонава, одколку Интер, но тешко ти викам !
Под тешко мислим ако се надевате на Адриано ! Рома има и без него сила втора да биди сезонава :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.897
Поени од реакции
8.757
Гледам доволно да знам, дека од повремени блесоци тој тип ништо не прикажал. А Интер му даде безброј шанси !
Го имаше талентот, или барем сите мислеа дека го има, но тој тип никад не бил во форма па да очекувате од него да ви носи титули. Никад не бил у формата на еден Тоти еве ви е најблизок пример, па Ибра, Дел Пиеро, Шевченко, Батистута.... !

Обичен ебан просек. Солиден играч, но вие го ставивте у 10 најдобри напаѓачи у свет со муабетов. А типот има едно 30 килограми и светлосни години од тоа ниво !



Пупоне ќе видимо, дај боже, би сакал повеќе Рома да заврши втора позади Милан сезонава, одколку Интер, но тешко ти викам !
Под тешко мислим ако се надевате на Адриано ! Рома има и без него сила втора да биди сезонава :)
па нормално дека има, лани заврши 2-ра зошто не оваа година и прва.... додека ти Адријано ептен го направи мизерен бе, за мене Адријано додека беше во форма во Интер го сметав на рамниште на еден денешен Дрогба(озбилен сум) и ми е бил едини играч од Интер кој го обожавав и сонував да дојде во Рома, мислам дека има мои постови од пред две години кога сум пишал дека сакам некој ден да го видам Адријано во Рома!!!
не сакам да го дискутирам тоа веќе, па и не е важно сега какво минато имал, важно е да се оправи од повредата и за брзо време да заигра и нека игра тој како што играше во Интер јас ќе бидам задоволен од него
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
просечноста на Адријано Борило никогаш нема да ја достигне, значи доволно е Адриано да игра просечно за да биде пред Бориело, ме капираш?? а да не правиме муабет доколку се врати во формата кога играше во Интер,ма да е тешко за верување!!!


neznam sto da ti odgovoram na ova
zarem vie seriozni ste deka adriano ke se vrati vo taa forma od prvite 2-3 godini vo parma i inter?
daval nekoj gol vo brazil
pa i ronaldo dava golovi vo brazil a go imas videno kolku kila e sega?

dadil 2-3 gola na podgotovkite protiv cisko roma i mislis deka ke moze da igra protiv milan ili inter? ma daaaj hehe :)

nisto cudno sto ova go vikate za adriano koga mekses go smetate za vo top 5 defanzivci
cerci bil jak igrac
marko mota bil dobar igrac i deka juan bil podobar od tiago silva :) :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
neznam sto da ti odgovoram na ova
zarem vie seriozni ste deka adriano ke se vrati vo taa forma od prvite 2-3 godini vo parma i inter?
daval nekoj gol vo brazil
pa i ronaldo dava golovi vo brazil a go imas videno kolku kila e sega?

dadil 2-3 gola na podgotovkite protiv cisko roma i mislis deka ke moze da igra protiv milan ili inter? ma daaaj hehe :)

nisto cudno sto ova go vikate za adriano koga mekses go smetate za vo top 5 defanzivci
cerci bil jak igrac
marko mota bil dobar igrac i deka juan bil podobar od tiago silva :) :)
јас уште нешто ќе кажам ТИ СИ ЗАОСТАНАТ ИЛИ МУТАВ 3-ТО НЕМА! ок можеби адриано никогаш нема да се врати во старата форма но дека тиаго силва е појак од жуан? хахахахахха ти само натпреварите на милан ги гледаш? а мексес....се гледа (можеби не марли) дека ти гледаш фудбал од 2009 навака или пак можеби 2010 не знам точно. не е во топ 5 на сите времиња но во моментов е и во топ 3 така да иш од фан клуб рома си имате ваш фан Глуп ајде поздрав

п.с. нема за мота да коментирам само ќе напоменам дека беше капитен на младата репрезентација ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom