Помош: Вируси, црви и разни штетници

Член од
17 септември 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ако може некој да ми помогне ми излегува на 30 секунди секогашYou have a security problem фала ви однапред
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Ако може некој да ми помогне ми излегува на 30 секунди секогашYou have a security problem фала ви однапред
Најверојатно имаш закачено некој вирус, и као демек ти дава бесплатни програми на нет да го скенираш ПЦ и сл. глупости
а нема да е лошо да ставеш и еден скриншот, па да видеме точно зашто се работи :)
 

warlic MKD

КирЕ..Поштарот
Член од
16 септември 2008
Мислења
270
Поени од реакции
5
Еј..

Вчера додека пишував на форумот ми се слегна автоматски еден вирус,црв незнам што е .. фајлот се викаше а.exe .. ми се уклјучуваше на почетокот на компјутерот .. и немозев ни мсн ни мозила ни биткомет да уклјучам ..потоа отидов на касперски да го скенирам се скенираше 2 саата компјутерот и ми го најде тој фајл .. го избриша автоматски .. потоа го рестартирав компјутерот и пак небиваше моззила , мсн и биткомет .. само интернет експлорер .. го изгасив и го оклјучив сабајлево .. пак исто неможеше ... незнам во што е .. ако можете да ми помогнете .. пишете .. :wink:
РЅ: Тоа интернет експлорерот е бавен ..
 

warlic MKD

КирЕ..Поштарот
Член од
16 септември 2008
Мислења
270
Поени од реакции
5
Ако може некој да ми помогне ми излегува на 30 секунди секогашYou have a security problem фала ви однапред

Исто како на мене исти случај но го избришав тоа е вирус и пак небива..
 

warlic MKD

КирЕ..Поштарот
Член од
16 септември 2008
Мислења
270
Поени од реакции
5
Најверојатно имаш закачено некој вирус, и као демек ти дава бесплатни програми на нет да го скенираш ПЦ и сл. глупости
а нема да е лошо да ставеш и еден скриншот, па да видеме точно зашто се работи :)

ИСТОО
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Почетната страна на Google или Yahoo можам да ги отворамама не сакат да пребаруваат.А не е само страната на еуроспорт,не сака и некои други да се отворат,особено хрватските.
Луѓе дај навистина помагајте се чувствувам како шугав.Не можам ни меилот да си го проверам.Благодарам однапред на помошта.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
помагајте има некој нов вирус на мсн..
некоја адреса од youtube ...и после тоа сите ги става на conversation ..
како да го избришам...плс...помош..
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
помагајте има некој нов вирус на мсн..
некоја адреса од youtube ...и после тоа сите ги става на conversation ..
како да го избришам...плс...помош..
Истото се деси и кај еден другар... Напрај му Uninstal, па после однови инсталирај го мсн-то. Би требало после тоа да биде све во ред. Бтв... Избриши ги сите датотеки од мсн-то (доколку остане некоја после uninstal-от).
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
помагајте има некој нов вирус на мсн..
некоја адреса од youtube ...и после тоа сите ги става на conversation ..
како да го избришам...плс...помош..
Ова го имаше и кај еден другар, јас му го средив со system restore, така да не би било лошо и ти да ја испробаш оваа опција :wink:

ЕДИТ: доколку правиш unistal на месенџерот ти го препорачувам Revo Unistaller , ќе ги избрише сите постоечки фајлови како и регистрите
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ако може некој да ми помогне ми излегува на 30 секунди секогашYou have a security problem фала ви однапред
само формат на ПЦ то иначе друго зешение нема и јас имав такво нешто пред 1 недела го форматирав и сега нема ништо позз:smir:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
помагајте има некој нов вирус на мсн..
некоја адреса од youtube ...и после тоа сите ги става на conversation ..
како да го избришам...плс...помош..
zone alarm брат4е или avast antivirus ке скенирас и ке ти најде
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Аце фала многу..закон е програмчево..
го избришав и пак го инсталл и сега вајда е таман..никој ми нема кажано дека пракам и нема conversations.. :)

btw sky фала многу и на тебе... :salut:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
38
Пак јас.. :)
Дај кажете дали може да наместам некои процеси да не ми се уклучуваат со Windows от..
имам еден процес MDM.exe проверив на processlibrary.com ми кажува дека е вирус..сам се уклучува со Вин. (мислам дека е од мсн то..)
може ли да го избришам некако..?? плс..?
btw инаку automatic update ми е исклучено ,а тој процес се уклучува..
исто и Windows update..
може ли да е тоа од тоа вирусот од мсн...?

Ако треба да се премести мислењево у др. тема админ нека премести,јас мислам дека е за ваму :helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom