Прилеп - престолнина на пивото - АЈДЕ ПИВАРИ

  • Креатор на темата VirtualA
  • Време на започнување
V

VirtualA

Гостин
Пиво Фест 2006 во Прилеп

И така мене ми почнува од денеска неколкунеделната детоксикација се со цел да преживам и до годинешниов пиво фест кој ќе се одржи на 24 август и ќе трае цели 4 дена.

Свите сте поканети!
Повелете на добро пиво и живо недопечено месо! :aplauz:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Бесплатно ќе биде пивото? :)
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
Тамо сум 100%! Се правиме лом со пивце!
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Jas ke bidam smesten kaj drugar od odmor sto go zapoznav tamu eden drugar ke bideme smesteni inace sum gi probal site piva najdobro stell arthos i heiniken
 

NiTr0

ГЛИЦЕРИН
Член од
4 април 2006
Мислења
467
Поени од реакции
4
Ќе се пука годинава?
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
и мене да ме чекате.За пиво нема утка.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
ОООО Идам идам идам идам !!!!Пазете се мајмуни!!Капка пиво нема да ви остане!:pos: :pos:
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
ОД 24 ДО 27 АВГУСТ


Фестивалот на пивото ќе биде зачинет и со добра забава со најпознатите пејачи и музичари во земјава

Прилепско, скопско и уште десетина други видови пива од утре па во следните четири дена ќе се точи и пие на најголемата пивница во земјава-центарот на Прилеп. Градот на тутунот, Прилеп, четири дена ќе биде престолнина на пивопијците и на мераклиите на скара. На многуте штандови ќе се точат пива од познати пиварници во регионов како што е „ефес“, „каменица“ и италијанското „бира морети“.

Фестивалот на пивото ќе биде зачинет и со добра забава за која се ангажирани најпознатите пејачи и музичари во земјава.

- Сакаме да приредиме незаборавен празник на пиварите и граѓаните. Ќе се наздравува со кригли, ќе се точи пиво и ќе се забавува без престан 96 часа. Ќе дадеме се' од себе целата фешта да мине во најдобар ред, а затоа се ангажирани повеќе од 80 обезбедувачи, како и полицајци. Нема да има мали скараџии, туку секоја пивница ќе ангажира познати угостители - вели Љупчо Дурдубаков, кој ја откупи лиценцата од минатогодишните организатори.

Се очекува фестивалот за отворен да го прогласи градоначалникот Марјан Ристески.

- Секоја пиварница ќе има по еден час забавна програма и претставување со свои интерпретатори на сцената - вели Валентина Котеска, портпаролка на манифестацијата.

Инаку лани „Пиво-фест“ го посетиле над 200 илјади вљубеници во пивото кои испиле повеќе 150 тони пиво и изеле околу 35 тони месо.

За жал, ланскиот „Пиво-фест“ ќе биде запаметен и по трагичниот настан во кој животот го загубија четиригодишно девојче и 37-годишен прилепчанец.
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Епа ај со сереќа нека им почне и сега дуполо пиво нека испијат и повеќе месо нека изедат зашто тоа е мала количина хаха :)
 
Член од
1 февруари 2006
Мислења
380
Поени од реакции
17
beer....mmmmmmmmmm
:))))
2004 bev i extra si pominav
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
prilepskiot festival na pivoto me potseka na devojceto so go ubija lani, lele ama grozna slucka, nevinata i mala srcka pocina zaradi egoto na nekoi si pijanici....

sepak, ubavo neka si pominat site so ke idat tamu, se nadevam nema da ima incidenti, se nadevamm se ke im projde vo najubav red..

jas ne sum bas ljubitel na pivoto, posebno ne na nasive!
 
Член од
22 август 2006
Мислења
37
Поени од реакции
1
Попај напиша:
ОД 24 ДО 27 АВГУСТ

За жал, ланскиот „Пиво-фест“ ќе биде запаметен и по трагичниот настан во кој животот го загубија четиригодишно девојче и 37-годишен прилепчанец.
Pa toa sto se sluci sigurno deka nikoj nema da go zaboravi. Mislam deka zaradi toa ovaa godina mnogu sto sakaat da dojdat nema da se odlucat na toa. Kako i da e, tie sto ke odat ubavo neka si pominat. Sakam i jas da otidam, ama po se izgleda nema da me pustat :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom