Фан клуб: Работнички

Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
брат ти знаеш ли што збориш искрено??? ај не треси глупости ке ти се смее некој ако прочита!!!прво комити не навиваа за вардар во кошарка туку тоа беше којотот и дружината,второ за на кометал имаше знаме комити кометал и секогаш беше стаено пред комити и да беше зелено бело! па ти какви бои сакаш да имаат комити коа идат на кометал?црвено црни или зелено бели и џабе ти објаснувам коа не сфаќаш тие што се упатени во овој муабет ако не ги мрзи нека ти појаснат малце!
Ај дека си од аеородром не те напагаѓам толку, ама размисли, што значи Зелената боја и белата......... Ја сум бил со Комити, и секој ќе ти каже што значат црвено црната боја....... Од Гоце Делчев тоа се комитите, црвено црни бои(да не речам крвавата судбина на македонскиот народ), а Зелена и жолтата боја што означуваат (ја искрено не знам, освен на Трифун компанијата, па ај упати ме)..... Комбати не ги ни спомињам..... пошто и на МЗТ доста луѓе што идат се навивачи на Вардар во фудбал и се Комити

Замисли ја ситуацијава, има фудбалски клуб во Аеродром (Дај Боже), и идат Ф.А. во зелено бела боја....
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Навивачката група секогаш треба да си ги има основните бои!Комитите правеа голема грешка со Кометал!
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
дај кажете нешто за кошарка бе не ракомет или фудбал комити ова она
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
jas mislam deka na kometal se formirase navivacka grupa KOMETAL FANS i idea site navivacki grupi Family, Komiti, cpb, Lavovi.. moze bea drugive navivacki grupi vo poala brojka od Komitite ama idea i drugi navivacki grupi i site ovie bea pod Kometal Fans.. znam i hienata bese izvadena nekolku pati..
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Работнички победил во Букурешт против Динамо со резултат 66-72 :helou: Честито победа :helou:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Честито победа :)
П.С Има некакви шанси да се паднат Фени-Работнички во 4/финале?:kesa:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Честито победа :)
П.С Има некакви шанси да се паднат Фени-Работнички во 4/финале?:kesa:
Има некои варијанти али сепак не го знам системот како и кои ќе влеваат што и како ќе биде али мислам дека нема да биде интересно два македонски тимови кои се борат за титулата во домашниот шампионат да се борат во европски куп сепак мислам дека на Фени би сакал са му се падне екипа што не е од Македонија:toe::salut:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
1 од едната група игра со вториот од другата во 1/2 финалето, така да постои голема веројатност да се случи тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom