Фан клуб: Работнички

Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
I mene me cudi toa nekako :) , izgleda mislele 70 000 sto e realno , inace za amak :) samo ke se nasmeam
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Luge navivaci za Fersped. Ja sum navivac za MZT ali ne pisuvam so plan da se raspravam so vas tuku da apeliram na edna stvar a toa e da prekineme so megusebnite prepucavanja i pravenje neredi na utakmicite megu MZT i Rabotnicki bidejki edinstveni gubitnici vo tie tepacki se timovite za koi site nie navivame i gi bodrime. Mislam deka so pravenjeto neredi na utakmicite ne dokazuvame deka gi sakame nasite timov tiku bas naprotiv deka bas ni e gajle dali tie ke igraat vo druga sala, bez publika i sl.
Zatoa apeliram da prekineme so tepackite pred, po i za vreme na utakmicite. Se nadevam na opsta prifatenost na mojata idea.
P.S. Vakov slicen apel e upaten i do nasiot fun club taka da nemojte da mislite deka ova se odnesuva samo na vas.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Luge navivaci za Fersped. Ja sum navivac za MZT ali ne pisuvam so plan da se raspravam so vas tuku da apeliram na edna stvar a toa e da prekineme so megusebnite prepucavanja i pravenje neredi na utakmicite megu MZT i Rabotnicki bidejki edinstveni gubitnici vo tie tepacki se timovite za koi site nie navivame i gi bodrime. Mislam deka so pravenjeto neredi na utakmicite ne dokazuvame deka gi sakame nasite timov tiku bas naprotiv deka bas ni e gajle dali tie ke igraat vo druga sala, bez publika i sl.
Zatoa apeliram da prekineme so tepackite pred, po i za vreme na utakmicite. Se nadevam na opsta prifatenost na mojata idea.
P.S. Vakov slicen apel e upaten i do nasiot fun club taka da nemojte da mislite deka ova se odnesuva samo na vas.
a decko da te prasam jas tebe nesto ako moze koj si pa ti da apeliras koga nad tebe ima uste 1000 family i 1000 cpb ke se najde nekoj da se srcka i eteti problem jas celosno te poddrzuvam ama ne sme edinstveni da znaes samo
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.498
Поени од реакции
47.614
Епа добро ајде да биде мирољубиво ке си седиме ке си викаме сите defence ке јадемне хот-дог и ке си го ладиме на утакмица......уозбили се Викторе да не беа тие препирки низ годиниве тоа дерби немаше да постои ке умреше заедно со квалитетот на кошарката .Мене не ми смета тоа што се случува во сала а тоа недвор од сала па ич дури и сакам да продолжи со поголем интензитет многу ми е мило кога ке видам дека се потрудиле да направат некое гостување и кога ке видам како зјапаат со обесени вилици како се полни гостинската трибина во Градски Парк и кога ке увидат дека нивното гостување е смешно.
Ти Викторе ако се пичиш слобдно седи си дома и зјапај на МТВ мене ме боли курот јас си знам дека нема да дојде до право насилство или инцидент каде што би го јадел па мајка Јана нека е...секое дерби го прават навивачите а станува интерсно со спонтатни реакции од истите
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Епа добро ајде да биде мирољубиво ке си седиме ке си викаме сите defence ке јадемне хот-дог и ке си го ладиме на утакмица......уозбили се Викторе да не беа тие препирки низ годиниве тоа дерби немаше да постои ке умреше заедно со квалитетот на кошарката .Мене не ми смета тоа што се случува во сала а тоа недвор од сала па ич дури и сакам да продолжи со поголем интензитет многу ми е мило кога ке видам дека се потрудиле да направат некое гостување и кога ке видам како зјапаат со обесени вилици како се полни гостинската трибина во Градски Парк и кога ке увидат дека нивното гостување е смешно.
Ти Викторе ако се пичиш слобдно седи си дома и зјапај на МТВ мене ме боли курот јас си знам дека нема да дојде до право насилство или инцидент каде што би го јадел па мајка Јана нека е...секое дерби го прават навивачите а станува интерсно со спонтатни реакции од истите
da da definitivno ako sakas da bides navivac ne tre ba da se plasis a rabotava ne e za tepanje tuku navivacite treba da se pokazat so dobra atmosvera
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Rabotnicki 69- 67 Amak O'RID. Tesna pobeda i ako sakame titula ke mora mnogu podobro
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.498
Поени од реакции
47.614
da da definitivno ako sakas da bides navivac ne tre ba da se plasis a rabotava ne e za tepanje tuku navivacite treba da se pokazat so dobra atmosvera
Мојата трибина е повеќе од докажана со атмосферата за другите трибини не одговарам не ме ни интересираат секој со своето ..кој знае-знае кој не знае ке научи мило ми е што се враќа атмосферата во салите каква-тава битно ја има,од оваа точка може само да расте бројот на активни трибини,
Оваа сезона(а веќе и одамна) ни чекам титули ни купови ни пласман во Европски купови сакам само игра со срце од играчите давање на најдоброрто од себе, добри гостувања,забава, и смеење.ако меѓу тоа летне по некој пендарак,камен,бокс....па прку куров ни ке прв ке е ни последен:toe:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Епа добро ајде да биде мирољубиво ке си седиме ке си викаме сите defence ке јадемне хот-дог и ке си го ладиме на утакмица......уозбили се Викторе да не беа тие препирки низ годиниве тоа дерби немаше да постои ке умреше заедно со квалитетот на кошарката .Мене не ми смета тоа што се случува во сала а тоа недвор од сала па ич дури и сакам да продолжи со поголем интензитет многу ми е мило кога ке видам дека се потрудиле да направат некое гостување и кога ке видам како зјапаат со обесени вилици како се полни гостинската трибина во Градски Парк и кога ке увидат дека нивното гостување е смешно.
Ти Викторе ако се пичиш слобдно седи си дома и зјапај на МТВ мене ме боли курот јас си знам дека нема да дојде до право насилство или инцидент каде што би го јадел па мајка Јана нека е...секое дерби го прават навивачите а станува интерсно со спонтатни реакции од истите
Abe jas ne se pickam nego ko so pisav so toa so se tepame gubat nasite timovi. Kapiras?
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Se izvadivte vcera aj aj...

Vojdan ve napravi popara,amerikano isto...ama nemaaa na kraj sreka Amak...

Plus Gac go drzese cel natprevar Shele...

Ja usra utakmicata...po naski receno...mu ukradoa 6 7 topki,nekolku pati bezveze sutna...

Rabotnicki gubi vo Ohrid...
 
V

Viktoranius

Гостин
Rabotnicki 69- 67 Amak O'RID. Tesna pobeda i ako sakame titula ke mora mnogu podobro
Абе тесна победа ама сите го потценуваме Амак СП.....и во Струмица издвоивме тешка победа со нив имат многу добар состав оваа сезона.
Иначе честито за победата.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
26
Поени од реакции
0
Победа на Пелистер !!!!!!!!!

Пелистер -- Работнички --95-91 !!! pa eve dokazavme deka sme najdobri i vo ve4erasnata presmetka..PELISTER SHAMPIONI OVAA SEZONA

SIMI4 USHI K*R DA PUSHI!!!
 
V

Viktoranius

Гостин
Прв пораз на Работнички оваа сезона..95-91 од Пелистер...
Е оваа сезона сите тимови вредат и ке има една многу добра сезона..нијанси ке решаваат кој ке биде шампион..
Главни конкуренти Струмица, Фени, Работнички, па до некаде и Пелистер.Ќе биде интересно.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Кога веќе ги ставаш Пелистер стави ги и МЗТ, МЗТ ги тепаа Пелистер. :P
 
V

Viktoranius

Гостин
Ама не можеше да ги тепа Работнички и Фени а Пелистер го направи тоа.
Али ај нека е и МЗТ на листата па никојпат не се знае...може да направи некое изненадување.
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ovoj zivcevic misli si igra basket u maalo na eden kos sutevi od vrtenje degenerik . A inace 3/4 od timot ni e mirakovski bez nego sme dupinja
 

Kajgana Shop

На врв Bottom