Кои градови се сакaат меѓу себе?

N

NightFuneral

Гостин
Debar i Skopje,od istata pricina so ja kaza Gizho za toj strumicanecot,ili si raper,ili si turbofolker.Drugo ne se priznava!Ili pak ne se vrakaj od italija bez nova kola.De bre sto narod....
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
PSYtisfaction напиша:
Се е кажано во постот на Струмикс.
Да, и се согласувам со постот. Ние „провинцијалците“ се побунивме за омаловажувањето, а не за смислата на зборот „провинција“.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Незнам кој со кого се сака, ама знам дека Струга со никој не се сака. Има и зошто, оправдано.:aplauz:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
како струга нема друга (а и да имат, шо ќе ти е?) лол
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
охриѓани со битолчани се во најдобри односи...и со прилепчани...и со кумановчани...со сите освен со скопјани...:)
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
a kolku se poveke postirate na temava, se mi se 4ini deka nikoj ne gi saka Skopjanite:toe: na kraj nie samite ke si se zasakame:baeh:
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Стружани не се трпат со никој!
Најмалку се трпиме со Охриѓани, или можда ја најмалку се трпам со нив, шо знам...:)
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
IV43 напиша:
Стружани не се трпат со никој!
Најмалку се трпиме со Охриѓани, или можда ја најмалку се трпам со нив, шо знам...:)

така е :vozbud:
 
Член од
30 август 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
PSYtisfaction напиша:
Ние не ве нарекуваме провинции, малите градови и СЕ провинции. И тоа не е никаква навреда. :toe:
Абе знаете ли дека во Скопје нема чисти Скопјани.Сите имаат потекло од некоја провинција.Правите Скопјани се одселиа во Белград на времето.Не значи јас ако се родам во Америка и поживеам малку таму дека сум Американец кога моите се Македонци.
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
kokko напиша:
Сите имаат потекло од некоја провинција.Правите Скопјани се одселиа во Белград на времето..
Ова од поуздани извори ли е? Немој после демант, ова-она:tapp:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
JeCILaDy напиша:
Да, и се согласувам со постот. Ние „провинцијалците“ се побунивме за омаловажувањето, а не за смислата на зборот „провинција“.
Тоа што се дружите со некои шупаци од СК па они викаат провинции не значи дека треба да генерализирате...Пола од тие што живеат во Ск се доселени од некое место(дали они,дали нивните се доселиле).Ја мајка ми е од Тетово а татко ми од ск изворно си е...и шо сеа ја кога ќе отидам у Тетово треба да вреѓам?
Тие шо коа ќе отидат во помал град вреѓаат се само курнази и го прават тоа со цел да се "исцепаат"...
Ама и вие си имате некој стереотип напраено дека ве мрзиме...веруј не е така :wink:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
IV43 напиша:
Стружани не се трпат со никој!
Најмалку се трпиме со Охриѓани, или можда ја најмалку се трпам со нив, шо знам...:)
зш мор така, јас баш се сложвам со стружани?
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Родно место на 90% скопјани - село Моноспитово, Струмичко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom