Фан клуб: РК Пелистер

Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.133
Поени од реакции
1.887
Шминкери
Ќе фатат форма и мислам дека ќе изиграме поќе од солидна сезона, најбитна е првата со Вардар, та ќе кажи до кај сме точно.
Ни та со Вардар ни та со Алкалоид не се важни резултатски колку шо се за морал важни.
Важни утакмици се од Март и ситуацијата која ќе биде со новиот претседателот (и кој ќе биде оти освен потпреседателот има др змии позади него)
Форма ќе се крени, има простор за уште 2 странци во тимот.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
842
Поени од реакции
1.007
Nazmam na koj mu prajte inaet,so to demek ke bojkotiram neidam na utakmici pa neka vidat tie ubo.Vo svetot ne postoj be takv termin,se odi na utakmica I se naviva,kaj nas se naucika ke bojkotiram,pa preku k...t ako bojkotirate barem ke se iscisti tribinata od trujacite.
Не зборав за мене, кажав како размислуваат тие со сезонските или дел од нив. А ти таквите одма ги прекрсти во трујачи? Секој си има право на свој избор и таквиот никој не можи да му го спори. А околу трујачи, побрзо би ги именувал оние кои се појави на трибини овие 5 години кој со Google Maps идеа до сала на првите утакмици, отколку оние кои го следеле Пелистер и пред 10-15 години ко немале опрема, ама и сега кога се на врвот. Тие кои сега изникнаја па уште часој ќе држат тие за ракомет, навивање публика ама и тие си имат право и никој неможи да му забрани.

П.С. Ај од сега незадоволство ќе истакнуваме со реактнување на постојте и со коментари на ФБ и овде, в сала или евентуално со неодење никако.
 
Член од
11 мај 2023
Мислења
22
Поени од реакции
26
Pred denesnata posledna utakmica vo ls i pred uste eden 14ti poraz obrenete malce pazna na sizoto Branceta koj ja unisti psihicki ekipata samo se prasvam koga nekoj rakometar ke go nokautira oti mnogu opasen trener e so iskustvo od multi esens pa rakomet ke prodava na bitolacani pa valjd karta ke baral i ke mu dat nego za so za 14 porazi ili deka ubo mu stojat kosulite od 80ta godina cirkuz. Imal drama nekoja so toj masazerot so bese vo klubot so si ojde ama edna strana so bese nezavisna i napisa za milence gi nema da napisat za to deka nekolku pati mu se isilil Branceta deka ke dojdelo i do fizicki kontakt ako ne bil nekoj od pomosnicite sigurno ova nema stignato do Zoran oti e gospodin i sigurno brance sega ke bese najmnogu vo Bogdanci tortuta na makedonskite igraci unisteni kosteski tankoski poleka i brakata Atanasievik pred mene so ohrid mu vikase na cel glas go otera u kurac pa i nekoj od prvite redoj mu se razvika na branceta i ja smiri topkata pred to fitilo mu se razvika na brane nas so psg. Ke ja izbrka poleka cela publika oti najantipaticen lik so bil ama izgleda ubo mu go vozi filmot na zoran i kompanija i si tera da cinese nemase lazarov da go izbrka i da se skarat poubo sakam da objasnat poupatenite ovde kakvo sankure e brance kakov pristap ima so igracite i za so si zamina masazerot.
Zdravo decki eve me mene pak leto odmor pivo familija rabota ke si repliciram sam ne nesto napisano od februari ko vi kazav deka ke zavrsime so 14 porazi i deka grobarot purinot gi niste makedonskite igraci kako brakata mario pa i kosteski togas posledno ko pisa ne bese zavrsena ligata ama vi predvidov deka makedonski igraci ona antipaticno stvorejne nema da igra nikakva minuta brakata nikakva mario nikakva kizic a se povredi kosteski. Gi sledev skoro site prijatelski i coek na klupa ni znaj nesto pojke ni mozi tolku e limitiran e ceka i sedi na klupa samo za da dojdi prvi i platata da si legni so zvonko samo da cicat i nisto da ne prat krlezi od luge ke nistat tie do prva ama arno mu prar na Zoran od koj imat podrska ako v oci mu kazal posle kupot deka dvete tituli ni se poklon od alkaloid i tikves so tikves kaj Zoran preku negovi vrski a mozi i da platil kaj ckembari preku lozari mu ja donesoja titulata vo bitola pa posle privatna zabava kaj kutukot bez navivaci bez nisto kako i nekni posle alkaloid kaj tanja na rodenden zaminale branceta i zvonko bez troska sram ama tie da imaja sram ke si odeja posle nokautot od lazarov i decata negovi. Zalno so tie so bea 24-7 dezurni i tuka na forumot i so nivnite strani se omeknati neznam pricini inace do sega ni brance ni sundo ke se videja a i vo ckembari imat nivni luge izgleda pa i tie ni a ni b za porazite od alkaloid i dinamo rezil i da vistinskiot pelister go otapdna familijata i bliskite na bojan i zoran toj debeliot koj tanja go trgnala i od gp pelister oti nemala poverejne pojke a i klubot mu go ispadna pa poleka planot bil i od tamu da go trgnat oti coeko e prevara i nesbosobnost vo edno ova sezona ne ocekuvam da pobedime vo gosti ni so alkaloid ni so vardar osobeno ako sme bez fitilot pa i so nego a ls 13-14 porazi realno dajboze neka imat 5 pobedi a sezonskite dve od lani nema da gi prodolzam oti se slepci i oti grobar mameto ni go eba ako se smeni nesto ke si izvadam pak novi za sega nema interes. Samo Ckembari vecni onie vistinskite. Od mene cao do nekoj podobri vemina za site nas i bez nervozi so novite sezonski davale gratis dijazepami analgini se so treba da si izvadite. Eden od tie so sega kuti i nigde go nema (neznam pricina) neka pusti slika od poraka so mu pisav vo mart i neka ja pusti na site ima dozvols od mene.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
744
Поени од реакции
3.094
Zdravo decki eve me mene pak leto odmor pivo familija rabota ke si repliciram sam ne nesto napisano od februari ko vi kazav deka ke zavrsime so 14 porazi i deka grobarot purinot gi niste makedonskite igraci kako brakata mario pa i kosteski togas posledno ko pisa ne bese zavrsena ligata ama vi predvidov deka makedonski igraci ona antipaticno stvorejne nema da igra nikakva minuta brakata nikakva mario nikakva kizic a se povredi kosteski. Gi sledev skoro site prijatelski i coek na klupa ni znaj nesto pojke ni mozi tolku e limitiran e ceka i sedi na klupa samo za da dojdi prvi i platata da si legni so zvonko samo da cicat i nisto da ne prat krlezi od luge ke nistat tie do prva ama arno mu prar na Zoran od koj imat podrska ako v oci mu kazal posle kupot deka dvete tituli ni se poklon od alkaloid i tikves so tikves kaj Zoran preku negovi vrski a mozi i da platil kaj ckembari preku lozari mu ja donesoja titulata vo bitola pa posle privatna zabava kaj kutukot bez navivaci bez nisto kako i nekni posle alkaloid kaj tanja na rodenden zaminale branceta i zvonko bez troska sram ama tie da imaja sram ke si odeja posle nokautot od lazarov i decata negovi. Zalno so tie so bea 24-7 dezurni i tuka na forumot i so nivnite strani se omeknati neznam pricini inace do sega ni brance ni sundo ke se videja a i vo ckembari imat nivni luge izgleda pa i tie ni a ni b za porazite od alkaloid i dinamo rezil i da vistinskiot pelister go otapdna familijata i bliskite na bojan i zoran toj debeliot koj tanja go trgnala i od gp pelister oti nemala poverejne pojke a i klubot mu go ispadna pa poleka planot bil i od tamu da go trgnat oti coeko e prevara i nesbosobnost vo edno ova sezona ne ocekuvam da pobedime vo gosti ni so alkaloid ni so vardar osobeno ako sme bez fitilot pa i so nego a ls 13-14 porazi realno dajboze neka imat 5 pobedi a sezonskite dve od lani nema da gi prodolzam oti se slepci i oti grobar mameto ni go eba ako se smeni nesto ke si izvadam pak novi za sega nema interes. Samo Ckembari vecni onie vistinskite. Od mene cao do nekoj podobri vemina za site nas i bez nervozi so novite sezonski davale gratis dijazepami analgini se so treba da si izvadite. Eden od tie so sega kuti i nigde go nema (neznam pricina) neka pusti slika od poraka so mu pisav vo mart i neka ja pusti na site ima dozvols od mene.
Поарно ич да не се враќаше …:toe:
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
308
Поени од реакции
705
I pak na sitoto se vrakame, neodime,nema da kupime sezonski, ke bojkotirame. Za se be tolkav revolt deka osvoivme dve tiruli, dva super kupoj, so ocekuvate be koj da go donesime Stephen Curry ili Tedosic na plej ili Roberto Carlis na bek, arni ste be luge? Do pred nekolku godini se nemase pai za oprema da ze kupi sega gledam site pocnaa duri i so imina da licitirat koj igrac da se zemi. Treba da bidete realni so ocekuvanata, sigurno se kontaktirani dosta igraci, ama i tie nesto se prasvat, nesme PSZ so neogranicen budzet pa da gi zadovolime site finansiski pobaruvana.Pak Ve prasvam na koj mu prajte inaet eve ke protestiram i neidam na utakmuca, ovaj bojkotor stana demek moda odnosno spored mene e izgovor na onie so pocnaa da idat na rakomet od platformata pa kao sega se nesto razocarani a Pelister ja odbrani titulata so mu se nama sluceno od 1997 godina. Na odbraneta titula ke bojkotiras..... vistinskite navivaci odat na utkmici.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.203
Поени од реакции
1.519
I pak na sitoto se vrakame, neodime,nema da kupime sezonski, ke bojkotirame. Za se be tolkav revolt deka osvoivme dve tiruli, dva super kupoj, so ocekuvate be koj da go donesime Stephen Curry ili Tedosic
А што треба да фрлиме по 100 евра за сезонски карти да гледаме како го силоват РК ПЕЛИСТЕР?
 
Член од
23 март 2020
Мислења
59
Поени од реакции
147
А што треба да фрлиме по 100 евра за сезонски карти да гледаме како го силоват РК ПЕЛИСТЕР?
Да да со тие 100 евра можи чоек да си го плати патот до БГ за една утакмица евролига, и да си сврши во гајќите.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
842
Поени од реакции
1.007
Да да со тие 100 евра можи чоек да си го плати патот до БГ за една утакмица евролига, и да си сврши во гајќите.
Секој можи шо сака да си прај, секој си е газда на својот џеб.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.133
Поени од реакции
1.887
Олабајте бе луѓе олабајте...

Никогаш немало толку тензија не велам непотребна али во толкава мера незнам.
Се знае неспособноста на управата се знае и кој им се средствата на клубот и како ги цинчат од денар за денар не толку помалку овај не вереди ќе земеме поевтино. И на крајо шо сиромајо секогаш дупло плајќа.
Една работа не ми е јасно оти пред 10-15 години не сме ги распнувале Спиро Мавровски, Писето, Двојче ајде и до негде и Ефто али не е за во ова друштво за "неуспесите" ставен е оти е во период кога сме биле на дното. И во трите случаи општината даваше средства за клубот да биде на некое ниво од каде во период на Писето се одеше и до сума до 200к и после него кога го превзеде Двојче целосно со печати се одеше и со посериозна сума кој позади Металург и Вардар беше трет по буџет. Дали некој од вас "ПОСТАРИТЕ" дали на тапет го плукавте било кој од овие и правевте толкава врева за неправилностите кои ги правеа и тиквари како Корлето ушлино и слични... дали тогаш на тапет ги вадевте валканите гајќи на тие шо се шлеповаа по ресторани и јадеа на ваша сметка или тогаш и вие одевте на тие софри?
Ајде бе страмота сте се запнале за тоа дека картите се скапи па се е поскапено... можеш едно ливче помалку да пишиш и да си приуштиш да одиш на утакмица ако сакаш и ако ти биле кнап парите. Не е е тоа работата за 600ки работата е тогаш дека одевте беспари на утакмици сега ги плајќате и се чукате по гради дека сте оделе на секоја утакмица и ви дава право да зборате, и јас сум одел па шо уште одам и се забавувам гледам играчи кои само сум сонувал да ги видам во живо а гледам ракомет од 96 и посетувам утакмици од тогаш. А знаете оти оти тогаш најголема еуфорија се креваше за ракомето и секое дете сакаше тогаш да биде дел од тоа шо го гледавме со Киелце со Лемго, со Флензбург со ГОГ Гудме и да не набројувам со кој уште не кога кога само сонуваа да гледат ракомет во вукојебината која ја нарекиваат метропола. Отпосле видоа ракомет тие клепнатите од 2000 нагоре ко почнаа клановите Метаљари, Начевски и Гино стрезовски на секој можен начин сакаа да го закопат ракометот во Битола и до некаде успеваа со обструкциите кои ги правеа. Арно дојде Трифун да ни поклони титула инаку ни тоа немаше да го земеме. Нигде не го имате плукано Спиро дека платите не им ги префрлаше на сметка на играчите туку ги пикаше во свој џеб или несакате да се сетите на тоа, и дека тој беше причината шо си замина Трифун од клубот или кратки ви се сеќавањата се сеќавате на нешто друго.
Клубот се сака на секој начин не мора само присуство на утакмица доволно е во душата да си задоен со битолското и нормално да имаш свиткано чингел мало прсте.

Една работа ќе ви кажам па сте се лутеле или не СИТЕ ВИЕ ШО НАЈМНОГУ ПЛУКАТЕ ПРВИ ЌЕ СЕ ГУШКАТЕ И СО ЗОКИ СО БОЈАН И СО БРАНЧЕ.

Олабајте и уживајте додека трае оти ако го нема и тоа ќе си шептите со кафето на Широк сокак и да го сркате по сат време.

Не сум ни за ни против Стерјеви но тоа дека се трудат нешто да направат дека обединие неколку фирми големи во градот за заедно да створват нешто им пуштам рака, но дека се абдали во менаџирање на клуб од спортски аспет да абдали се, на почетокот си велев ќе се научат но слабо и тоа пребавно оди а дури и со чекори наназад.

Ето ќе го избркат и Шундо и Бранче... кој др ќе го клат во управа Златко кој влице ги пцуеше кој има друг кадарен ајде кажете да е наш. Димитар си замина од клубот ради притисокот кој го имаше за ЦЕЛОСНА ОРГАНИЗАЦИЈА на буквално се не му даваа луѓе не му даваа ни некој денар повеќе а и незнаеше да брка преговори за правилни играчи, работеше по друга директива.
Личности од кој ќе видеме благодет за врски со играчи од др земји за да привлечи према нас е Никучот но тој сеуште е играч и не може толку мн да се посвети за ваква работа.
Единствен кадарен со врски и кој е подолго време надвор од државата и може да донеси квалитет е Филип Миркуловски (веќе некој го спомна некаде само не се сеќавам кој), Миркуловски е исто така солидна опција за тренер во клубот. Друга опција е Раде кој моментално е во Тримо Требење кој може да потегне врски од секаде но најдобра опција е Миркуловски засега. Тамше да солиден тренер е но се виде дека чоекот нема карактер врз поголеми играчи 2 и пол години распашана банда беа Нексе, Тамше направе успех со Тримо оти имаше млади деца и ништо повеќе. Како координатор некаков во тимот да вреди да се земе оти има врски и во Словенија и во Хрватска и во Босна за млади надежни играчи. Да бидат како една база за идни играчи.

Павле Атанасиевиќ дете ѕвер мадиња од биол кој сака да се докаже и да експлодира но реално му фали мн техника треба мн напорни индивидуални тренинзи после тренинг за да поработи на тоа. Колку посветуваат самите тие на тоа и колку клубот им дава насока во кој правец да се надградуваат незнам. Бранче свесен е на неговите можности и знае дека на повисоко ниво не можеме да се ослониме само на нив. Да во Македонско првенство треба да добиваат по 40 минути сите тие кои треба да бидат иднината на клубот.
Истото важи и за Емилијан 2 години се влечеше по тренинзи и со никаква заинтересираност арно се разбуде малку ова година сега дали дека му е последна сезона во клубот па сака да направи некаков трансфер некаде незнам али мило ми е дека мрдна малку со газот и да се труди малку оти има НЕВЕРОВАТЕН ТАЛЕНТ а не го користи воопшто (Оти? Оти не сака да тренира мрза е невидена)


Има еден тон да се пишува за тимот не но ми беше тоа поентата, најмногу ми беше за тоа колку сте тутурутки направени и шо сте фрлени само на плукање а не ви текнува дека и на времето било ваков башибузук а може и да се каже и поголем. Сега разликата е дека само појќе пари се фрлаат а тие пари се на спонзорите во поголем дел не народни пари.
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
726
Поени од реакции
1.019
играчи кои само сум сонувал да ги видам во живо а гледам ракомет од 96 и посетувам утакмици од тогаш.
od 96ta sonvase da gi gledas ovie igraci so igrat sega ? A oti ti ne kritikuvase ko si odel od 96 e pobitno prasanje ko si znael deka ne cini nesto , deka spiro pika v dzeb i red dr so nabroj
Сега разликата е дека само појќе пари се фрлаат а тие пари се на спонзорите во поголем дел не народни пари.
Sega opstinata dava najmnogu pari a ne e klubot pod nejzina kapa t.e ne se prasva za nisto sega samo dava pari
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.133
Поени од реакции
1.887
od 96ta sonvase da gi gledas ovie igraci so igrat sega ? A oti ti ne kritikuvase ko si odel od 96 e pobitno prasanje ko si znael deka ne cini nesto , deka spiro pika v dzeb i red dr so nabroj
Се фати за тоа шо сакам јас да гледам и сум гледал ко дете ко иделе кај нас тие клубови.
Маже шо не се фате за футсалците, за клептомано Спиро, за малверзациите на луѓето на Двојче кој беа на преплатен список.
Маже те боли карта шо не ти дават муфте или нешто друго.
Шо ти има ова управа полошо направено од погорните набројани та тебе та на сите нас тука шо плукаме.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.203
Поени од реакции
1.519
Ајде бе страмота сте се запнале за тоа дека картите се скапи па се е поскапено... можеш едно ливче помалку да пишиш и да си приуштиш да одиш на утакмица ако сакаш и ако ти биле кнап парите.
Кој спомна дека картите се скапи? Картите се таман цена ако таму можиме да го гледаме РК ПЕЛИСТЕР онаков како треба да изгледа. Можи сите да ги загуби но ако има игра ако не го гледаме она сивило она очебол од игра, па шах да гледаш е подинамичен од играта на РК ПЕЛИСТЕР со Бранко. ПЕЛИСТЕР кој губи од деца на Алкалоид и тоа не еднаш случајно туку два пати по ред и ПЕЛИСТЕР кој во ЛШ ќе биде боксерска вреќа оти неспособна е управата да најд и тренер кој можи да направи екипа. Пари се фрлат за безвезни трансфери еве од лани колку пари се дадени на Манасков, Пичковчег и ред други чиј придонест е нула.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
744
Поени од реакции
3.094
А што треба да фрлиме по 100 евра за сезонски карти да гледаме како го силоват РК ПЕЛИСТЕР?
Извини вака ништо лично, Пелистер ќе го пратам и втора и петта лига, кој сака нека е тренер управа играчи. Пелистер е еден ,неможам на чедото да му се налутам и да го оставам само. Се е минливо само Пелистер е вечен. На кој не му се оди нека не оди негово право. Мене , а вервам и многу ко меме Пелистер ни е дел од животот а не играчка за пополнување време.
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.133
Поени од реакции
1.887
@joveko те болат поразите од Алкалоид кај шо играат ракометаришта кој сакат да докажат декаш знат ракомет дека се напукани со морал да му земат скалп на шминкери, дека тие ракометаришта тренираат и после тренинзи а не со 2л Белведере на вечер.
А не те болеше поразо од Пролет ко неуспеавме да излезиме во Европа, не те болеше газењето од клубчиња третокласни како радовиш, охрид, бутел, струмица кој имаа трипати помал буџет од Пелистер во времето на писето на двојче.
Брзо заборавате рипчиња брзо.

Пак ќе кажам не ги подржувам Стерјеви оти од грешка во грешка влегват но одат на сигурно и со бројани пари. Но мило ми е дека ради нив гледам елитен ракомет дома за кој ние не сме дораснати да играме.

Сите вие со пиво во раце ќе бидите во прв ред кај шо рака ќе му пуштате и на Зоки и на Бојан и на тие сите други кој ги плукате.

На чест да ви е алал ви вера.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.203
Поени од реакции
1.519
@joveko те болат поразите од Алкалоид кај шо играат ракометаришта кој сакат да докажат декаш знат ракомет дека се напукани со морал да му земат скалп на шминкери, дека тие ракометаришта тренираат и после тренинзи а не со 2л Белведере на вечер.
А што зборувам јас цело време дека нема дисциплина нема систем, нема игра нема резултат. Кривците се јасни мислиш на Зоран и Бојан не му е јасно зошто клубот изгледа како да се собират пред утакмица јасно му е е сега зошто упте ги држат директорот и тренерот вероватно ќе покажи времето.
И тогаш во тие времиња и на Спиро и на Пишето а и на Корлето па и на Стевче Стефановски пипев и критикував и јавно во салата. И никогаш ама баш никогаш не сум влегол без карта на ракомет и на фудбал.
Само не ми е мило кога гледам како некој сака да си игра менаџер ова не е видео игра ова е клуб кој имам илјади симпатизери. Ќе заврши и ова платформа ќе замине и ова раководство ќе остани само страмот од порази со двоцифрена разлика и зошто пошто некој сакал да изиграва менаџер некој сакал да изиграва директор а некој тренер.
Јас не сметам дека е до играчкиот кадар точно не сме комплетни ама има тим кој со сериозен тренер без проблем ќе газеше низ лигата. Ако знаеа да менаџират со продажба на дресојте и картите ќе го платеа тренерот. Не купи дрес па го нема дресот па чекај да ти вратат парите аматеризам на завидно ниво.
Автоматски споено мислење:

Извини вака ништо лично, Пелистер ќе го пратам и втора и петта лига, кој сака нека е тренер управа играчи. Пелистер е еден ,неможам на чедото да му се налутам и да го оставам само. Се е минливо само Пелистер е вечен. На кој не му се оди нека не оди негово право. Мене , а вервам и многу ко меме Пелистер ни е дел од животот а не играчка за пополнување време.
Во право си секој има право на избор, мое мислење е тоа дека не сакам да го гледам ПЕЛИСТЕР на колена како го решетат поради самобендисаност и тврдоглавост на сопствениците. Ваше дека треба да одите на утакмица што секако го поштовам. А што се однесува дека не треба да му се налутиш на чедото јас не мислам така некогаш и треба да го казниш да знај дека прави грешки за да не ги повторува.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom