Политички случувања во САД: Генерална дискусија

Дали санкциите на администрацијата на Џо Бајден, кон Русија, вродуваат со плод?


  • Вкупно гласачи
    48
  • Гласањето е завршено на .

YuZe

Sic Semper Tyrannis
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.430
Поени од реакции
1.338
Најверојатно ќе ја кандидираат Камала Харис, најверојатно со Бутиџус, оти кој и да биде на овој тикет ќе изгуби дебело од Трампе. Демократите го знаат тоа и потезиве ми сугерираат дека сакаат да се фокусираат на Сенат/Куќа него на прецедател.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.568
Поени од реакции
82.206
Ако Камала Харис стане претседател на САД јас ќе пишам писмо до ООН, да ме отчленат од друштвото на луѓе, и ќе го барам првиот лет за Марс на Маск.
Камала станува претседател - тоа е моментот во кој шансите да има Трета светска стануваат поголеми од тие да нема.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.014
Прво ми иде да се насмеам колку ги преценувате марионетите како Камала, но потоа ми текнува на претстојното носење на нуклеарни проектили во Германија. Ретард изјава од имбецил, па потоа еден сомнителен одраз на радарот... И фактот дека имаат помалку од 3 минути за да одлучат дали да возвратат на нешто што личи на нуклеарен напад.

Дефинитивно не е за смеење.
Автоматски споено мислење:

 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
21.998
Џо го нема никаде, којзнае што се дешава во Белата Куќа моментално, дали е жив Бајден, дали он го потпишал договорот...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.009
Поени од реакции
32.014
Автоматски споено мислење:

Џо го нема никаде, којзнае што се дешава во Белата Куќа моментално, дали е жив Бајден, дали он го потпишал договорот...
Имаше некои теории дека потписот е фалсификуван, ама секако ќе видиме закратко... Kojзнае може и да го киднапирале.

 
Последно уредено:
Член од
1 октомври 2023
Мислења
732
Поени од реакции
2.223
Moze da gi hejtame za mnogu raboti ama za vakvi raboti sekoja cest. Mora da pocne da se budi svetov od transov u koj ne stavija ovija antihristi. Site do eden treba da odgovaraat vaka. Apasiev bil los, taa u rozevo majce i eba, taka treba.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.175
Поени од реакции
64.823
Не ми е јасно што мислеше да постигне со тоа што ке дојде пред овие вака да ја пердашат. Не постои сценарио во кое ке ја задржеше работата, можеше барем достоинствено да си даде веднаш отказ, и да не мора вака јавно да се срамоти со тоа што на секое прашање одговараше дека ке ги праша тие под неа. Јеботе, работа ти е да знаеш што се случува. 3 дена била во Аспен на скијање, морале судски да и врачат покана да дојде да одговара на прашања. Каков аматеризам.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
648
Поени од реакции
413
.
Демократите знаат дека со Бајден немаат шанси, затоа ставаат жена црнец. Зошто жена и зошто црнец.
Бајден е премногу стар и многу се губи, дезиорентиран е, му се причинуваат работи, заборава, заспива, веќе е растение, не е човек, мора да има замена, а знаат дека ако е црнец ќе привлечат гласови од црнците и илегалците што ги натрупаја овие година дена, ќе им дадат право на глас најверојатно иако немаат државјанство и виза. Фактот што е жена ќе ги собери гласовите од феминистките, кој во последно се во голем број и тролаат се живо против мажите на тикток.
Значи обезбеди се гласови од црнци, илегалци, феминистки, педери, лезбејки, трансродови,
По тикток еден куп ботој предупредуваат дека немало да гласаат за Трамп, криминалец со 34 кривични дела. По тоа можиш да му го видиш интелектот, исти се како нашите, се што им сервираат, во се веруваат.
Како и Бајден и оваа нема да има право на збор, други стојат зад неа што одлучуваат, па ќе си продолжат со војни, продажба на оружје и перење пари, и ете ти трета светска војна. Најлошо е што балканот ќе биде жариште. Сигурно ова им е предвреме наложено на претседатели и премиери, пошто сите побараја хитно кратко служење војска изминативе месеци, Србија, Хрватска, Босна.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom