Албанија - место за одмор

Член од
5 март 2018
Мислења
15.951
Поени од реакции
17.816
Od narodot ne, ama se se broj
Ехее за Грција фермани можам јас да пишам, неколку пати на прашање од кај доаѓаме имавме конфликт.
Тасос една марка рентакар нејќеше да ми дај откако му кажав дека сме од Македонија, ми вика надвор имаш една табла ти пиши кај е Македонија, ме избрка безобразно со урлање со дерење.

Пред две години исто во ресторан се фатија едни старци да се дерат, охи Македонија

И уште неколку пати, будали имало и ке има, ама да ти е страв да кажиш од кај доаѓаш, епа извини ама такво нешто Албанија не се случило, туку напротив.

Ако ме прашаш мене не сум љубител на Албанската ривиера, дали би одела пак, ако испадни прилика што да не.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
737
Поени од реакции
2.827
Ехее за Грција фермани можам јас да пишам, неколку пати на прашање од кај доаѓаме имавме конфликт.
Тасос една марка рентакар нејќеше да ми дај откако му кажав дека сме од Македонија, ми вика надвор имаш една табла ти пиши кај е Македонија, ме избрка безобразно со урлање со дерење.

Пред две години исто во ресторан се фатија едни старци да се дерат, охи Македонија

И уште неколку пати, будали имало и ке има, ама да ти е страв да кажиш од кај доаѓаш, епа извини ама такво нешто Албанија не се случило, туку напротив.

Ако ме прашаш мене не сум љубител на Албанската ривиера, дали би одела пак, ако испадни прилика што да не.
И јас исто неколку пати на одмор и во Бугарија и во Грција и треба да се расправам за политика целиот одмор, во Албанија не сум бил и баш сакам да видам како е.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.160
Поени од реакции
15.148
Денес проверив и делницата од новиот автопат кај Вори пред аеродромот е внесена на google maps...да беше внесена пре 2-3 недели патувањето према Црна Гора ќе ми беше Ногу полесно
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
305
Поени од реакции
504
Shto ,,ljubiteli,, imalo kon albansko primorsko krajbrezje ,,mashala,,.
Mene i soprugata vo ,,Covid erata,, ne soprea ,,lazni policajci,, pritoa ne opljackaa i ni ja sobraa kolata. Goli po vlecki na avtopat ,,frleni kako stoki,, ostanavme. Bezbedno, pa izgleda ,,srekjata,, na nam ni bila onakva.
Kolata ni ja vrati policija //onaa ,,vistinskata,,// najdena vo dol, pa so ,,vlekac,, izvadena. Ne bese mnogu ostetena, sem temelno pretresena od banditite.
Grcija operiram honorarno //za plus ,,nekoe evro,, od redovnata plata vo Makedonija// vo dve privatni kliniki i nikogas ne sum imal problem. Sakate da odite vo Grcija, za zal kje se pridrzuvate kon ,,nivnite kriteriumi,, t.e. namesto naseto ime Makedonija, kje si ja ,,goltnete knedlata,, i kje kazete Skopia. Nikoj ,,ne ve cepka,, togas. Vo sprotivno t.e. dokoku ,,sakate da se pravite mangi na nivni teren,, ednostavno ne odete vo Grcija na letuvanje, kako sto ne odam jas.
Hrvatska letuvam jas dolgi godini nanazad. E tamu e milina za oci, milina za usi, prijatelski odnos od ,,domasnite,,.

Letuvajte onamu kade Vi e prijatno, no za ,,dobrata bezbednost vo Albanija,, nemojte da mu kazuvate na ,,patalec,,.
Sekoe dobro.
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
15.951
Поени од реакции
17.816
Shto ,,ljubiteli,, imalo kon albansko primorsko krajbrezje ,,mashala,,.
Mene i soprugata vo ,,Covid erata,, ne soprea ,,lazni policajci,, pritoa ne opljackaa i ni ja sobraa kolata. Goli po vlecki na avtopat ,,frleni kako stoki,, ostanavme. Bezbedno, pa izgleda ,,srekjata,, na nam ni bila onakva.
Kolata ni ja vrati policija //onaa ,,vistinskata,,// najdena vo dol, pa so ,,vlekac,, izvadena. Ne bese mnogu ostetena, sem temelno pretresena od banditite.
Grcija operiram honorarno //za plus ,,nekoe evro,, od redovnata plata vo Makedonija// vo dve privatni kliniki i nikogas ne sum imal problem. Sakate da odite vo Grcija, za zal kje se pridrzuvate kon ,,nivnite kriteriumi,, t.e. namesto naseto ime Makedonija, kje si ja ,,goltnete knedlata,, i kje kazete Skopia. Nikoj ,,ne ve cepka,, togas. Vo sprotivno t.e. dokoku ,,sakate da se pravite mangi na nivni teren,, ednostavno ne odete vo Grcija na letuvanje, kako sto ne odam jas.
Hrvatska letuvam jas dolgi godini nanazad. E tamu e milina za oci, milina za usi, prijatelski odnos od ,,domasnite,,.

Letuvajte onamu kade Vi e prijatno, no za ,,dobrata bezbednost vo Albanija,, nemojte da mu kazuvate na ,,patalec,,.
Sekoe dobro.
Јас сум паталец од Грција, тоа значи дека Грција не е безбедна ?
Секој има од некаде негативно искуство така ако гледаме
 
Член од
28 ноември 2022
Мислења
305
Поени од реакции
504
Јас сум паталец од Грција, тоа значи дека Грција не е безбедна ?
Секој има од некаде негативно искуство така ако гледаме
1. Procitaj go toa koe sum go napisal za Grcija.
2. Potrudi se da go razberes pisanieto //kade ti se pronajde izgleda kako ,,mangata,,//.
3. Ne se ,,javuvaj,, nepovikan.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.160
Поени од реакции
15.148
Shto ,,ljubiteli,, imalo kon albansko primorsko krajbrezje ,,mashala,,.
Mene i soprugata vo ,,Covid erata,, ne soprea ,,lazni policajci,, pritoa ne opljackaa i ni ja sobraa kolata. Goli po vlecki na avtopat ,,frleni kako stoki,, ostanavme. Bezbedno, pa izgleda ,,srekjata,, na nam ni bila onakva.
Kolata ni ja vrati policija //onaa ,,vistinskata,,// najdena vo dol, pa so ,,vlekac,, izvadena. Ne bese mnogu ostetena, sem temelno pretresena od banditite.
Grcija operiram honorarno //za plus ,,nekoe evro,, od redovnata plata vo Makedonija// vo dve privatni kliniki i nikogas ne sum imal problem. Sakate da odite vo Grcija, za zal kje se pridrzuvate kon ,,nivnite kriteriumi,, t.e. namesto naseto ime Makedonija, kje si ja ,,goltnete knedlata,, i kje kazete Skopia. Nikoj ,,ne ve cepka,, togas. Vo sprotivno t.e. dokoku ,,sakate da se pravite mangi na nivni teren,, ednostavno ne odete vo Grcija na letuvanje, kako sto ne odam jas.
Hrvatska letuvam jas dolgi godini nanazad. E tamu e milina za oci, milina za usi, prijatelski odnos od ,,domasnite,,.

Letuvajte onamu kade Vi e prijatno, no za ,,dobrata bezbednost vo Albanija,, nemojte da mu kazuvate na ,,patalec,,.
Sekoe dobro.
Случајно да не си од Гевгелија? Лично ме интересира

иначе веќе пишав дека после 5-6 летувања во Албанија кога прв пат заминав за Грција(овој пат прв пат....а во животот прв пат сум бил на летување во 1976-та...:cool:)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.543
Поени од реакции
82.128
76-та у Албанија беше на летување? :vozbud:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.951
Поени од реакции
17.816
1. Procitaj go toa koe sum go napisal za Grcija.
2. Potrudi se da go razberes pisanieto //kade ti se pronajde izgleda kako ,,mangata,,//.
3. Ne se ,,javuvaj,, nepovikan.
Ова е форум дечко, да не треба два прсти да кренам за да се јавам ?
Ти напиша лично искуство и го сподели тука, не можиш да носиш заклучок за некоја земја од еден настан кој ти се десило тебе.
И многу ме интересира како се дешавала целата приказна, како ти ја украдија колата, малце подетално ако можи да објасниш
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2022
Мислења
305
Поени од реакции
504
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.160
Поени од реакции
15.148
76-та у Албанија беше на летување? :vozbud:
прочитај подобро заградата после кое име се наоѓа..... :tapp:


многу негативно сум изненаден што голем дел од форумџииве ништо паметно не пишуваат, туку чекаат ,,жртва,, за да се нафрлат со критики-те јас сум возел Алфа, те овај имал крив нос, онај згрешил таму, ваму...а ништо паметно не пишуваат
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.498
Поени од реакции
3.844
Drugari/drugariki,ke se obratam kako od ex-vremeto ne znam zosto se kontrate za nisto i bez nikakva posebna pricina,ako na nekoj nesto ednas mu se slicilo go zemate za reper...
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.337
Поени од реакции
16.457
прочитај подобро заградата после кое име се наоѓа..... :tapp:


многу негативно сум изненаден што голем дел од форумџииве ништо паметно не пишуваат, туку чекаат ,,жртва,, за да се нафрлат со критики-те јас сум возел Алфа, те овај имал крив нос, онај згрешил таму, ваму...а ништо паметно не пишуваат
Паметното што треба да биде напишано мора да биде нешто позитивно, ако биде негативно одма набузуење па после давате предлози ако нешто не му се свиѓало да ги игнорирал тие теми.
 
Член од
6 септември 2021
Мислења
319
Поени од реакции
553
Патувал некој скоро у Албанија со стара лична ? Да не прават нешо проблем на граница ради тоа или све си е океј?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom