Кафе сега е второ,трето и

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.321
Поени од реакции
30.446
Кафе со млеко. Тоа е идеално решение за сите што имаат хроничен запек. Ефект исто како да ти ставиле чепче или клизма во шупарникот...
,,,mozhe ama posebno crno kafe,,,vrelo dobro zasladeno mleko,,,i jabolko,,,
,,,klizma mozhe voda da nosi na ovaa kombinacija,,, :D
Автоматски споено мислење:

,,,iiii me shiesh ,,,ja tek petto,,,:ROFLMAO::pivo2:
Автоматски споено мислење:

,,,iiii me shiesh ,,,ja tek petto,,,:ROFLMAO::pivo2:
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.756
Поени од реакции
36.448
,,, pa leto e ,,, fino lepo ke stanesh vo 5 sabajle,,,na terasa onaka prijatno svezho,,,abe meraci,,, :ROFLMAO: :D
...а кога легнуваш во 20ч со кокошките кога се стемнува? :vozbud:
...една од најлошите навики кои сигурно кај да е поради често дневно пиење ќе закачите некоја екстрасистола и тахикардија, не е шала!
...јас пијам само едно кафе, еве баш сега за освежување за останатиот дел од работното време да помине поефективно.
:kafence:
П.С.
...под секоја шолја кафе МОРА да има и тацна за да иде денот, бестацна кафе пиење значи незавршена работа.:D
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.568
Поени од реакции
9.047
,,, pa leto e ,,, fino lepo ke stanesh vo 5 sabajle,,,na terasa onaka prijatno svezho,,,abe meraci,,, :ROFLMAO: :D
Едно време и јас така летно време на тераса, ладно, тивко пред да одам на работа, ама сега дури на работа помеѓу 09:30 и 10:00 го пијам првото, знам уште едно накај 12:00, ако не пијам во 12:00 дури дома.
Автоматски споено мислење:

...а кога легнуваш во 20ч со кокошките кога се стемнува? :vozbud:
...една од најлошите навики кои сигурно кај да е поради често дневно пиење ќе закачите некоја екстрасистола и тахикардија, не е шала!
...јас пијам само едно кафе, еве баш сега за освежување за останатиот дел од работното време да помине поефективно.
:kafence:
П.С.
...под секоја шолја кафе МОРА да има и тацна за да иде денот, бестацна кафе пиење значи незавршена работа.:D
Дали тоа под филџанот од кој пијам кафе мора да има тацна за колешката да ми даде? Или за локумче е тацната? :D
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.187
Поени од реакции
12.749
Дали тоа под филџанот од кој пијам кафе мора да има тацна за колешката да ми даде? Или за локумче е тацната? :D
Не мешајте сеа колешки у темата.
Каква е колешката? Сингл е?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.321
Поени од реакции
30.446
Едно време и јас така летно време на тераса, ладно, тивко пред да одам на работа, ама сега дури на работа помеѓу 09:30 и 10:00 го пијам првото, знам уште едно накај 12:00, ако не пијам во 12:00 дури дома.
Автоматски споено мислење:


Дали тоа под филџанот од кој пијам кафе мора да има тацна за колешката да ми даде? Или за локумче е тацната? :D
,,,super si,,,ostai vakvi ko mene kafemani,,,dodushe do 5 se tochno :facepalm:
,,,edno vreme taka sluzhea vo kvalitetni kafeani,,,vo tacnata lokum i cigara Kent ili Marlboro,,,:D
Автоматски споено мислење:

Не мешајте сеа колешки у темата.
Каква е колешката? Сингл е?
,,,sho si cicija,,,
,,,koja e koleshkata,,, :свиркам:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.321
Поени од реакции
30.446
...а кога легнуваш во 20ч со кокошките кога се стемнува? :vozbud:
...една од најлошите навики кои сигурно кај да е поради често дневно пиење ќе закачите некоја екстрасистола и тахикардија, не е шала!
...јас пијам само едно кафе, еве баш сега за освежување за останатиот дел од работното време да помине поефективно.
:kafence:
П.С.
...под секоја шолја кафе МОРА да има и тацна за да иде денот, бестацна кафе пиење значи незавршена работа.:D
,,, aj pa i ti @bijons , e edno ko niedno,,, :pivo2:
Автоматски споено мислење:

Комплицирано е, ама добра цицка држи.
,,,iii sho zborish be,,,ima nekoja fotka tuka,,,:facepalm:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.321
Поени од реакции
30.446
IMG_20240709_124117189~2.jpg

,,,treta,,,vo plastika e,,,ne ekološki,,,ama e top,,,
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.187
Поени од реакции
12.749
Pauza za topli obrok :)
Inaku treto ali posto samo tursko priznavam, ova ne go brojam vo konecnata presmetka ;)

Прегледај го приврзокот 423071
Се знае, црно кафе. Не ко оние педерчињата шо пијат женски кафиња со вкус на лешник и некои шлагови на нив.
Автоматски споено мислење:

Па уште и со цефче го пијат.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.321
Поени од реакции
30.446
Се знае, црно кафе. Не ко оние педерчињата шо пијат женски кафиња со вкус на лешник и некои шлагови на нив.
Автоматски споено мислење:

Па уште и со цефче го пијат.
,,,se vazhi li onoa ICE Nes kafe,,,i toa so kocki mraz,,,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom