Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    678
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.720
Поени од реакции
4.252
На некој чудно му е за SSokvan ? Па про нациста е, ги подржува пријателчињата на Итлер во Украина.
Бреј, наци јузе вика дрште нациста :)

Јузе гузе, кажи ти баце по што си антинацист? Еве ја сум СС, ти си кур С. Кажи ајде што си ти спротивно од нацистите? Која особина контра нацистите ја имаш што те прави стручњак за детекција на нацисти нели.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.327
Како прво тоа е човечка особина, не Словенска. Сорос знаеш колку евреи истреби, ако е и тој евреин? Како евреиве што ги неќите се направивте, само словените сами себе се неќеа. Сите останати беа љубим ти раку.
Комуницираш со луѓе со комплекс на нижа вредност поради своето потекло. Од таков ков на луѓе испилиле Вељан од Речица, Петар Лигушев и разно разни кодоши.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Нешто интересно ин се дешава у Дагестан..Ај нек им се угоде,шо поубаво нек им биде :rolleyes:
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.720
Поени од реакции
4.252
Комуницираш со луѓе со комплекс на нижа вредност поради своето потекло. Од таков ков на луѓе испилиле Вељан од Речица, Петар Лигушев и разно разни кодоши.
Извини Фројде, не видов дека си дошол.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
922
Поени од реакции
1.516
" Украина денес лансираше американски проектили ATACMS на Крим. Ова доаѓа откако Џо Бајден и Западот и дадоа дозвола на Украина да ја нападне руската територија користејќи американско оружје.
Сите сте сведоци на почетокот на Третата светска војна во реално време. "

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.314
Поени од реакции
40.108
" Украина денес лансираше американски проектили ATACMS на Крим. Ова доаѓа откако Џо Бајден и Западот и дадоа дозвола на Украина да ја нападне руската територија користејќи американско оружје.
Сите сте сведоци на почетокот на Третата светска војна во реално време. "

Брат не се плаши, додека е Путин нема да дојде крајот на светот.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.551
Поени од реакции
5.806
Нешто интересно ин се дешава у Дагестан..Ај нек им се угоде,шо поубаво нек им биде :rolleyes:
Zborime za klasicen terorizam.
Ubieni civili, zapalena crkva, zaklan svestenik...

I ke se najde nekoja psihicki poremetena stoka sto se siti na ova...
Mamu vi ebam nezdavo...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.920
Поени од реакции
17.744
Критикувам убивање на цивили на двете страни. Денеска ова што се случи е последица на Руското пво, бидејќи го погодиле проектилот додека бил над плажите. Последица е 5 погинати цивили меѓу кои и деца и уште 120 повредени. Веројатно целта била воен, 4 се уништени без последици по цивилите. Не е ништо поразличен овој случај со тој во Дњепетровск, Одеса или Харков кога имаше обиди да се соборат Руски ракети со последици по цивилни објекти.
Ako nemalo raketi, nemalo da ima potreba pvto da se aktivira.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.314
Поени од реакции
40.108
Zborime za klasicen terorizam.
Ubieni civili, zapalena crkva, zaklan svestenik...

I ke se najde nekoja psihicki poremetena stoka sto se siti na ova...
Mamu vi ebam nezdavo...
Украина финансира муџахедини за да не се инкриминираат директно они.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
Zborime za klasicen terorizam.
Ubieni civili, zapalena crkva, zaklan svestenik...

I ke se najde nekoja psihicki poremetena stoka sto se siti na ova...
Mamu vi ebam nezdavo...
Па по нездрави од вас џукели што дркате на гранатирања врз цивили и градови во Украина нема.Не сте џукци,психопати сте.
Шљамови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom