Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 октомври 2021
Мислења
567
Поени од реакции
1.211
patlidzan cel zivot da ne vidish da ti ebam mrshata otepana, ne bila ona od tie ama se nervirala koga gledala komshii a ne se nervira koga ja narekuvaat severen izrod da vi ebam krvta na site shto se prodadovte, sitni dushi, gospod gleda kje ve kazni mamicheto da vi go iznaebam
hahahahaahhahahahahahahahahah chill bro.. inace u pravo bese ovoj kano da ti bil micko ili negov ljubitel koj mu vlegol dlaboko u cmarot :icon_lol:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Не ми е целта да го бранам Мицко или Гога, ама глупаво ми е кога некој се фаќа за глупости, се сретнале со педерите, јаки муда, али ајде само нешто да штракаме.
А кога ќе донесат милион сомнителни уредби од типот - мажи што мислат дека се жени да можат у женско ве-це да влегуваат и сл.?

Овие подршки на вакви средби се увод во тоа. А пошто Мицко искрши нозе да покаже дека е комплементарен со американската политика... знаеме што следи.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
988
Поени од реакции
2.427
hahahahaahhahahahahahahahahah chill bro.. inace u pravo bese ovoj kano da ti bil micko ili negov ljubitel koj mi vlegol dlaboko u cmarot :icon_lol:
ne mozam, poston chitaj go, ovaa krava ti e od tipot na lugje shto se pupi pred Albanci a go ogovara makedonecot, shto vika deka Albancite si ja sakaat drzavata a makedoncite se gadni nacionalisti, neobrazovana prosta so izguben idenditet prodaden za 10 posto pokacuvanje na plata, air da ne vidat vakvite, za lekovi site pari da si gi dadat!!!!
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.371
Поени од реакции
17.515
Da zemele pokacuvanje plata za da odat samo da jadat gomna za kolegite, po cel den kafinja i kutija cigari da pijat, da go pusat kurot na sefovite zelki kodosejki go prviot kolega i da smrdat po cel den pred kompjuter dodeka dusata ke ja prodadat za 1000 denari pokacuvanje. Odmorot treba da vi bide nisto poveke od provod na kej pokraj Vardar vo tie butkite pokraj avtobuska so hrpa pijanici, kebap od 5 denari i rakija od nekoja kada zargana stakori edni parazitski.
 
Член од
16 октомври 2021
Мислења
567
Поени од реакции
1.211
Ај едно прашање до сите вас "врвни" познавачи на политичката состојба и големи македонски патриоти....Кога ке има покачување на плати, ете тоа ми е најбитно!?
Баш ме брига за име и за устав....сакам стандардот да ни биде нормален, да живееме ко луѓе, а не да одиме кај циганине на одмор и да спиеме во прдеж апартмани со цела гајба домати и пиперки донесени од дома.:mad:
Не сум јас од тие, но се нервирам кога ги гледам комшиите и пријателите.
Ако не покачат плати, незадоволството повторно ке биде по улици со штрајкови.
Za nekoj da ti pokaci nekoja plata prvin treba da si go baras chareto u privaten sektor, vtoro treba da raspolagas so obem na vestini koi ke gi ponudis na istiot toj pazar so sto bi se odvoila od mnozinstvoto.. taka ke zarabotuvas pari ne za eden odmor da teras godisno tuku 3 minimum. Ama posto si ti edna neuka churka od baba koja veze si nema od zivotot ke go cicas budzetot od drzavna administracija i ke se zhalis kako ne ti e bitno ni ime ni identitet za istata taa drzava koja ti go dava lebot na masa ebate churkata. Daj nekoj neka ja banira preku kur od vakvite ko nea
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Твоето нерелевантно размислување воопшто не е битно за мене.
Ко жениче на секој втор пост те има, така да очигледно е од која “виртуелна” партија си и чиви тези застапуваш.
Ќе бидете вие како женичиња коа ќе ве стават шпоните под команда да ти ебам тоа партискиот глушец.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.819
Поени од реакции
10.053
ne mozam, poston chitaj go, ovaa krava ti e od tipot na lugje shto se pupi pred Albanci a go ogovara makedonecot, shto vika deka Albancite si ja sakaat drzavata a makedoncite se gadni nacionalisti, neobrazovana prosta so izguben idenditet prodaden za 10 posto pokacuvanje na plata, air da ne vidat vakvite, za lekovi site pari da si gi dadat!!!!
Не се сили на форум бе глупак еден.
Државата јас не ја упропастив, туку дебили како тебе.
Искрено и не ми смета таа придавка на името, многу други работи ми сметаат, пр. ко тебе некои што клатат врата и земаат плата.
Покачување на плати и тоа минимум 50 %или исти курац ке ти биде животот..
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
shto oti ne si, izguben si kako niv. posle 30 godini analen seks, glasa za sledniot so nadez deka pomalku kje go ebava vo gazot, tipichen bot
ako nishto drugo vo cela ovaa mizerija, kje gi chitam sega plachkite na site shto povikuvavte da se glasa za vmro za da se zadrzela drzavata, prosta raja nepismena.
Автоматски споено мислење:


more krvta da vi ja ebam vmrovska, sega ne treba li da ni prechi? mrshi otepani, taka vi treba koga glasate za toj pacov kanalizaciski od mashinski

@kano pichko edna vmrovska vo koja dupka ischezna sega? ti kazuvashe da se glasalo za vmro za da ne se dadela drzavata na shipcite ti ebam glupakot retardiran
Ама и ти не си нешто подалеку од овој коњот, зошто би требало да го оправдувам Апасиев што ставил кандидат кој вика дека Јохан е исто што и УЧК, така ќе се донесе промена и ќе ги решиш шпоните во државата. Излезете малку од партиското навивање бе, не знаете каде терате сите.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
988
Поени од реакции
2.427
Не се сили на форум бе глупак еден.
Државата јас не ја упропастив, туку дебили како тебе.
Искрено и не ми смета таа придавка на името, многу други работи ми сметаат, пр. ко тебе некои што клатат врата и земаат плата.
Покачување на плати и тоа минимум 50 %или исти курац ке ти биде животот..
pak kje kazam krvta da ti ja iznaebam predavnichka, se shitna sebesi i cel svoj identitet, stana malcinstvo vo svojata drzava za VETUVANJE ne pokacuvanje tuku VETUVANJE za povisoka plata nesposobna glupacha
Автоматски споено мислење:

Ама и ти не си нешто подалеку од овој коњот, зошто би требало да го оправдувам Апасиев што ставил кандидат кој вика дека Јохан е исто што и УЧК, така ќе се донесе промена и ќе ги решиш шпоните во државата. Излезете малку од партиското навивање бе, не знаете каде терате сите.
kako ova botovive si shto se zimaat se zdravo za gotovo, rekol micko nemalo da vika severna, eve gleam kolku ne vika, onaa babana shto ja izglasavte site mesto chovechishte kako Vankovska (uchestvuvala vo sharenata, golem kur, pola skopje uchestvuvashe vi ebam umrenite goveda). glej ja sega, ja trese toa glavata kako epileptichar dodeka kazuva nashata zemja, ama bitno ti go zaeba apasiev posho ja kandidiral vankovska, glupi glupi lugje.

ejjj ti koj imash bar malku od malku mozok vo crpkata ne mozesh da progledash niz eftinive fori na vmrovci i komunjari, ist si kako drugite...
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
Кога ке има покачување на плати, ете тоа ми е најбитно!?
Класика на клиентелист .
Мисли и работи на база на нагон .
Да се ебе, плоди и преживува .
Не мисли на битните работи како традиција,име,етногенеза,култура,народ .
Армофна маса на амеби .
Или кратко курви . Материјалист
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.819
Поени од реакции
10.053
Не мисли на битните работи како традиција,име,етногенеза,култура,народ .
Армофна маса на амеби .
Или кратко курви . Материјалист
Од такви ко тебе што многу мислеа на битните работи сме дојдени во ваква ситуација....ај престани жити бога.
Он мислел :pos:
...и ако го смените името во фиром, Македонија ке процвета нели :tapp:
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
885
Поени од реакции
2.846
Од такви ко тебе што многу мислеа на битните работи сме дојдени во ваква ситуација....ај престани жити бога.
Он мислел :pos:
...и ако го смените името во фиром, Македонија ке процвета нели :tapp:
продај имот ,сфе тука, сели се од тука ,откажи државјаство . Лесно е од чекање на покачување на плата
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.819
Поени од реакции
10.053
Лесно е од чекање на покачување на плата
Не, грешка си, полесно е име да ти сменат и за идентитет да се расправаат, отколку плати да се покачат на обичниот граѓанин.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
988
Поени од реакции
2.427
Не, грешка си, полесно е име да ти сменат и за идентитет да се расправаат, отколку плати да се покачат на обичниот граѓанин.
plata ZASLUZUVASH glupacho, ako ne ja dobivash a ZASLUZUVASH, DAVASH OTKAZ i naogjash DRUGA RABOTA mizerijo, ne DAVASH GAZ za da ti smenat ime i identitet.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.819
Поени од реакции
10.053
plata ZASLUZUVASH glupacho, ako ne ja dobivash a ZASLUZUVASH, DAVASH OTKAZ i naogjash DRUGA RABOTA mizerijo, ne DAVASH GAZ za da ti smenat ime i identitet.
Јас дадов газ нели, а твојот кај беше бе глупердо кога го менуваа името?
Што правеше баш ме занима.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom