Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    679

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
4.021
Поени од реакции
4.200
Украина на Русија и е до курот. Харков е 20 километра од Руска граница и не можат да го земат.

Ирак е на другата страна од земјината топка од САД и го прегазија за две три недели со 180 загубени војници.

Не знам што сакате да докажете тука, дека не можете основно резонирање на факти и проста компарација да направите?
Биди чесен до крај па споредувај споредливи нешта а не неспоредливи...

Русија кога гранатира, бомбардира или ракетира, води некаква сметка за населението во Украина, да не страда појќе од што е „потребно„..
Кога САД бомбардираат, тоа го чинат без емпатија, демонски, педерски, без да ги боли qrot кој и како ќе загине.

Кога Русија војува, тоа го чини ради својот опстанок.
Кога САД војуваат, тоа го чинат ради „штитење на виталните интереси на САД на Месечината„ (на пример...).

Кога Русија војува, војува сама.
Кога САД војуваат, се кријат зад ОТАН, а цел ОТАН мора да стои зад САД.

Кога Русија војува, тоа го чини размерно и ограничено (на примерот со Гризуја).
Кога САД војуваат, тоа го чинат само врз земји кои се неспоредливо послаби од САД.

Кога Русија војува, не врши геноцид или екоцид.
Кога САД војуваат, вршат „тепих-бомбардирање„ и трајно загадување на околината.

Спомена некакво основно резонирање?....
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.743
Поени од реакции
4.405
kolku se rekordni IQ vrednosti?
26-27 ili 38 denovive?
Незнам прашај ги у Грозни и Мариупол за сразмерот. Прашај ги у Буча за цивилите. Прашај ја цела Африка во Вагнер и Иран и С. Кореа дали војува сама РФ. Прашај ги трубадурите путински што викаат дека украинска нација не постои за геноцид. Прашај децана изгинати од ракети у станбени згради за емпатијата.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.236
Поени од реакции
1.038
Незнам прашај ги у Грозни и Мариупол за сразмерот. Прашај ги у Буча за цивилите. Прашај ја цела Африка во Вагнер и Иран и С. Кореа дали војува сама РФ. Прашај ги трубадурите путински што викаат дека украинска нација не постои за геноцид. Прашај децана изгинати од ракети у станбени згради за емпатијата.
Кое е твоето мислење за Азов и Нацистичките бригади? Ме интересира, за другар прашувам.
 
Последно уредено:
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.743
Поени од реакции
4.405
Кое е твоето мислење за Азов и Нацистичките бригади? Ме интересира, за другар прашувам.
Купче лузери што одат на линија на помал отпор у животот па преку опортунитетен “патриотизам” обезбедуваат богатство за себе. Нешто ко секоја крајна десница и љубители на наци движењето во светот вклучително и Русија (пинг Уткин). Сите тие милитантни клишари демек се ложат на дисциплина а за без пари од кревет не би станале не па пушка во раце да земат. Прелесни за манипулација и фрлени ко куртон после извесно време. Генерално мислење е тоа и за сите квазипатриотски здруженија што завршуваат секогаш или у затвор или у вреќа.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.390
Поени од реакции
36.323
Поголема глупост у живот не сум прочитал.
Ми се свиѓа што убаво го поделил како строфи. Сигурно и го потпевнувал кога го пишувал, ко трето одделенче.
Автоматски споено мислење:

Русија - земја пример за модерното витештво. Кај оној со песничкана е со пречки у развој, ама и вие што му лајкате доволно зборува за менталниот капацитет распослан по темава.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.236
Поени од реакции
1.038
Купче лузери што одат на линија на помал отпор у животот па преку опортунитетен “патриотизам” обезбедуваат богатство за себе. Нешто ко секоја крајна десница и љубители на наци движењето во светот вклучително и Русија (пинг Уткин). Сите тие милитантни клишари демек се ложат на дисциплина а за без пари од кревет не би станале не па пушка во раце да земат. Прелесни за манипулација и фрлени ко куртон после извесно време. Генерално мислење е тоа и за сите квазипатриотски здруженија што завршуваат секогаш или у затвор или у вреќа.
Епа тие купчиња лузери, доста ги има и од странство дојдени на помош им дадоа на Русите оправдание за специјалната акција. Се додека тие купчиња лузери се активни и Украина не ги исфрли како лајната што се, плукаме на АСНОМ со подршка за Украина.

Крајна десница е Национал Социализам? Поледај го видеото, кажи ако не ти е нешто јасно.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.743
Поени од реакции
4.405
Епа тие купчиња лузери, доста ги има и од странство дојдени на помош им дадоа на Русите оправдание за специјалната акција. Се додека тие купчиња лузери се активни и Украина не ги исфрли како лајната што се, плукаме на АСНОМ со подршка за Украина.

Крајна десница е Национал Социализам? Поледај го видеото, кажи ако не ти е нешто јасно.
Азов е закана за опстанокот на Русија?

Не плукаме по АСНОМ со поддршка на Вагнер на Уткин?

Вагнер јеботе го крстил по омилениот на Хитлер композитор тука хвалоспеви со виолини и чекичи, ама не битно она било плукање по АСНОМ.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.484
Поени од реакции
2.545
Емпатично и неемпатично бомбадирање тоа е разликата помеѓу Русија и УСА.
Емпатично бомбадирање, што не ќе прочиташ на темава чоек, лудило :icon_lol:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.135
Поени од реакции
30.915
de be, ti barem si popameten od ova. Kje napraele kotlina i naselele narod so gi slusa. Kade so ovoj kooperaciski muabet? Ne e ova 10ti vek, akticen genocid ne e bas prifatlivo.
Да бе, па гледаме во живо - во Газа/Палестина. Активен геноцид е скроз неприфатлив во денешно време!

Или како што некој денес подобро објасни за очигледното лицемерие:


We criticize Putin for war crimes while sending billion of weapons to Netanyahu to commit war crimes.
We accuse China of propaganda campaigns, while the Pentagon simultaneously launched a propaganda campaign to smear China's reputation.
We accuse China of blocking freedom by censoring the internet, while simultaneously passing a bill to censor the internet and ban a social media app in America.
We accuse China of a genocide against Uyghurs, while actively sending 2,000 pound bombs to carry out an active genocide in Gaza.
We preach to the world the benefits of a free market, while simultaneously passing 100% tariffs to block Chinese competition.
You are right, we should call out any injustice we see, regardless of who does it. China's government makes plenty of mistakes, but if the US can't lead by by example, then the outside world will not take these accusations from the US seriously and only look at us as a hypocrite.


Автоматски споено мислење:

kolku se rekordni IQ vrednosti?
26-27 ili 38 denovive?
Изгледа дека е голем успех надминувањето на бројка како бројот на чевлите. :unsure:
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
1.236
Поени од реакции
1.038
Азов е закана за опстанокот на Русија?
За етничките Руси во Украина да. Фала што се закопа сам со прашањето.
Не плукаме по АСНОМ со поддршка на Вагнер на Уткин?
Македонија пушти оружје во Русија?

Ако не се лажам 37 T-72ки, 12 Mi-28 напаѓачки хеликоптери и 4 Su-25 отидоа во Украина.
Вагнер јеботе го крстил по омилениот на Хитлер композитор тука хвалоспеви со виолини и чекичи, ама не битно она било плукање по АСНОМ.
Ау, извини не знаев, значи знаеме кои се нацисти по слушање на композитори? Хитлер многу сакал кучиња исто, Анима Мунди да ги туриме како нацисти тогаш.

А еве што најдов дури барав за Уткин. Еве ја сликата што тврдат дека е Уткин со симболите.

1718828850071.png

Артиклов е чешити. Напишан е од Литвански сајт, споредуваат слика од лево, нема кажано од каде е изворот, некој ја клал на X со сликата од десно што е стара слика од пасош. Ако не е некој упатен во ИТ, Азуре е платформа, не е апликација. Ова е исто да кажат ги скениравме со Google Cloud, AWS или Oracle Cloud. Ваљда апликација што е хостирана на Azure, ама не ја кажуваат апликација, многу сумливо.

И на крај, според непознатата програма, двеве слики биле 71.7% слични.

1718829061750.png

Еве го изворот: https://en.respublica.lt/signs-of-neo-nazi-ideology-amongst-russian-mercenaries
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.135
Поени од реакции
30.915
За етничките Руси во Украина да. Фала што се закопа сам со прашањето.
Македонија пушти оружје во Русија?

Ако не се лажам 37 T-72ки, 12 Mi-28 напаѓачки хеликоптери и 4 Su-25 отидоа во Украина.
Ау, извини не знаев, значи знаеме кои се нацисти по слушање на композитори? Хитлер многу сакал кучиња исто, Анима Мунди да ги туриме како нацисти тогаш.

А еве што најдов дури барав за Уткин. Еве ја сликата што тврдат дека е Уткин со симболите.

Прегледај го приврзокот 420924

Артиклов е чешити. Напишан е од Литвански сајт, споредуваат слика од лево, нема кажано од каде е изворот, некој ја клал на X со сликата од десно што е стара слика од пасош. Ако не е некој упатен во ИТ, Азуре е платформа, не е апликација. Ова е исто да кажат ги скениравме со Google Cloud, AWS или Oracle Cloud. Ваљда апликација што е хостирана на Azure, ама не ја кажуваат апликација, многу сумливо.

И на крај, според непознатата програма, двеве слики биле 71.7% слични.

Прегледај го приврзокот 420927

Еве го изворот: https://en.respublica.lt/signs-of-neo-nazi-ideology-amongst-russian-mercenaries
Ова со Уктин е преџвакано до дозлабога... Кој К е Уткин? Мислам како фактор? Дали е/бил на било каква функција во РФ? Член на приватна платеничка фирма. Од друга страна имаш буквални нацисти на стотици функционерски позиции во протекторатот на САД наречен Украина. Буквално секој ден ги фотографираат како на фотосесии, а пред некој месец на буквален нацист од ВСВ го чествуваа во Канада (каде пребегал после смртта на Хитлер). Пошто нацистов убивал Руси, а тоа било достигнување што треба да се пофали.
Уште поголема бурлеска е што целата наратива е основа на таа нејасна блурирана фотографија. Фотошоп или не, скроз е небитно. Како и глупиве муабети.

Него повеќе ти пишувам за да ти укажам на премисата: Не ги храни троловите.
Но за тоа сепак ќе треба да почнеш да ги распознаваш.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.743
Поени од реакции
4.405
За етничките Руси во Украина да. Фала што се закопа сам со прашањето.
Македонија пушти оружје во Русија?

Ако не се лажам 37 T-72ки, 12 Mi-28 напаѓачки хеликоптери и 4 Su-25 отидоа во Украина.
Ау, извини не знаев, значи знаеме кои се нацисти по слушање на композитори? Хитлер многу сакал кучиња исто, Анима Мунди да ги туриме како нацисти тогаш.

А еве што најдов дури барав за Уткин. Еве ја сликата што тврдат дека е Уткин со симболите.

Прегледај го приврзокот 420924

Артиклов е чешити. Напишан е од Литвански сајт, споредуваат слика од лево, нема кажано од каде е изворот, некој ја клал на X со сликата од десно што е стара слика од пасош. Ако не е некој упатен во ИТ, Азуре е платформа, не е апликација. Ова е исто да кажат ги скениравме со Google Cloud, AWS или Oracle Cloud. Ваљда апликација што е хостирана на Azure, ама не ја кажуваат апликација, многу сумливо.

И на крај, според непознатата програма, двеве слики биле 71.7% слични.

Прегледај го приврзокот 420927

Еве го изворот: https://en.respublica.lt/signs-of-neo-nazi-ideology-amongst-russian-mercenaries
Состојбата на етнички руси во било која држава нема никаква врска со опстанокот на Русија.

А за Уткин побарај уште малце. Можел Штраус или Мусогорски да ги одбере, али не, Вагнерче што бил и негов надимак замисли ;) Види не се напрегај, јасно ни е на сите. Немате вие проблем ни со Украина ни со нацисти, имате проблем само и само со Америка. И тоа е ок, фер е. Ама да го скокнеме другпат муабетот за емпатични ФАБови, емоционални Кинжали и чувствителни ТОСки, како и за наци компонентата на војнава. Вагнер е многу повеќе инволвиран во војнава него ли Азов а оснивачот е деклариран наци обожавател.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.164
Поени од реакции
12.668
Вагнер е многу повеќе инволвиран во војнава него ли Азов а оснивачот е деклариран наци обожавател.
Оснивачот го поседувал черепот на Хитлер, од поштовање уринирал врз него секој ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom