Фан клуб: РК Пелистер

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
759
Поени од реакции
887
@Deksi
Ако е тој потпарол ти шо си крт?
Внимавај утре другиден кај нив ќе бараш карти да ти дадат за да одиш на утакмица.
:D

"Заследете не, ставете лајк и имате шанса да освоите 2 карти за кои веќе знам кој ќе ги добие." ако не на прво извлекување на 20-30то
Оди и легни си, убо ќе беше се, само да знаевме кој си, да не беше скриен зад Prezimeto, уствари овде освен неколку души шо не се криеме, другите...

Не дека заслужваш да ти се правдам, прво ради шо се криеш зад Prezimeto, а второ ради то шо трескаш зелини, за кои ако го имаше твоето име и презиме, слободно и кривична ќе јадеше за тоа дека однапред се знаело кој ќе земи две карти или шо и да е, мојте домашните, другари останвале без карта и утакмици на тв гледале, не сум злоупотребил или да му ја земам среќата на некој.

Тешко е да се задржиж на врвот, таму дуваат разни ветришта шо вика Зоран Стерјев.

@Terrormachine не ги гибај појќе во жуљот аман.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.115
Поени од реакции
2.019
@Deksi
Ако е тој потпарол ти шо си крт?
Внимавај утре другиден кај нив ќе бараш карти да ти дадат за да одиш на утакмица.
:D

"Заследете не, ставете лајк и имате шанса да освоите 2 карти за кои веќе знам кој ќе ги добие." ако не на прво извлекување на 20-30то
Ami so akdreditacijata za utakmicite sho ja dobiva samoproglaseniot novinar na koj sho pola od postojte mu se gresni pola kasnat po 48 sati sho prajme? :pipi:
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.069
Поени од реакции
1.731
@Xsago

Голмани
Митревски
Ивич

Лево крило:
Атанасијевиќ
Кузманоски
Манасков (еден вишак)

Лев бек
Ѓорговски
Атанасијевиќ
Кузмановски
Борзаш
Дефанзивец (?)

Среден:
Тајник
(нов)

Десен бек:
Цехте
Хосни (?) потпишан е но сепак вака нека стои.

Десно крило:
Радивојевиќ
Костески
Белистојаноски (?)

Пикер
Пешевски
Кајо
Ристевски (?)

Па и 19/20 играчи е скоро исто, од каде ќе имаме 9 странци потенцијални (две крила вишак) од каде едното е скрос вишак но ради искуство го чуват на штета во развој. Другото крило и не е вишак кога знаеме Батак дека е повреден и до Декември најмалку ќе го немаме активен.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
759
Поени од реакции
887
Ami so akdreditacijata za utakmicite sho ja dobiva samoproglaseniot novinar na koj sho pola od postojte mu se gresni pola kasnat po 48 sati sho prajme? :pipi:
То беше од короната останато од некогашниот ВИСТИНСКИ спортски директор. Далеку од новинар. Уште помалце платен. Новинар е некој шо е платен или објавува за една порција, такви ги има сега во клубот колку и да ги бараш. Еден денар не сме зеле, ниту пак ручек или слично. Се шо е 12 години, е од љубов према ПЕЛИСТЕР и градот БИТОЛА и то нема цена. Има "новинари" кои само цицаат и се вртат околу клубот само ко ќе има шо да земат, на страната можи да се види објавувано и кога Пелистер бил на дното и кога в сала бевме 5 души. После то на Миленце, па и на Физиото (за овај вториот среќа шо тој нејќи да се шири), не ни ми требаат акредитации. Не ми дошло до 300 денари или до 6000 денари за сезонска.



Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.069
Поени од реакции
1.731
Оди и легни си, убо ќе беше се, само да знаевме кој си, да не беше скриен зад Prezimeto, уствари овде освен неколку души шо не се криеме, другите...

Не дека заслужваш да ти се правдам, прво ради шо се криеш зад Prezimeto, а второ ради то шо трескаш зелини, за кои ако го имаше твоето име и презиме, слободно и кривична ќе јадеше за тоа дека однапред се знаело кој ќе земи две карти или шо и да е, мојте домашните, другари останвале без карта и утакмици на тв гледале, не сум злоупотребил или да му ја земам среќата на некој.

Тешко е да се задржиж на врвот, таму дуваат разни ветришта шо вика Зоран Стерјев.

@Terrormachine не ги гибај појќе во жуљот аман.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
А шо треба да ургираш и за другарите карти да им земаш не се способни да си купат.
Не се кријам тој шо сака да ме знае ме знае, имав профил со мое име веќе не постои овај ми е од 2006та. Мн се расфрлаш со кривичните пополека не летај ко ќе одиш во внатрешни ќе ти се изнасмејат.
Пази ти кривична да не добиеш шо пишиш глупости на јавно место.
На врат ти дишат оние од ФК.

То беше од короната останато од некогашниот ВИСТИНСКИ спортски директор. Далеку од новинар. Уште помалце платен. Новинар е некој шо е платен или објавува за една порција, такви ги има сега во клубот колку и да ги бараш. Еден денар не сме зеле, ниту пак ручек или слично.
Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Значи само за карта се лижиш, сега уште пожал ми е.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
759
Поени од реакции
887
@Xsago

Голмани
Митревски
Ивич

Лево крило:
Атанасијевиќ
Кузманоски
Манасков (еден вишак)

Лев бек
Ѓорговски
Атанасијевиќ
Кузмановски
Борзаш
Дефанзивец (?)

Среден:
Тајник
(нов)

Десен бек:
Цехте
Хосни (?) потпишан е но сепак вака нека стои.

Десно крило:
Радивојевиќ
Костески
Белистојаноски (?)

Пикер
Пешевски
Кајо
Ристевски (?)

Па и 19/20 играчи е скоро исто, од каде ќе имаме 9 странци потенцијални (две крила вишак) од каде едното е скрос вишак но ради искуство го чуват на штета во развој. Другото крило и не е вишак кога знаеме Батак дека е повреден и до Декември најмалку ќе го немаме активен.
Павле Петровиќ го немаш кај десен бек.

А, Белистојаноски незнам дали е баш така.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
759
Поени од реакции
887
А шо треба да ургираш и за другарите карти да им земаш не се способни да си купат.
Не се кријам тој шо сака да ме знае ме знае, имав профил со мое име веќе не постои овај ми е од 2006та. Мн се расфрлаш со кривичните пополека не летај ко ќе одиш во внатрешни ќе ти се изнасмејат.
Пази ти кривична да не добиеш шо пишиш глупости на јавно место.
На врат ти дишат оние од ФК.
Ако се знае за "наградните игри" однапред кој ги добива, ќе ги добиваа кој сакав јас, било мојте, било другари итн.

Готово ај ќе пазам чим ти така велиш.


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
30 април 2022
Мислења
11
Поени од реакции
36
@Xsago

Голмани
Митревски
Ивич

Лево крило:
Атанасијевиќ
Кузманоски
Манасков (еден вишак)

Лев бек
Ѓорговски
Атанасијевиќ
Кузмановски
Борзаш
Дефанзивец (?)

Среден:
Тајник
(нов)

Десен бек:
Цехте
Хосни (?) потпишан е но сепак вака нека стои.

Десно крило:
Радивојевиќ
Костески
Белистојаноски (?)

Пикер
Пешевски
Кајо
Ристевски (?)

Па и 19/20 играчи е скоро исто, од каде ќе имаме 9 странци потенцијални (две крила вишак) од каде едното е скрос вишак но ради искуство го чуват на штета во развој. Другото крило и не е вишак кога знаеме Батак дека е повреден и до Декември најмалку ќе го немаме активен.
Лев бек/дефанзивец
 

Attachments

Член од
2 август 2011
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.390
Интересен играч, ама далеку од класа и бомбата шо се најавуваше
Дај малку биди реален, за мене Јака Малус и тоа како е бомба и класа играч за наши услови. Не дека не знам јас кој се класа играчи ама мора реално да ги гледаме работите. Јака со Тајник идеален пар средни бекови. Јака поке сака да шутни, Тајник е по креативен со Кузмановски и Борзаш лево супер ќе бидеме покриени.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
759
Поени од реакции
887
Остајте то, ние дури се јадиме, Борко стигна Министер за Спорт да биди, незнам зошто мислам дека тек сега ПЕКОЛ не чека, од една страна Мукаетоф од другата Борко...


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.115
Поени од реакции
2.019
Ako go potpisime Henigman mislam deka ke se oslobodime od Borzas pregolem luksuz bi bilo da imame tolku levi bekoj a spored statistikata sho gledam igra i napad ne samo odbrana kako sho pisa nekoj pogore :)
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.093
Поени од реакции
6.149
Остајте то, ние дури се јадиме,
Кој то се јади??? Јас не сфаќам, шампиони сме, најстабилен клуб реално сме, знајме кој дава кој јади кој пие, веројатно втора година ЛШ ќе гледаме Битола...има изобилие на играчи, активни сме на пазарот, имаме за шо да коментираме, не се сеќираме дали плата се касни или не...јас не сфаќам зошто толку има кеф некој да хејта и задолжително да се наоѓа во обилието позитивни работи некоја фалинка и да се фаќаме на то. Ко ќе сфатите/ме сите дека ние сме САМО ПУБЛИКА во театарот а не директни режисери и креатори на претставата тогаш мислам и нема за шо да се јадиме. По завршвањето на претставата можиме да кажваме дали ни се бендиса или не, се дури не сме актери и покровители на претставата, немаме право и не е коректно дур трај шоуто некој ууу да вика без да го види крајот. Срамота е, сезоната не започната, да се збора за негативна енергија. Кон кој, за шо....????

А за Борко, несомнено ќе е стимул за ривалите плус, не вервам дека нас ќе ни е кочница.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
677
Поени од реакции
1.288
А за Борко, несомнено ќе е стимул за ривалите плус, не вервам дека нас ќе ни е кочница
e za ova brat bas ke vidime jas ocekuvav deka nema da e toj ama ete toj e ogicgledno
od slednata sezona ocekuvam nistenje na se od vnatresnosta i silna podrska so drzavni sredstva za nivnio klub
ke se najdi nekoj nov samsonenko so ke saka da vlozi milioni taka ke ni kazvat oti nie ulaj sme neznajme parite koj ke gi dava
daj boze da gresam
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
276
Поени од реакции
594
Остајте то, ние дури се јадиме, Борко стигна Министер за Спорт да биди, незнам зошто мислам дека тек сега ПЕКОЛ не чека, од една страна Мукаетоф од другата Борко...


Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Borko mora da odberi ili minister ili funkcija vo Vardar,nemozi I dvete.
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
278
Поени од реакции
659
Samo se potvrdi toa sto so godini mu go kazvame na celata javnost deka Vardar e partiski klub...
Klub na koj vo minatoto pretsedatelot Mihajlo bese pretsedatel na RFM, kako sto sega e Mukaetov, direkten konflikt na interesi i e dozvolen samo kaj nas...duri i vo Srbija podiskretno gi prat rabotite, a site znat za koj e Vucic...
Potragicna e situacijata vo fudbalot (moram ovde da pisam, oti sum baniran na nivnata strana) kade sto premierot direktno se zalozi i mu obekja sponzori na Miravci, na klubot na narodot, kako sto velat tie, a narodot makedonski otvoreno se proiznesuva deka e za vlez vo Evropa, kade sto striktno i rigorozno e zabraneto mesanje na politikata vo sportot i mislam deka ke dojdi vreme koga UEFA ke se pozanimava so sostojbite i kaj nas....neka si ziveat vo bajkite, samo fakt e deka narodot e protiv klubot na narodot i so godini se najomrazeniot klub vo Makedonija...vo cel svet privatni sponzori vlozvat i go rakovodat sportot, samo kaj nas partijata na vlast favorizira sopstveni klubovi i ja unistuva zdravata konkurencija
Nivna rabota, nie da si ja gledame nasata...fudbalot ke se borime za opstanok, a rakometot ke gi zgazime uste posilno ova godina
 

Kajgana Shop

На врв Bottom