Битола

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.960
Поени од реакции
36.742
Screenshot 04-15-2024 17.12.40.png

...одигран првиот одбојкарски натпревар меѓу двете збратимени одбојкарски екипи „Пелистер Волеј“ од Битола и „Пегазос“ од Кожани, убав спортски настан за поздравување.

Screenshot 04-15-2024 17.16.48.png


...додека женската сениорска фудбалска екипа „Топ Гол“ ја победи фудбалската женска екипа „СЦ Истатов“ од Дојран со резултат 5:2 во 20то од Прва фудбалска лига за жени.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.960
Поени од реакции
36.742
20240417_121532.jpg

...основачот на битолскиот џудо центар, Ѓуро Илиќ, џудо мајстор 7 Дан, аикидо мајстор 8 Дан и 8 Дан за џиу џицу во одбранбена акција во еден битолски сокак! :)
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.933
Поени од реакции
10.887
Прегледај го приврзокот 413345

...основачот на битолскиот џудо центар, Ѓуро Илиќ, џудо мајстор 7 Дан, аикидо мајстор 8 Дан и 8 Дан за џиу џицу во одбранбена акција во еден битолски сокак! :)
Стара слика е, уште во времето на ВеМеРеТо, сликано во Битола филмски град (сега тоа сето е изрушено и не постои).

Ѓуро и понатаму е легенда. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.951
Поени од реакции
17.816
Слава му на оваа легенда, прв комшија ни беше Диме.
Не се сеќавам на него оти бев премногу мала, само една година имав кога загина.
За мојот прв роденден ми донесол елка од Пелистер, само неколку месеци пред да се искачи на Монт Еверест :(

Моите цел живот ми раскажуваат за него.
Со татко ми се дружеле, вика како Диме дете нема да се роди, ќе седеле во кафана и ќе станел по темници, на антена Пелистер ќе заминел.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.933
Поени од реакции
10.887
Луд јебе збуњенот. :D

Ги дупи Габриела бе, оваа со сите партии беше па сеа сеир им тера се дочапа до фотеља ама толку ќе и биде. Освен шо си го асфалтира патот до зградата кај шо живее еден ебан стационар за кучиња со тој другар и (шо го „чистеше воздухо“ на времето по протести со СДС) го ветуваа 4 години и во 4 власт во совет не успеаа да го направат да профункционира. Битно има проект, ти текнува?

Да не е смешно, ќе е тажно ама така е ко се абдали некои луѓе и не гледаат подалеку од носот. Оваа со тоа нивното Поинаку имаше шанса да седи во совет до пензија али откако се покакаа толку со нив ќе биди, ќе исчезнат следните избори.

Мислам дека и ќерка и во меѓувреме ја запосли некаде по јавните претпријатија ама не сум сигурен пошто бајаги време не сум бт да слушам шо збора „чаршијата“.
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.308
Поени од реакции
2.372
Деловна канцеларија во т.ц. Шехерезада - Приземје во Битола (reklama5.mk)

1717500614922.png

Деловниот простор се издава во трговскиот центар Шехерезада - Приземје, во Битола.

Просторот располага со две нивоа: првото со 24 м2 и второто со дополнителни 12 м2. Сместен е на влезот на трговскиот центар.

Во моментов, просторот е празен, но комплетно опремен и прилагоден за потребите на Адвокатска канцеларија, во согласност со законските регулативи.
 

ruller

Expert
Член од
5 септември 2011
Мислења
513
Поени од реакции
337
Дај кажете мајстор за клима во кола а да не е нојко и плинмонт
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.933
Поени од реакции
10.887
Дај кажете мајстор за клима во кола а да не е нојко и плинмонт
Имаше еден Антонио, работеше порано сега не знам, во гаража кај зградите откарши Даме новото.
Оди и во комшии распрашај се + ќе ти пишам во пп бројче од него.

Тој 6 месеци тука беше, 6 месеци во УСА каде и живееше-работеше. Тука идеше пошто имаше стара мајка (сега жената да не е почината, да не грешам душа), го сретнав еднаш низ корзо рече не работи поќе, дали моментално или не не знам. Пробај си ја среќата пиши му една порака.

Кај Менде во Плимонт му ебаа мајката на една спојка (грешна ставија) и климата пак пушташе, откако бев кај Антионио ја среди цицка ја напрај дури да ја продам колата 2 години и јаче внатре беше ко во ладњача.

Ако и таму не завршиш работа, барај го Пеце горе откарши Капри на излезот (кај шо дели патот за Пелистер, одма му е гаражата на пат), механичар е (порано кај Миле шо работеа Оризари, таа екипа е) ама полнеше и клими (почна и со тоа), друго со клими дали фаќа подетално за поправки, не знам ќе треба да прашаш. Ко механичари се топ, можда малку поскапи ама си бркаат работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom